INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


OK, ajde neću drukati na dole – pustite me samo da još ovo kažem.
Ovaj majstor zanata koji je pokupovao danas 90% prometa na 2900kn je maknuo nalog da bi istim onima koji su prodavali (a možda imaju još) dao materijala za misliti. Nema mirnog spavanja večeras – a i oni koji uspiju zaspati sanjat će nalog na kupnji… [lol]
Psihološki rat. Al će se monitori gledati ujutro: "Di je, di je??? Di je naaalooog?"
[shocked] [shocked]

sto se tice ovih velikih komada, primjetio sam ih prekjucer, kad se kupnja na mosticu sa 3000kom podigla na 12 000kom.
buduci da se tip nije gurao i nabidavao, u tom trenutku je cijena bila oko 3000kn, takodjer ga se nije videlo u 10 najboljih ponuda za kupnju, pretpostavio sam da ne druka, vec da ozbiljno misli kupiti!

to se danas i potvrdilo!

isto tako, na kraju dana je uvijek micao naloge, jucer sam usplahiren zvao brokera da vidim jesu tamo, stavio ih je tek oko 10h, prvo 5000kom, pa onda jos 5000kom.
tako da..
pretpostavljam da ce se ujutro opet pojaviti tamo, ali zivi bili, pa vidjeli! [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Ali za ponudu OMV-a bi, jel tako?

Kad i ako dođe do ponude OMV-a, onda lijepo možemo zaboraviti sve što smo pisali o prosjeku cijene, naime tada počinje vrijediti jedan drugi zakon… zakon jačega.

A to je ono što čekamo, da se nadbidaju do bola ne bi li mi strpljivi ulagači dobili pristojnu cijenu za preuzimanje naše tvrtke, tržišta… Ne sjećam se da je ijedan stranac loše prošao kada je uložio u Hrvatsku, dapače, vrlo brzo se naplatio kroz razne ustupke. Ne sumnjam da će tako biti i ovaj put, ali onda je red da prizna trud i znoj nama koji smo štafetu donijeli do ove točke.
[/quote]

TRUD I ZNOJ?
Mislim da tu većina forumaša nezna kaj je to vruć se napit vode.


Dobili smo i promjene SDA TOP 10 za petak 11.07.2008. Kako što znamo tog dana protrženo je 18043 dionice, a cijena je varirala u rasponu od 2912 do 3199. Srednja cijena je bila 3055,64. Dakle vrlo visoka cijena i mnogi su imali priliku za prodati. Mislim da je interesantno prokomentirati ponašanje nekih iz TOP 10.
– RH, BF, MOL-ov skrbnički, AZ fond i ERSTE Plavi nisu trgovali na ZSE.
– Stanje GDR-ova u Londonu se nije promjenilo
– PBZ/CO mirovinac je kupio taj dan 3462 komada. Vrlo je interesantno da mirovinac kupuje i na razinama iznad 2912 Kn. No po meni ne i neočekivano s obzirom da se radi o dugoročnom ulagaču.
Sada možemo biti sigurni da barem jedan mirovinac neće izaći ako ponuda ne bude iznad 3000. Treba obrati pažnju da je ovo mirovinac PBZ banke. Mislim da neće niti jedan mirovinac izaći ispod 3000, ali ovaj sada neće sigurno.
– PBZ skrbnički, koji po meni može biti samo PBZ Invest, nije ništa kupovao, ali ni prodavao usprkos vrlo visokoj cijeni.
– PBZ osnovni, dakle PBZ banka, koji se prethodni dan ugurao u prvih 10, ostao je na 30673. Intersantno je ovdje da PBZ osnovni nije kupovao na cijenama iznad famoznih 2900 kuna. Bit će zanimljivo pratiti stanje ovog računa u danima kada cijena dodirne 2900. Bitna bi mogla biti i činjenica da se radi o osnovnom, a ne skrbničkom.
– Zaba skrbnički, koji je po meni ZB invest, je prodao simboličnih 25 komada.

Što možemo zaključiti iz ovog stanja:
1) PBZ i pridriženi fondovi za sada vode glavnu igru
2) PBZ osnovni ne kupuje iznad 2900
3) PBZ invest zasada ne prodaje čak ni na razinama iznad 3100
4) ZB invest za sada ne prodaje značajno na razinama iznad 3100
5) PBZ/CO nastavlja kupovati i na razinama iznad 2912 i to značajne količine
6) AZ fond i Erste plavi miruju


big up yourself


TRUD I ZNOJ?
Mislim da tu većina forumaša nezna kaj je to vruć se napit vode.

Jesi ti onaj što se na "komentari trgovanja" hvalio da nije baš osobito inteligentan?

