INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidjet ćemo još. Mislim da i nije tako sve crno ako mol preuzme još 19% ine morat će dati ponudu za preuzimanje zbog više od 44% koje će takvim postupkom posjedovati i taj zakon on nikako ne može zaobići. Nemojte zaboravit da su u tijeku pregovori o ulasku u uniju. Pa je sanaderu ostavljena minimalna mogućnost muljanja. E sad sve ovisi po kojoj će cijeni sanader uvaljati dionice molu. Cijena u javnoj ponudi mora biti najviša cijena po kojoj je mol kupio dionice. PRočitajte hanfin pravilnik isto je vrijedilo i za veterinu.

Nejasno mi je dali je MOL u ovom slucaju duzan dati javnu ponudu?
Prema napisima 0d prije mjesec-dva cijena u swapu bi iznosila oko 3200 kn i duzni su dati javnu ponudu

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=86840cd8-92ea-415a-9c92-e8cf20169451&open=sec

Sanader i Gyurcsany dogovorili zamjenu dionica INA-e i MOL-a……. [angry]

Prema ovome tekstu vrlo tesko da se to moze izbjeci

Pravni i financijski stručnjaci koje je konzultirao Poslovni dnevnik smatraju da za to nema nikakve mogućnosti osim ako Vlada paket uredbom ne izuzme iz primjene Zakona o vrijednosnim papirima. Međutim, to bi bio presedan koji je za operaciju u kojoj se ionako interesi hrvatske strane procjenjuju daleko manjima nego mađarski bio nedopustiv.

http://www.poslovni.hr/81916.aspx

Ako ima tko da prokomentira i argumentira…

Izgleda da je to definirano dionickim ugovorom kada su uzeli 25%

U svakom slučaju, do jeseni bi se ove dileme trebale razriješiti, jer MOL-u po dioničkom ugovoru istječe u listopadu petogodišnji ‘lock up period zabrane kupnje dionica na slobodnom tržištu. MOL bi zamjenom dionica stekao oko 44 posto dionica i bio bi prisiljen na javnu ponudu, što znači dodatno angažiranje velikog kapitala.

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=7210


Nejasno mi je dali je MOL u ovom slucaju duzan dati javnu ponudu?
Prema napisima 0d prije mjesec-dva cijena u swapu bi iznosila oko 3200 kn i duzni su dati javnu ponudu

svašta, koja glupost, to si vjerojatno pobrkao sa "Inicijalni je projekti predviđao da se ruska nafta transportira naftovodima dugim 3200 kilometara iz Rusije, preko Ukrajine, Slovačke, Mađarske i Hrvatske do terminala Omišalj na Krku." iz http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3095262/index.do

da čujemo mišljenja za sljedeći tjedan,kako će se ova vijest o razmjeni odraziti na kretanje dionice…. [undecid]

Poštovani kolege….i nakon ove vijesti kakva su vaša razmišljanja o cijeni dionice u ponedjeljak?


Poštovani kolege….i nakon ove vijesti kakva su vaša razmišljanja o cijeni dionice u ponedjeljak?


bice blizu blokade 100% ali sad je pitanje koje ili + ili –



Poštovani kolege….i nakon ove vijesti kakva su vaša razmišljanja o cijeni dionice u ponedjeljak?


bice blizu blokade 100% ali sad je pitanje koje ili + ili –
[/quote]
ja razmišljam da radnici i oni koji čvrsto drže još od IPO neće prodavati….fondovi koji u zadnje vrijeme skupljaju vjerojatno su već imali ovu info….špekulanti će u rasprodaju


Trebamo pozvati sve radnike, branitelje i sve koji su kupili inu na ipo na prosvijed na takvu odluku a takvih nije malo samo oko 600 000 možda se onda sanader predomisli. Jer ovakva prodaja bit će pljačka stoljeća svih dioničara ine

Mada se slažem da se o ovome treba itekako čuti i glas javnosti jer INA je naša zajednička tvrtka a ne privatna prćija, ne treba (zasada) dizati preveliku paniku.

Ponovno je objavljena bombastična vijest koja za cilj ima uznemirenje ulagača radi viših ciljeva. Pročitajte pažljivo i naći ćete samo jednu korisnu informaciju u ovoj Hininoj vijesti, a to je da razgovori na temu (share swapa – što nije novost i najavljeno je prije) počinju 4. rujna. I to je SVE.

A ako baš treba tražiti dodatne informacije, evo, meni se učinilo da su se njih dvojica dobro naručali pršuta, janjetine, zalili dalmatinskim crnim, pri čemu se Sanader više napio ("to vrlo interesantno i fascinantno rješenje predložila je hrvatska strana")

Ovakav ishod OMV-u nikako ne odgovara, a evo sada znaju točno koliko vremena imaju da smisle kontra strategiju. Jesen će biti sve, samo ne dosadna.

Disclaimer: dioničar sam INA-e i ona čini velik postotak mog portfelja

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Meni ne čini večinski dio. Imam samo jedan radnički paket. Ali nije ni to za odbacit

Damn, taman kada smo pomislili da je ova tema zamrla, dobila je značajno nogom u guzicu i ne sumnjam da ćemo vrlo brzo nakupiti soma stranica. [smiley]

Ne znam da li je i koliko ova udruga aktivna. Čita li netko iz Udruge ovaj forum? Vrijeme je da se značajno aktiviramo i udružimo.

http://www.malidionicari-ina.hr/

Svrha Udruge je zaštita interesa malih dioničara naspram:

* velikih dioničara (Mol, investicijski fondovi, Vlada RH) na Skupštini d.d. Ine,
* Uprave d.d. Ine
* Vlade RH (prije Skupštine d.d.)

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Nejasno mi je dali je MOL u ovom slucaju duzan dati javnu ponudu?
Prema napisima 0d prije mjesec-dva cijena u swapu bi iznosila oko 3200 kn i duzni su dati javnu ponudu

svašta, koja glupost, to si vjerojatno pobrkao sa "Inicijalni je projekti predviđao da se ruska nafta transportira naftovodima dugim 3200 kilometara iz Rusije, preko Ukrajine, Slovačke, Mađarske i Hrvatske do terminala Omišalj na Krku." iz http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3095262/index.do

[/quote]

Kolega nista nisam pobrkao, bio je mislim u vecernjem listu predlozeni omjer dionica i vjerujem da ima istine u tome.
Zaboravio sam koji je bio navedeni omjer ali kada sam u sam ukalkulirao trzisne cijene MOLa i INE izracunom dosao sam do navedene vrijednosti.
Uostalom, u taj deal je sigurno ukljucena hrpa ljudi, vjerojatno nije pretesko doci do kakve korisne informacije.

Ovo je izuzetno bitno pitanje pa sam se malo angazirao i predlozio Bagi temu za Otvoreno.

[rolleyes]

Roosteru uclani u udrugu pa ako Bago napravi emisiju kao predstavnik malih dioničara kreni u boj sa Polančecom..da vidimo cemu ti rogovi sluze [wink]

New Report

Close