INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To će vjerojatno neko počistit pred kraj!

Da imam para ja bih čistio odmah…


Opaaa… stisnulo je i to dobro…

Jučer i danas rasprodaja bez premca na zse.Gdje god se može izvući neka relativno pristojna cijena
odmah se prodaje.Ovo je još i dobro.Netko je morao van i prodao je sa gubitkom od cca10%
Pogledaj samo ddjm.Oko sto milja kn prošlo u pola cijene od minimalne cijene po kojoj ju prodaje holding.Dnevni pad preko 65%.Nevjerovatno

sijem žito raste grahorica

momci, svaka čast na obrani cijene ove dionice, ali zar ne znate da se na burzi hvalisanje kažnjava skorim padom cijene. bolje šutite i guštajte nego se tu hvalite što vam je vaš građevinac najmanje pao jer sve se u par sati promijeni. sad ste se ureknuli….

...povijest se ponavlja...

Izgleda da će Aglaia i Galinec skupiti puno dionica po 1130 kn.


momci, svaka čast na obrani cijene ove dionice, ali zar ne znate da se na burzi hvalisanje kažnjava skorim padom cijene. bolje šutite i guštajte nego se tu hvalite što vam je vaš građevinac najmanje pao jer sve se u par sati promijeni. sad ste se ureknuli….

Nije bilo guštanja.Ja sam svjestan da je trenutna cijena usko povezana sa ponudom za preuzimanje.
Bojim se i razmišljati šta bi bilo da ponude nema.Ne umišljam si da bi mi ostali pošteđeni pada.
Pa vidiš da se i ovako prodaje ispod tromjesečnog prosjeka.I žao mi je ljudi koji iz razno raznih razloga moraju prodati ispod cijene koja će biti u ponudi.
isto tako se nadam da će se situacija na tržištu srediti i da će se tržište oporaviti do isteka ponude.
Ako se to ne dogodi zadnji dan ponude ću dobro razmisliti kako dalje.

sijem žito raste grahorica



momci, svaka čast na obrani cijene ove dionice, ali zar ne znate da se na burzi hvalisanje kažnjava skorim padom cijene. bolje šutite i guštajte nego se tu hvalite što vam je vaš građevinac najmanje pao jer sve se u par sati promijeni. sad ste se ureknuli….

Nije bilo guštanja.Ja sam svjestan da je trenutna cijena usko povezana sa ponudom za preuzimanje.
Bojim se i razmišljati šta bi bilo da ponude nema.Ne umišljam si da bi mi ostali pošteđeni pada.
Pa vidiš da se i ovako prodaje ispod tromjesečnog prosjeka.I žao mi je ljudi koji iz razno raznih razloga moraju prodati ispod cijene koja će biti u ponudi.
isto tako se nadam da će se situacija na tržištu srediti i da će se tržište oporaviti do isteka ponude.
Ako se to ne dogodi zadnji dan ponude ću dobro razmisliti kako dalje.
[/quote]
Pitanje za 1000 kn, kad bi mogla biti ponuda. Sjećam se na sastanku je Gale rekao 10. mjesec, a sad nema nikakvih informacija. Zna li neko koji su zakonski rokovi?



momci, svaka čast na obrani cijene ove dionice, ali zar ne znate da se na burzi hvalisanje kažnjava skorim padom cijene. bolje šutite i guštajte nego se tu hvalite što vam je vaš građevinac najmanje pao jer sve se u par sati promijeni. sad ste se ureknuli….

Nije bilo guštanja.Ja sam svjestan da je trenutna cijena usko povezana sa ponudom za preuzimanje.
Bojim se i razmišljati šta bi bilo da ponude nema.Ne umišljam si da bi mi ostali pošteđeni pada.
Pa vidiš da se i ovako prodaje ispod tromjesečnog prosjeka.I žao mi je ljudi koji iz razno raznih razloga moraju prodati ispod cijene koja će biti u ponudi.
isto tako se nadam da će se situacija na tržištu srediti i da će se tržište oporaviti do isteka ponude.
Ako se to ne dogodi zadnji dan ponude ću dobro razmisliti kako dalje.
[/quote]

Lime, nisi sam.

Ako se ovo nastavi, nastavljam i ja skupljat ovo na ovim razinama, pa svejedno uvaljao ih gazdi po 1.085 ili 1.130, kako Brabus kaže.

I danas sam uboa nešto sitno na 1.005, poslije pokušao i na cca 950, ali su me naliparili. Vjerovatno onaj Rocky .


Pitanje za 1000 kn, kad bi mogla biti ponuda. Sjećam se na sastanku je Gale rekao 10. mjesec, a sad nema nikakvih informacija. Zna li neko koji su zakonski rokovi?

Znam kada da ponudu da je rok za prihvaćanje 30 dana.
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1997/1806.htm
Ovo je zakon o preuzimanju pa treba potražit.Ovlaš sam pogledao i nemogu naći a sad nažalost nemam vremena

sijem žito raste grahorica

[lol] Nisam se lipario oko 950, nažalost nisam imao svježih novaca… [cry]

A što se tiče ponude, ako se ne varam rok za predaju ponude je 30 dana od nastanka obveze za ponudu. Nakon toga u roku 14 dana ako je sve ok onda se treba javno objaviti ponuda. Dakle trebalo bi biti za max tjedan dana.

Što se tiče ovih koji prodaju po 950-1000, mogu shvatiti ako je u igri margin call, čak mislim da je to vrlo vjerojatno. Ali ako je netko u ovakvo krizno vrijeme iz nekog drugog razloga išao prodavati INDG po 950kn, na čemu se svjesno odriče sigurnih 15% (ako ne i više!), onda taj i zaslužuje ostati bez zarade. Iskreno nisam vjerovao da bi do toga došlo jer bih inače naravno ostavio love za kupnju.



Pitanje za 1000 kn, kad bi mogla biti ponuda. Sjećam se na sastanku je Gale rekao 10. mjesec, a sad nema nikakvih informacija. Zna li neko koji su zakonski rokovi?

Znam kada da ponudu da je rok za prihvaćanje 30 dana.
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1997/1806.htm
Ovo je zakon o preuzimanju pa treba potražit.Ovlaš sam pogledao i nemogu naći a sad nažalost nemam vremena
[/quote]
Sada gledam taj zakon i uopće se ne mogu snaći.
Što je najgore neznam dali je uopće na snazi taj zakon koji sam postao?
Ako slučajno nije ispričavam se.
Možda bi nam Ashark mogao pomoći on je ipak pravnik i sigurno se puno bolje snalazi sa zakonima.
Ashark pomagaj [pray]

sijem žito raste grahorica

Gledate stari zakon, ovdje je novija verzija:
Vaš link

ODLUČIVANJE O ZAHTJEVU ZA ODOBRENJE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE

Članak 24.

(1) Ponuditelj je obvezan u roku od 30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Agenciji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, ponudu za preuzimanje i isprave iz članka 22. stavka 3. ovoga Zakona.
(2) Radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti značajnih za odlučivanje, Agencija može od ponuditelja, zatražiti i dodatnu dokumentaciju.
(3) Agencija će o zahtjevu ponuditelja iz stavka 1. ovoga članka donijeti rješenje u roku od 14 dana od dana primitka urednog zahtjeva.

New Report

Close