Što uopće tražiš na temi dionice koju nemaš i koju smatraš prijetnjom?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


..logično pitanje je, naravno..tko onda kupuje?

kao sto sam i prije pisao, mislim da kupnja dolazi "iz vana", sto je, po meni..odlicna stvar! [thumbsup]

Meni je RBA mirovinac jedan od glavnih kandidata iz slijedećih razloga
1) Ušao u cijelu priču sa samo 7000 kom, po mojim procjenama. U svakom slučaju s puno manje dionica nego drugi.
2) Prestao kupovati HT
3) U zadnja 3 dana kupio samo cca 400 komada ATGR i 223 komada BLSC (po TOP 10). Dakle ni 500000 Kn. Premalo za nekoga ko ima imovinu oko 6,3 milijarde i prikupi barem 100 milijuna od mirovina mjesečno.
4) Činjenica da su u 100% vlasništvu austrijske banke. U slučaju nabidavanja između MOL-a i OMV-a, ovo bi za austrijske banke moglo biti više od trgovanja dionicama. Erste drži preko 30000 komada u OIF-ovima i barem 50000 u mirovincu.

Ovo gore vrijedi i za Raiffaisen OIF-ove, s tom razlikom da oni prodaju ZABA i PODR a ne kupuju gotovo ništa tamo gdje su u TOP 10.

Još uvijek je pitanje ko je ovaj koji je kupio ogromnu količinu na 2900. Ako sutra vidimo porast broja dionica na PBZ osnovnom ili ako se pojavi neko drugi u TOP 10 biti ćemo jako blizu riješenja. Vrlo moguće da već sutra u ovo vrijeme budemo znali puno više. Veliki su prometi, pa je vrlo moguće da će se i situacija otpeljavati brzo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Još uvijek je pitanje ko je ovaj koji je kupio ogromnu količinu na 2900. Ako sutra vidimo porast broja dionica na PBZ osnovnom ili ako se pojavi neko drugi u TOP 10 biti ćemo jako blizu riješenja. Vrlo moguće da već sutra u ovo vrijeme budemo znali puno više. Veliki su prometi, pa je vrlo moguće da će se i situacija otpeljavati brzo.

Biće zanimljivo ako naš tajanstveni kupac ne bude vidljiv u promjenama među Top10, to će tek otvoriti vrata cijeloj sili špekulacija. [smiley]

U svakom slučaju hvala ti na kvalitenim analizama koje si odradio i podijelio, s velikim guštom sam sve pažljivo pročitao.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@twixer

moguce, ali sumnjam da je Fajdetic isao u ovo.
ako nista, zato da mu se ostali ne istresu [lol]

on uzgaja svoje uzdanice poput ATGR i MAGMe.

za 2900kn-kupnju bih rekao da nije u stilu nasih..

nasi bi se ciganili, spusali cijenu, drugacije kupovali.
ovaj je elegantno stavio na 30mil kn i rekao lupajte!
to mi nije stil nasih, koji bi ovdje pokusavali loviti u mutnom i tjerali male gore-dolje!
kao ona prosla 2x!

ali, sve u svemu, slazem se s Roosterom, odlicna analiza!thx!!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Imam ja jedan prijedlog.

Zašto se recimo ne bi napravila javna ponuda za otkup 19% dionica od države hrvatskim građanima.
Državi bi ostalo manje od 25% i zadovoljila bi uvjete za EU.
Hrvatski građani bi dobili ostalih 19%.
Znaći 44,84 – 25 = 19,84%
19,84% = 1 984 000 dionica.
Podjeljeno na otprilike 500 000 građana to iznosi oko 4 dionice po građanu.
Ili ako se recimo ukljući 250 000 građana to je 8 dionica po građanu.

Prijedlog ti je dobar ali ima jedan problem:
Kako bi ti sredio plavu kuvertu ispod stola sa 250 000 ortaka a da ne govorim sa njih 500 000 !

Ujek je lakše "radit" sa jednim!!

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!



..logično pitanje je, naravno..tko onda kupuje?

kao sto sam i prije pisao, mislim da kupnja dolazi "iz vana", sto je, po meni..odlicna stvar! [thumbsup]

Meni je RBA mirovinac jedan od glavnih kandidata iz slijedećih razloga
1) Ušao u cijelu priču sa samo 7000 kom, po mojim procjenama. U svakom slučaju s puno manje dionica nego drugi.
2) Prestao kupovati HT
3) U zadnja 3 dana kupio samo cca 400 komada ATGR i 223 komada BLSC (po TOP 10). Dakle ni 500000 Kn. Premalo za nekoga ko ima imovinu oko 6,3 milijarde i prikupi barem 100 milijuna od mirovina mjesečno….

[/quote]

promaklo ti je da su kupovali i ERNT,HUPZ,ISTT,MGMA,RIVP (sda 14.-15.)
I ja bi se priklonio teoriji da je netko izvana i sa očitom namjerom da bude zapažen i respektiran, a pozadinu svega možemo samo nagađati.

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Crvena armija mozda [tongue]

uh..to bi nas ispravilo [pray] [pray]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Crvena armija mozda [tongue]

uh..to bi nas ispravilo [pray] [pray]

New Report

Close