INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sada će OMV dati ponudu za sve dionice INE,

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

OMV i MOL pokušavaju INA-u kupiti što jeftinije (normalna stvar). OMV zna da MOL teško može cashirati INA-u, s druge strane mogao bi OMV-u zapapriti cijenu nadmetanjem u javnoj ponudi.
I sad OMV nudi MOL-u njegovih 20 % nazad u zamjenu za INA-u po niskoj cijeni.

Ali, Rusi su nanjušili dvije ranjene životinje… [thumbsup]

Ima dosta sivog podrucja ovdje…

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 10.
(5) U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

Naravno, netko moze kupovati za OMV, ali ako je Vlada odlucila ici u deal s MOLom, moze anagazirati Hanfu i slicne da dokazu da je OMV djelovao preko trece strane.

Ako Vlada ne zeli OMV, naci ce nacin kako im ne prodati. Nazalost, mislim da je ovo razlicit scenarij od Plive. Neznam… vidit cemo.

Nezgodno u objavi je to što "vlada i MOL" zajednički nastupaju pozivajući se na ugovor iz 17.07.2003 godine.( eh da je vidjeti šta piše u Ugovoru ) Mislim da je ovo slično sa Ugovorom o HT-u kad DT nije imao protivnika. Svakako pozivanje na taj Ugovor nije nešto što može dovesti do ulaska OMV-a u utrku, osim ako Vlada RH odluči drugačije.

Pozdrav

Moguči scenario;

MOL daje ponudu, OMV daje ponudu i kupuje pod niskim cjenama 2515 (isforsirano od strane domačih Kvislinga, poslije kupuje od MOL-a po duplo večim cijenama nego što je kupio u HR (naivčine Sanader i Polančec) prosjek za OMV zadovoljavajuči za MOL još više , a je…bena strana je HR
Bravo naši vođe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – budale, ako dođe do ove mogučnosti

Pa zar ne vidite da se Austrianci i Mađari i dalje igraju sa nama, da su namjere iskrene dionica INA- e bi sada vrijedila min. 7,500 kn.

Apsurd događanja, imamo prisutne 4-tri strane kao potencijalne kupce obiteljskog srebra, a cijena dionica pada, sramite se politikanti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vidim da ovdje ima više mojih istomišljenika nego na onom drugom forumu, meni ova situacija nije nimalo bajna, a što se zajedničkog djelovanja tiče na to sam upozoravao još prošli tjedan…

Što god da u ugovoru piše sigurno ne piše da će Vlada RH svoje dionice "pokloniti" MOL-u. MOL svakako, kao strateški partner, ima pravo prvokupa vladinih dionica, ali samo ako ih plati po tržišnoj cijeni. Ako to MOL ne može platiti, onda neka i svoj i vladin udio prepusti onome tko to može.

Stao uzlet počelo liparenje:
5 2.945,03
3 2.945,02
6 2.945,01
14 2.944,00
20 2.943,51
5 2.943,50
10 2.943,10
67 2.943,09
4 2.943,06
10 2.941,02

Ili se meni samo čini!?

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

Danas ko je kupio kupio (tj stigne još 10min) kupiti ispod 3000, sutra je više neće biti po toj cijeni!

14.04.2008.



da li to znaci da je mozda MOL dao ponudu da sprijeci OMV skupljanje na burzi?

Ne. OMV još nije dao konkurentsku ponudu.

[/quote]

Pa da ne napucaju cijenu gore, zato je i išla sada jer OMV je najlakše spriječiti preuzimanje da digne tromjesečnu cijenu gore i da im na taj način napravi INU preskupom. OMV ima para na bacanje a MOL se zbog obrane od OMV hebeno ispraznio. Ovako ponuda je krenula i današnja ponderirana cijena je otkupna.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Vidim da ovdje ima više mojih istomišljenika nego na onom drugom forumu, meni ova situacija nije nimalo bajna, a što se zajedničkog djelovanja tiče na to sam upozoravao još prošli tjedan…

Fond branitelja je veliki uteg na grbi Sanadera. Borce zanima samo keš i to što više keša.
Ako njima uspije objasniti da nema keša ili da će ga biti manje nego svi misle skidam mu kapu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ovdje upišite svoj komentar…

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close