INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije mi jasno ovo u vezi tužbe, ako je sud nekima nadoknadio vrijednost indg. to bi značilo da novi dioničari više nemaju pravo na nadoknadu iz javne ponude, pošto su neke dionice kojima je vrijednost nadoknađena već prodane preko burze

Za evidenciju:

AGLAIA B.V. 125.753 27,80
KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC 78.952
CENTAR BANKA D.D. 27.593
FILIPOVIĆ MARIJAN 24.321 5,38
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM 17.000
KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC 13.078
OPORTUNITAS D.O.O. 9.550
INDUSTROGRADNJA NEKRETNINE D.O.O. 9.352
NEGOTIATOR D.O.O. 8.892
FINVEST CORP. D.D. 8.869


nije mi jasno ovo u vezi tužbe, ako je sud nekima nadoknadio vrijednost indg. to bi značilo da novi dioničari više nemaju pravo na nadoknadu iz javne ponude, pošto su neke dionice kojima je vrijednost nadoknađena već prodane preko burze

Aj da konačno pojasnim svima.

Tekst u Večernjem i sve što je poslije pisano po portalima, nije bio precizan i očigledno stvara zabunu. Isti je bio potaknut, ovrhama par ljudi s foruma koji nisu pušili Galinčeve fore i još su krajem 2008. upravo odavde krenuli u kolinje.

S time da je momcima bilo zabranjeno da puštaju informacije dok isplate na bude izvjesna odnosno dok ne počmu teći drugima kanalima. Kako se sada više manje zna sve. Evo mala pomoć i info.

Nikome nije nadoknađena šteta, niti se radilo o potraživanju štete ili razlike cijene. Nas desetak je dobilo presude na zaključenje ugovora o kupoprodaji dionica te isplatu novčanog iznosa po kojem je trebala ići ponuda (1.118,82 kn), a dionice po presudama (koje su ujedno i ugovori o kupopordaji) predajemo Negotiatoru.

Po pravomoćnosti Galinac nije isplatio isti novčani iznos i krenuli smo u ovrhu, gdje smo prodajom njegovih dionica naplatili svoje tražbine. Zbog toga je i došlo do pada cijene.

Ovo iz razloga što je vrli investitor bio u blokadi računa, a debeljko kao ugledni pripadnik investicijske zajednice nije mogao doći do para da to riješi mirno, što sam pokušao dogovorit s njegovim odvjetnikom (ili mu je bio interes da to pokupi jeftino na burzi parama Industrogradnje nekretnina d.o.o., svejedeno).

Znači nema nikakve nadoknade vrijednosti, niti prodaje dionica kojima je vrijednost nadoknađena.

Svaki vlasnik dionice INDG-R-A ima pravo sukladno zakonu dakle zahtjevati zaključenje ugovora o kuporpodaji i isplatu cijene po kojoj je morala ići ponuda, bez obzira kad ih je stekao.

Eto nadam se da pomogao.

Gale, još jednom lijepi pozdravi iz Splita i ugodnu zabavu s ostalim dioničarama. I još jednom hvala …

P.S. Suborci moji, molim samo da presude, izvatke iz prakse, te ostale odluke koje sam vam dostavljao ovih godina držite za sebe.

jel to opet krenula rasprodaja Negotiatorovih dionica?
Ako ima neka dobra dusa, koja je upucena u to, da podijeli to s nama [smiley]

Bravo ashrak i kompanija.

klodovik

Kolika je vjerojatnost utjerati ovrhu prema javnoj ponudi preko PBZ Investora?

Svaki savjet ili iskustvo su dobrodošli, strpljenju lagano dolazi kraj.

Po meni ispravno bi bilo da PBZ okupi zainteresirane dioničare, ali kako vjerojatno nisu obvezni tako niti neće (a možda sam jedini).

Vratila mi se vjera u hrvatsko pravosuđe [smiley]

A Ashrak je legenda [thumbsup]

Da li postoje kakva saznanja o stanju ponude za preuzimanje,
odnosno da li postoji rok zastare do kojeg se mora izvršiti preuzimanje?

Pozdrav

izašlo FI za drugi kvartal

FI iz kojega se po običaju ništa ne vidi.

A konsolidiranog nema još niti za 2009.

A on i dalje kupuje,prodaje,oduzima i dodaje…izgleda ode Radnička 204, bit će para 😉

Bravo gazda [angry]

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2062902.html

E u šta su ulupani novci od dokapitalizacije… Pa šta sada frajer ne sazove male dioničare na druženje i objasni im situaciju u društvu.

napokon:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/INDG-fin2009-1Y-REV-K-HR.pdf

valjda jos nekog to interesira, mada je to vec davna proslost…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NdbTiLiFVjJBMIxjvaRaJQ==.pdf


Bravo gazda [angry]

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2062902.html

E u šta su ulupani novci od dokapitalizacije… Pa šta sada frajer ne sazove male dioničare na druženje i objasni im situaciju u društvu.

Dođe mi da kupim koju dionicu, čisto da pozdravim vođu.

Pčelac, što kažeš, da se pojavimo?

New Report

Close