INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena je za prvu ponudu dobra ,ali Štern mi specijalno ide na živce.

SAM PROTIV SVIH


Vidim da ima dosta razočaranih iako se nije dogodilo ništa neočekivano. Čak mislim da su ponudili pristojnu cijenu s obzirom na njihovu zakonsku obavezu.

U narednom periodu (zakonom predviđeno vrijeme za moguću protuponudu) ćemo vidjeti ima li što za reći OMV ili je tu kraj priče.

ma bilo bi OK da su ponudili postenu premiju od 20% kak je svugdje u svijetu pa ko voli nek izvoli, a oni dali bijednih 9% ko da smo siromahi pa nam je to super

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

E sad ćemo vidjeti na kojoj se točno razini isplati kupovati fondovima…
Ako imaju naknadu za kupnju 0,2-0,3% onda im se valjda isplati kupovati za cca 15kn manje od 2.800.
A mogu dobro proći ako naleti kontraponuda ili neki novi razvoj događaja.


Cijena je za prvu ponudu dobra ,ali Štern mi specijalno ide na živce.

i meni, druka li ga druka [angry]

Da obnovimo gradivo:
AZ je uporono branio cijenu 2900 s nekoliko desetaka miljuna kuna.
Zašto je to radio:
1. Dogovor da brani Crobex od ponora, a zauzvrat će dobiti tko zna što…
2. Zna da sljedi protuponuda
3. Katastrofalan poslovni potez

Ja tipujem na 1, a nadam da je u pitanju odgovor pod brojem 2.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Nece se stat na ovoj cjeni a i gosp.SANADER zna da ce se na njega obrusit cjela država ako se stane na ovoj cjeni ili se da zamjena

Prije najave MOL-a da će dati ponudu cijena INA-e je bila cca 2650 kn, sada nakon objave ponude je cca 2760kn, znači cca +4,0%.
Znali netko sličan primjer tako "enormnog" skoka pri najavi kupnje bilo čega bilo gdje?
Nije nevažno da to nešto što se kupuje ma kakvo i čije bilo posluje pozitivno.

Startna cijena 2800 je ok,to nije zadnja cijena.Tu će iči cijena još dosta gore.Jako dobro i za ostatak tržišta.Pokazuje se od kud startamo i sad je red da se počnu kupovati ostale kvalitetne dionice u HR.Inače uprkos oluju svih oluja, nafta pada .Oluja će zaobiči NO i već se smanjila na 3 kategoriju.Ali ako kod ovakvih vijesti nafta pada onda je svima jasno da ostatak svijeta kreće u obnovu.
Nafta 114,79 -0,67

Startna cijena 2800 je ok,to nije zadnja cijena.Tu će iči cijena još dosta gore.Jako dobro i za ostatak tržišta.Pokazuje se od kud startamo i sad je red da se počnu kupovati ostale kvalitetne dionice u HR.Inače uprkos oluju svih oluja, nafta pada .Oluja će zaobiči NO i već se smanjila na 3 kategoriju.Ali ako kod ovakvih vijesti nafta pada onda je svima jasno da ostatak svijeta kreće u obnovu.
Nafta 114,79 -0,67

Cijena od 2800 kn je odlična za početak licitacije, nije ni preniska niti previsoka tako da možemo očekivati da OMV neće propustiti da se uključi u kupnju.



Vidim da ima dosta razočaranih iako se nije dogodilo ništa neočekivano. Čak mislim da su ponudili pristojnu cijenu s obzirom na njihovu zakonsku obavezu.

U narednom periodu (zakonom predviđeno vrijeme za moguću protuponudu) ćemo vidjeti ima li što za reći OMV ili je tu kraj priče.

ma bilo bi OK da su ponudili postenu premiju od 20% kak je svugdje u svijetu pa ko voli nek izvoli, a oni dali bijednih 9% ko da smo siromahi pa nam je to super

[/quote]

Ne znam o kojo premiji govorite. Premija se daje na zadnju cijenu na burzi, a ne na zakonski minimum. U ovom slučaju premija je 0% !

Ništa se ne mijenja za sad. Do kontraponude, ako će je biti.

Nastavljamo plivati u mađarskom blatu.

Ovo je tek početak, ja čekam kontraponudu OMV-a.

New Report

Close