INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ovo ne žimku – kaj se oni misle izvuć u gabule šortanjem vlastitih dionica ili kaj?

28. siječanj 2010.

Ingra smanjila broj stalno zaposlenih za 35 posto

Ingra je na Zagrebačkoj burzi objavila priopćenje u kojem navodi da je završila organizacijsko restrukturiranje u kojem je smanjen broj stalo zaposlenih.

U priopćenju stoji da je Ingra zaključno sa danom 27. siječnja 2010. unutar programa reorganizacije poslovanja i zbrinjavanja dijela zaposlenih otpustila 75.250 vlastitih dionica. "Izvršeno otpuštanje dionica dio je financijskog aranžmana kojim su sporazumno izregulirane obveze prema zaposlenima čiji radni odnos prestaje sa 31. ožujkom 2010. u obliku stimulativnih otpremnina na koja su istovremeno u državni proračun uplaćena sva davanja za poreze i doprinose", poručili su iz Ingre.

Također se navodi da je time izvršeno organizacijsko restrukturiranje u kojem je broj stalo zaposlenih smanjen za 35 posto. Isto, tako iz Ingre su priopćili da su temeljem Ugovora o ponovnom otkupu (tzv. repo aranžman) stekli 32.000 vlastitih dionica.

Nakon provođenja navedenih transakcija Ingra posjeduje ukupno 113.125 vlastitih dionica koje čine 1,51 posto temeljnog kapitala.

(pd)


Tragedija…ovo sam od početka znao…treba pitat predsjednika uprave.
oreče prije 5-6-mjeseci….SUSTAVNO RUŠENJE NA IZRAZITO NISKIM CIJENAMA….

Jesu ovo VELIKE CIJENE!!!!
Tada bilo cca 41 kn. SRAMOTA!!!!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Ali zar ne shvaćate bit. Trezor kupi, pa dobavljači kojima se ne plaća postaju dioničari pa onda malo Marijan istrese i evo nas u krugu. Davno je Kiosaki o tome pisao: ŠTAKOROVA UTRKA.
Da se ne mučite čitati knjige ja ću dati odgovor. Dioničari na kraju izvuku deblji kraj.

Nemojte mi samo slati zahtjeve za prijateljstvom

Mislim da ovdije ima elemenata kaznenog dijela, gdje se svjesno dioničare držalo u zabludi.

Rekao sam presjednik uprave:SUSTAVNO RUŠENJE CIJENA…tim je riječima točno rekao ŠTO RADE!

Sada tek na dnu daju do znanja otvoreno da ONI VARAJU tj, da žele cijenu niže…
A mirovinci čekaju KOGA!!!!!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....



Mi ne možemo kontrolirati cijenu, možemo samo pratiti što rade veliki: oni se sada krcaju, krcajmo se i mi. Kad oni budu prodavali, prodavat ćemo i mi.

[lol]

a tko onda prodaje? nadam se da niste zajedno s velikima kupovali pakete na 60,000 prije 2 godine
[/quote]
– a tko će onda kupovati ? [rolleyes]

…koje su ovo igre eeeeee, ovo je samo za jake živce…na kraju je skoro sve stjerano u crveno…burekinvestitori su i danas zaradili za burek…jadan burek…ako ikad budem takav "investitor", odlazim sa burze…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

da li ova cijena ima veze s njihovim objavama danas o kreditu i otpuštanju radnika? Ova info o radnicima je bila već i ranije.

Je li povlaštena informacija:kada se neko iskrca iz TOP1O ,nakon njega tvrtka čije je dionice prodao.

Zašto TVRTKA nije prva prodala….?
Jer ipak nije SAMO NJIHOVA , ponešto je i naša,lopine …

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

75.250 kom nije extra puno .
I od kada isti raspolažu s njima .. znamo da im radni odnos završava 31.03.
I najvažnije : imaju li kakav moratorij za prodaju ….inače smo najebali ako i ovo ide na market ovih dana …. selera imamo i previše … ima samo par dana oni da prodaju …

Kako d.d. nije u top 10 , nemožemo ih niti pratit ..

http://zse.hr/default.aspx?id=28709

U svako slučaju , kad već očigledno nema posla , dobro se rješiti viška zaposlenih …Ali samo krpanje i rezanje troškova je čisto preživljavanje …Normalno da nemožemo rasti uz ovakve vijesti …..

smanjuje se minus.......

e, ali kol’ko se na ovoj temi raspisalo pa to nije normalno.
A jenput bute sigurno prestali pisati i napokon kupili, ili prodali, koju dionicu.
Neznam, neznam, ali napinje li ga se napinje…sad je sam pitanje kam bu išlo
dal prema gore ili dole
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


I najvažnije : imaju li kakav moratorij za prodaju ….inače smo najebali ako i ovo ide na market ovih dana …. selera imamo i previše … ima samo par dana oni da prodaju …

Ja stvarno ne kuzim skvadru ovdje. Svi bi rast, svi cekate 80kn+ a smeta vam sto ne raste. Pa zar vam nije u interesu da se cijena zadrzi jos neko vrijeme da se moze jeftino dokupit? A kao nitko od vas nije burek trader. [yawn]


e, ali kol’ko se na ovoj temi raspisalo pa to nije normalno.
A jenput bute sigurno prestali pisati i napokon kupili, ili prodali, koju dionicu.
Neznam, neznam, ali napinje li ga se napinje…sad je sam pitanje kam bu išlo
dal prema gore ili dole
[wink]

ma trebao bi ovdje jos jedan stock-split napraviti pa da vidis kako bi se raspisali [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Sada se štopa rast usred bull marketa što je neodrživo i veliki presedan kao reakcija na ove u suštini pozitivne vijesti. Vrlo je izgledan bear-trap i proboj 43 kn do 16h [pray]

Ovo nije bull market!
Knjigu u ruke! [bye]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

vidiš da provocira, pa to je baron

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

RESTRUKTURIRANJE
Ingra: Broj stalno zaposlenih smanjen za 35%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Ingra je na Zagrebačkoj burzi objavila priopćenje u kojem navodi da je završila organizacijsko restrukturiranje u kojem je smanjen broj stalno zaposlenih.
U priopćenju stoji da je Ingra (ZSE:INGR-R-A) zaključno sa danom 27. siječnja 2010. unutar programa reorganizacije poslovanja i zbrinjavanja dijela zaposlenih otpustila 75.250 vlastitih dionica.

"Izvršeno otpuštanje dionica dio je financijskog aranžmana kojim su sporazumno izregulirane obveze prema zaposlenima čiji radni odnos prestaje sa 31. ožujkom 2010. u obliku stimulativnih otpremnina na koja su istovremeno u državni proračun uplaćena sva davanja za poreze i doprinose", poručili su iz Ingre.

Također se navodi da je time izvršeno organizacijsko restrukturiranje u kojem je broj stalo zaposlenih smanjen za 35 posto. Isto, tako iz Ingre su priopćili da su temeljem Ugovora o ponovnom otkupu (tzv. repo aranžman) stekli 32.000 vlastitih dionica. Nakon provođenja navedenih transakcija Ingra posjeduje ukupno 113.125 vlastitih dionica koje čine 1,51 posto temeljnog kapitala.

SUPER SUPER.
KAJ SAM IPAK BIO U PRAVU??
MALO PO MALO SE BLIŽI KRAJ!!!
GAZDA GA VIDI, A KADA ĆETE GA VI VIDJETI???

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Ingra-zbog-otpremnina-prodala-72.250-dionica [cool]

New Report

Close