INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa tam nema radnika pa se nema od koga skuplat, dok se tu mogu igrat sa nalozima plašit ekipu i polagano skupljat, doduše danas nisu prodavali samo radnici, mnogi su danas lupili po bidu jer nisu pohlepni i 2900 im se čini fer cijena, da li su dobro postupili vidjet ćemo u sledećem nastavku epizode

&


Ponovimo to po 999-i put. Račun na kojemu stoji ime CITI banke je skrbnički na kojeme su svi GDR-ovi u Londonu. Nema nikakve CITI banke. Na tom skrbničkom računu su u ogromnom dijelu GDR-ovi hrvatskih mirovinskih fondova, ali i svih drugih investora koji trguju ovom dionicom na LSE. Kada se smanji stanje ne tom skrbničkom računu to znači da je netko prebacio dionice iz Londona u Zagreb, a kada se poveća znači da je iz Zagreba prebacio u London. Dakle, ništa se nemora prodati ili kupiti da bi se stanje na tom računu promjenilo.
U Londonu je trenutno ponuda za kupnju na 630$, a na prodaji već dva dana nema nikoga. Šteta jer bi nam promet u Londonu dao naznake o raspoloženju tamošnjih investitora.

kolega, nisam niti mislio da CITIBANK prodaje u svoje ime, već da se taj skrbnički raču sumnjivo ponaša. A ponašanje ide na ruku MOL-u. Jer do početka travnja, pa unazad duuugo vremena na njemu je bilo 200 000 dionica i nitko ih nije dirao. I sad tčno nakon 3 mjeseca kako se s računa "skida" tj. prebacuje iz ZG U Lon i obrnuto, MOL daje ponudu za INU! Malo je to sumnjivo, nije li? Uglavnom, znat ćemo sutra više.


2.589,89 kuna!

Po toj cijeni mogu ponuditi ono što imaju na prodaju, siguran sam da će biti zainteresiranih. Kupiti od mene to toj smiješnoj cijeni sigurno neće.


Naravno to je minimum, a na to ide premija! Pitanje je kolika.
Inače priča se i to da je OMV navalio na MOL zato da se dokopa INE:
Koliko to drži vodu?

To je špekulacija koju su pustili mađarski mediji prije par dana, a u međuvremenu OMV demantirao.

Evo još jedan izvadak iz unrelated članka.

Komentirajući najnovija zbivanja oko nastavka privatizacije INA-e, odnosno najave dobrovoljne javne ponude INA-inog strateškog partnera, mađarskog MOL-a, premijer Ivo Sanader podsjetio je na po ugovoru iz 2002. godine, kojeg je potpisala Račanova vlada, u listopadu ove godine Hrvatska gubi pravo da daje suglasnost na odluke MOL-a koje se tiču dionica. »Najprije želimo vidjeti možemo li na bilo koji način i nadalje ostvariti kontrolu nad tim procesom«, naglasio je premijer. Po Zakonu o privatizaciji INA-e, država je obvezna nastaviti privatizaciju domaće naftne kompanije ili kroz prodaju ili kroz zamjenu dionica. Sada su, kazao je premijer, pregovori koji su se vodili s MOL-om po tom pitanju prekinuti i čeka se završetak dobrovoljne javne ponude. Cijeli taj proces voditi će regulatorna agencija HANFA. »To je prvi put da se u Hrvatskoj uspostavila takva struktura na koju sam vrlo ponosan«, kazao je premijer jer će cijeli postupak i kontrolu tržišta voditi HANFA. Sada se očekuje da će HANFA MOL-u u roku od 30 dana odrediti datum, u kojoj će objaviti javnu ponudu. Kad taj rok istekne MOL će obznaniti cijenu. No, to ne obvezuje građane da po toj cijeni prodaju svoje dionice MOL-u. »HANFA-a će voditi igru, a Vlada će pratiti daljnji razvoj događaja i napraviti ono što je najbolje za Hrvatsku«, poručio je premijer. Korist od sadašnje situacije to što cijene dionica rastu, a to se očekuje i u narednim tjednima, rekao je premijer i dodao da mu nije svejedno kako će proces na kraju završiti jer želi ostvariti što bolju cijenu.

http://www.vjesnik.hr/html/2008/07/16/Clanak.asp?r=unu&c=1

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

*molim brisati*

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Bilo koja teorija zasnovana na špekulaciji da netko u ovom trenutku diže prosjek i sl. ne drži vodu. Zato što ako će se gledati prosječna cijena, ona se po zakonu računa za tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje. A ta obveza je nastala već neki dan, dakle današnje cijene nisu relevantne za računicu. Zaključak: tko je danas spreman ovoliko kupiti, to sigurno ne radi zbog prosjeka. OK?

