INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako je dionca razlomljena,dali to znači da bi bila dostupnija svima,pa tako i da se lakše veliki istovaraju

Veliki su se davno istovarili … ova dionica je primjerice 15.10.2007. kupljena po 62.499 kn !!!
Danas kada 150 kom vrijedi 6.361 kn polako se nakrcavaju služeći se "štopanjem" putem većih naloga na ASKU. Na ruku im dnevno idu i ulagači sa slabim "žifcima", a to su oni koji ulažu na tjedan-dva i onda vade što je preostalo za "kruh i mlijeko" …

Očito je posvuda zavladao mentalni sklop iz kladionica "danas ulažem – sutra znam rezultat".
No nemojmo zaboraviti da ovom vrstom ulaganja vrlo teško možemo izgubiti cijeli ulog-glavnicu,
pogotovo ako smo uložili u pravom trenutku, a uz to imamo hrpu strpljenja !

PS: neki su ovaj povijesni trenutak i ovake vrijednosti čekali i nekoliko godina … [rolleyes]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Ne, nije poanta u daytradingu, iako na njega otpada ne mali dio, recimo 10%.
Poanta je da je prosjek visokih 48 kn za 6 mjeseci. Iz toga se lako iščita da se po treći put ponavlja isti obrazac: masovno krcanje na oko 40 kn, cijena naoko mjesecima stoji na mjestu, ništa se ne događa, a onda će po 3. put uslijediti žestoko pumpanje na 60-70 kn i tamo će se opet odigrati veliki prometi. Zato je prosjek za 6 mjeseci vrlo visokih 48 kn po dionici, usprkos tome što je cijena već dugo na oko 40-42 kn.

Ako su ovi tvoji izracuni prosjeka tocni, mislim da si na osnovu toga slozio jednu jako zanimljivu teoriju do sada ne bas vidjenju ne ovom topicu (koji je kao i ostali u 95% slucajeva zagusen budalastinama). Bez obzira ocekiva li pojedinac pad ili ras mora se zamisliti oko ovog vidjenja diJonicarstva u ?Rvata. Po mom misljenju jako izgledno to sto govoris, samo, ne bojis li se sada kada si (recimo da je sve to sto pretpostavljas – ISTINA) razotkrio igru VELIKIH pomaknuo njihove granice ocekivanog prinosa na, za nas, NEOCEKIVANU RAZINU?
Od mene imas 100 za ovo svoje konstuktivno razmisljanje (bez obzira pokazalo se tocnim ili ne)!
[thumbsup]
[/quote]

Podaci o količinama i prosječnim cijenama su sa stranica brokerske kuće preko koje trgujem godinama. Do sada su se uvijek pokazivali točnima, pa ne sumnjam da su i sada.
Kod Ingre je ta akumulacija prisutna već dulje vrijeme i očito je da se po 3. put sprema isti scenarij pumpanja kada se veliki natovare. Svi građevinari su već narasli +20% jedino Ingra stoji kao zabetonirana jer se veliki još krcaju. Dokazi za to – neki dan bila je jedna transakcija sa čak 46.000 dionica Ingre, danas sa 10.000….
Ako mi druge dionice u portfelju nastave rasti, prodat ću dobar dio i još se nakrcati Ingrom. Ona kad krene letjet će kao raketa.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

i onda dođe jedan sa 46.000 komada za kruh i jedan od 10.000 komada za mlijeko a prije još takvih 5 do 10.000 konstantno prosipanih po bidu čim se skupilo kupnje … kaj to znači pitaj boga ali nitko nije kupio a da ne gleda par godina kako Vas tu podosta opisuje … imam ingre i prodat ću je i kupit još puno puta u vremenima koja dolaze, trenutačno samo gledam na povišem asku … pozz svima

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@gismund,

mislim da ti teorija stoji. Cijena očito ne pada ispod 40kn tako lako, jer je to donja granica za mirovince. Ono što je neobično kod dionice je šutnja, tj. nedostatak vijesti, a istovremeno se ne čuju ni problemi oko likvidnosti. Tko je pratio Ingru prije, zna da su svaki tjedan izlazili s nekim priopćenjem dok se cijena pumpala.

Ja sam ušao u dionicu na 44, baš iz tih razloga, i nekako mi se čini da se sprema nagli rast. Veliki prometi su tu, minimalne su promjene cijene, vijesti nema ni za lijek. Ono što je meni bitno je da je rizik stečaja/blokade sve manji i manji. Kriza oko Arene se stišala, ni dobavljači se više bune.

kaj pa spodelava ovaj siromaček z tim jednim komadom?
Kako bi se smijal da mu pukne veza i da mu poklope taj 1 komad i još da mu skinu proviziju.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Na ingri se iskrcava brutalni kapital [cry]
Još samo malo i eto nas na 60.

42,88 300
42,89 1,304
42,93 60
42,95 30
42,96 500
42,97 847
42,98 194
42,99 2,500
43,00 2,048
43,17 3,405

Ili su očajni ovi koji na asku brane rast Ingrice ili bi ovdje trebao USKOK prečešljati tko stoji iza svega ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Evo, moram vam priznati…planirao sam danas debelo zagrabiti u ingru, ali čim sam vidio naloge na prodaji i svakih par sekundi nove..sve je bilo jasno. Ovdje je mrtva tišina i nema nikakvih informacija, a sudeći po jakoj prodaji možemo zaključiti da su to oni malobrojni koji imaju informacije.
Danas je ako se dobro sjećam najavljana skupština, pa pitajte Oppenheima kako mu ide ako budete tamo [bye]

Ide to na 42 , ali neka, tu su i moji nalozi

bit će bolje................

Opet ista shema … ingr -0,47, HDEL +4,7 [cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Nema ovo veze s prodajom, ovo je manipulacija nekolicine fondova s istim dionicama.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

U Kini se za ovo strijelja. Što bi tek bilo da je pala Vlada ?

nema tu još rasta zasigurno
ovo se kontrolira opasno i dogovorno

Ocajni su mi svi ovi koji se pozivaju na USKOK, HANFA-u i td itd… PA vi kao da u RAJU zivite, a ne u Hrvatskoj pa ocekujete postenje… Na burzi ima svega osim – POSTENJA!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Sve će isplivati … i to vrlo brzo. Manipulacija je očigledna

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close