INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa to je ono šta ja pričam, nitko se tu neće uplesti, Gale se tog ne boji, jer je u dilu s onim koji ima najviše glasačkih prava tj. dionica – Filipović. Zbog toga bi minimalna cijena ponude trebala bit 1700 kn, jer je više nego očito da zajednički djeluju!

Govorimo o istom, po meni je to loše za Galineca, jer bez obzira kakav dogovor imao s Filipovićem, ovisi o njemu. I lako se može dogoditi da im se interesi u jednom trenutku raziđu, Filipović će u svakom slučaju profitirati jer može slobodno raspolagati svojim dionicama, dok Galinec ostaje na suhom. Logično je kad su prva dva najveća dioničara blokirana, da treći postaje najjači. Neću sad ulaziti u to ima li osnove ili ne za zajedničko djelovanje, jer ionako ne vjerujem da bi uspjeli skupiti potrebne novce po toj cijeni…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Da postoji imalo šanse da netko preuzme kontrolu nad INDG, Gale bi već izašao sa ponudom.

Ovako može mešetariti i zarađivati lovu na drugim dionicama. Tek kad osjeti da je rast crobexa završen, onda bude ponuda.

nažalost mehanizmi zaštite malih dioničara su preslabi (ajde se ti sudi nekoliko godina)

ako nije peder, ponudit će 1119+zatezna kamata na ponudi (ja sam s time zadovoljan)


Da postoji imalo šanse da netko preuzme kontrolu nad INDG, Gale bi već izašao sa ponudom.

Ovako može mešetariti i zarađivati lovu na drugim dionicama. Tek kad osjeti da je rast crobexa završen, onda bude ponuda.

nažalost mehanizmi zaštite malih dioničara su preslabi (ajde se ti sudi nekoliko godina)

ako nije peder, ponudit će 1119+zatezna kamata na ponudi (ja sam s time zadovoljan)


Ma kakva zatezna kamata, ajd ne budite naivni. Inače manje-više se slažem s tvojom teorijom!


Da postoji imalo šanse da netko preuzme kontrolu nad INDG, Gale bi već izašao sa ponudom.
Ovako može mešetariti i zarađivati lovu na drugim dionicama. Tek kad osjeti da je rast crobexa završen, onda bude ponuda.
nažalost mehanizmi zaštite malih dioničara su preslabi (ajde se ti sudi nekoliko godina)

Hehehe, vjeruj mi da bi i ja volio da ponuda dođe sada. Ali precjenjujete Galinca definitivno. On možda i ima love za isplatiti ponudu sada, kad bi ju povukao iz drugih projekata tipa SPPL, no to bi bilo dosta iracionalno. Bar dok mu je Industrogradnja pod kontrolom. Zasad su sve veće ponude išle tek kad bi se našla garancija banke koja će ju pratiti, nitko nije iz vlastitih sredstava plaćao. Realno gledajući, ako je ekipa uspjela skupiti lovu za LLRB očito se stanje na bankarskom tržištu poboljšalo i trebao bi uskoro (do jeseni) moći dobiti veći kredit. Po mojoj računici riječ je o nekih 40 mil. kn koji mu nedostaju…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

opet pad
koliko trziste cijeni ovu diunicu

vise volim narodnjake nego kruva jesti

ružno je za vidit da svi rastu a mi čmrljimo,

Cookie Monster

po meni ponuda ce biti u 8 ili 9 mj. do tada je ostalo oko 60 radnih dana. dionica ce kod ponude otici na 1050kn. sad je oko 625. to je rast oko 68% ili jedan posto dnevno. kad bi crobex toliko porastao bio bi na 3700 bodova i bio bi speman za otici u keš 80%. moram priznat da mi je drago da sam se zadnjih dana vratio u ovu dionicui i mirniji sam nego s dijelom koji mi je ostao u brodarima. stvarno su brutalno rasle. mogle bi i malo manje brutalno pasti. ovo nece pasti puno to je sigurno. a gale je ipak ozbiljan igrac i dati ce ponudu. uhvatilo ga je na krivoj nozi al se ne bojim za njega.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


po meni ponuda ce biti u 8 ili 9 mj. do tada je ostalo oko 60 radnih dana. dionica ce kod ponude otici na 1050kn. sad je oko 625. to je rast oko 68% ili jedan posto dnevno. kad bi crobex toliko porastao bio bi na 3700 bodova i bio bi speman za otici u keš 80%. moram priznat da mi je drago da sam se zadnjih dana vratio u ovu dionicui i mirniji sam nego s dijelom koji mi je ostao u brodarima. stvarno su brutalno rasle. mogle bi i malo manje brutalno pasti. ovo nece pasti puno to je sigurno. a gale je ipak ozbiljan igrac i dati ce ponudu. uhvatilo ga je na krivoj nozi al se ne bojim za njega.


Sve to pod uvjetom da ponuda bude u rujnu najkasnije. No što ako ne bude, a tržište bude raslo? Po meni ponude tada neće biti jer bi trezor već sada značajnije skupljao na burzi. Možda tek sljedeće godine?!

ja mislim da ponuda neće tako brzo, ove godine teško … a iduće možda … pa čemu ponuda kad može kupovat ispod 600kn,

pogotovo sad kad tržište raste on će čekat da svi nestrpljivi izađu van nebili zaradili na drugima i onda kad stane rast će počet po asku i do 1100 će pokupit šta bude, tek onda ponuda.

Cookie Monster

Pa možda ni ujko ne misli da će ponuda tako brzo ali malo druka i privlači nove ulagače [proud]

škrti ujko je pošten čovik, on ne obmanjuje ulagače ko Galinec.

Cookie Monster


škrti ujko je pošten čovik, on ne obmanjuje ulagače ko Galinec.

Možda je ujko Galinec glavom i bradom 🙂

Izgleda ljudi shvatili da ovdje nema tako skoro kruha pa kipaju po 600 kn!

Evo da se i ja javim, ode moj INDG na bubanj i ja svoju srecu trazim drugdje od jucer.. Pozdrav i sretno


Evo da se i ja javim, ode moj INDG na bubanj i ja svoju srecu trazim drugdje od jucer.. Pozdrav i sretno

Sretno i tebi [thumbsup]

sijem žito raste grahorica

New Report

Close