Ali za ponudu OMV-a bi, jel tako?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Ponovimo to po 999-i put. Račun na kojemu stoji ime CITI banke je skrbnički na kojeme su svi GDR-ovi u Londonu. Nema nikakve CITI banke. Na tom skrbničkom računu su u ogromnom dijelu GDR-ovi hrvatskih mirovinskih fondova, ali i svih drugih investora koji trguju ovom dionicom na LSE. Kada se smanji stanje ne tom skrbničkom računu to znači da je netko prebacio dionice iz Londona u Zagreb, a kada se poveća znači da je iz Zagreba prebacio u London. Dakle, ništa se nemora prodati ili kupiti da bi se stanje na tom računu promjenilo.
U Londonu je trenutno ponuda za kupnju na 630$, a na prodaji već dva dana nema nikoga. Šteta jer bi nam promet u Londonu dao naznake o raspoloženju tamošnjih investitora.

kolega, nisam niti mislio da CITIBANK prodaje u svoje ime, već da se taj skrbnički raču sumnjivo ponaša. A ponašanje ide na ruku MOL-u. Jer do početka travnja, pa unazad duuugo vremena na njemu je bilo 200 000 dionica i nitko ih nije dirao. I sad tčno nakon 3 mjeseca kako se s računa "skida" tj. prebacuje iz ZG U Lon i obrnuto, MOL daje ponudu za INU! Malo je to sumnjivo, nije li? Uglavnom, znat ćemo sutra više.
[/quote]

Nakon što je nekoliko puta objašnjeno kako funkcionira taj račun, stvarno ne vidim što ti još tu ima biti sumnjivo?

Znam da želiš dokupiti, ali ipak… [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Puno filozofiranja,nagađanja,pretpostavki,komentara…a zapravo matematika je egzaktna nauka!Prije neki dan 3.199 kn,a danas 2900 kn. To vam je draga gospodo pad od 10%!!A mi očekivali najmanje 10% porasta cijene…Ah,ta burza…prevrtljiva je kao i svaka žena… [rolleyes]


Evo što sam rekao. Upravo baš gledam kupnja/prodaja za INU. Nestao je nalog na kupnji po 2900KN. Izgleda da je povučen nakon zatvaranja burze ili na samom zatvaranju. Nema ga više. Nema ga ni na PBZ Investoru, nema ga ni na Fimini online aplikaciji. Postoji još samo na aplikaciji CompletlIne, ali ona ionako kasni jednu minutu, pa nije uspjela pokazati što se dogodilo u samom finišu zatvaranja burze. Ovo ne miriše dobro za sutra.
[sealed]

Taj se nalog već nekoliko puta pojavljivao i nestajao.

Da vidimo, da ja imam toliko brdo novaca i da sam prilično siguran da ih želim upucati baš u Inu, koja bi mi bila najbolja strategija? Hm… panika posvuda, strah u kostima ulagača, pojavio se sindrom "daj šta daš" po staroj narodnoj "bolje vrabac u ruci nego golub na grani". Vidiš, ako povučem nalog, možda se ulagači još bolje ustrepere do sutra pa još bolje istresem.

Jel teorija čemu, vidićemo već sutra…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

meni je tu sve sumnjivo…………….a najsumnjiviji mi je novoselec………….on već mjesecima kupuje inu a sam je rekao da je sve precjenjeno 30-50%

e sad ili je lagao ili misli prodati dionice ine po 1.690 kn?? [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


meni je tu sve sumnjivo…………….a najsumnjiviji mi je novoselec………….on već mjesecima kupuje inu a sam je rekao da je sve precjenjeno 30-50%

Lako je s tuđim novcem po gloginjama mlatit’.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


meni je tu sve sumnjivo…………….a najsumnjiviji mi je novoselec………….on već mjesecima kupuje inu a sam je rekao da je sve precjenjeno 30-50%

e sad ili je lagao ili misli prodati dionice ine po 1.690 kn?? [smiley]


ma meni ne da je sve sumnjivo nego sam cak poceo sumnjati u sumnju o sebi
pofuk


Ali za ponudu OMV-a bi, jel tako?

Kad i ako dođe do ponude OMV-a, onda lijepo možemo zaboraviti sve što smo pisali o prosjeku cijene, naime tada počinje vrijediti jedan drugi zakon… zakon jačega.

A to je ono što čekamo, da se nadbidaju do bola ne bi li mi strpljivi ulagači dobili pristojnu cijenu za preuzimanje naše tvrtke, tržišta… Ne sjećam se da je ijedan stranac loše prošao kada je uložio u Hrvatsku, dapače, vrlo brzo se naplatio kroz razne ustupke. Ne sumnjam da će tako biti i ovaj put, ali onda je red da prizna trud i znoj nama koji smo štafetu donijeli do ove točke.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close