INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mene osobno smeta što se stalno povlači teza da je ovo jedna od naših najboljih dionica a ja ću vam sada nešto reći negdje u isto vrijeme kad sam kupio tri paketa dionica INE kupio sam i dvije dionice INGRE i na te dvi više sam zaradio čisto nego da sada prodam ova sva tri pakate i da imam još dva manje bi zaradi već sam zaradio na dvi dionice INGRE koje sam platio svaku po 10 000 kuna a prodao ih prije dva mjeseca svaku nešto manje od 60 000 tisuća kuna i onda meni neki pametnjakovići sole pamet da je ovo zlatna koka koja će svoje kad tada odraditi, a ja im na to odgovaram da su moje dvi dionice INGRE to već odavno odradile a dali će ove ikada to je veliko pitanje, i još jedan zaključak na kraju ovo jedna od dionoca koja je imala najlošiji rast u prošloj godini a tako će biti i ove godine a to se vidi već po početku godine. Ja osobno se namjeravam ovih dionica riješiti što prije jer mislim da šta kod drugo kupim da ću imati veći prinos.
Ovo je samo moje razmišljanje o ovoj dionici i nije nikakav nagovor nikome da prodaje i nije drukanje cijene na dolje s obzirom da i ja imam 72 dionice i da do sada nisam prodao niti jednu.

Jedno je zarada, a drugo vrijednost?
Možeš nekom prodati i repliku sata pod orginal pa ćeš zaraditi ( samo je pitanje kome će taj poslje moći to prodati ), a možeš prodati orginal Omegu i zaraditi nešto manje ali ta Omega će i dalje vrijediti i njen sljedeći prodavatelj će opet zaraditi!
Tvoja zarada je super, ali mogla je proći i loše ( ne znaći da za nekoga neće )

Jedno je zarada, a drugo vrijednost?
Možeš nekom prodati i repliku sata pod orginal pa ćeš zaraditi ( samo je pitanje kome će taj poslje moći to prodati ), a možeš prodati orginal Omegu i zaraditi nešto manje ali ta Omega će i dalje vrijediti i njen sljedeći prodavatelj će opet zaraditi!
Tvoja zarada je super, ali mogla je proći i loše ( ne znaći da za nekoga neće )

Ma slažem se ja s tobom kolega a tko kaže da i INa neće ispod ove cijene.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

evo malo madjara:
Cashline noted that MOL’s strategic value is over HUF 30,000 per share, especially when taking into consideration Croatia’s INA (in which MOL holds a 25% stake).

According to market sources, MOL management have excellent relation with the newly established Croatian government, which could mean that it might forge a deal to increase its INA package already in the first half of this year, Cashline added.

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=13942


Sve iznad 2700 kuna

Na 2.700 bi mogli jaaako brzo..[proud]
Razmisli jos jednom, prije nego te poklopi[cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


evo malo madjara:
According to market sources, MOL management have excellent relation with the newly established Croatian government, which could mean that it might forge a deal to increase its INA package already in the first half of this year, Cashline added.
http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=13942

Ovaj portal je uvijek prenosio relativno provjerene informacije, a vidimo da vlada sve više smanjuje svoj utjecaj na politiku cijena Ine i polako se prihvaćaju tržišni principi, tako da je lako moguće da je Vlada odlučila Mol-u prepustiti dodatni udio u Ini. Ako je ova točna onda bi uskoro mogli očekivati lansiranje dionica Ine.

Probijena zaštita na 2600. Sad bi moglo ići ispod, a to nije dobro. [cry]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Probijena zaštita na 2600. Sad bi moglo ići ispod, a to nije dobro. [cry]

Rekao sam to i još jednom ponavljam jedna od najlošijih ulaganja u mom životu a i mislim i svih onih koji su kupili ove dionice, prvi dan trgovanja cijena je bila pa skoro identična ovoj danas, rast u prošloj godini nikakav.
Kad je korekcija ovo je dionica koja je prva na udaru a kad tržište raste ona je zadnja koja raste, sada će neki reći pa cijelo tržište je u padu i sve se crveni je ali to tržište je odradilo nekakav rast i sada pad od nekih 2-3% nije ništa.
Šta je INGRI, IGH, LKPC, LKRI, TISAKU i da ih ne nabrajam jer ih ima stvarno puno ovaj pad, ništa kad su imale veliki rast i sada ih ova korekcija jako malo pogađa.
Nažalost i sam imam 72 dionice koje nisam prodao pa sam isto ko i vi u ovoj banana dionici do daljnjega.
[cry]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

sampras:

Sve iznad 2700 kuna

Na 2.700 bi mogli jaaako brzo..[proud]
Razmisli jos jednom, prije nego te poklopi[cool]


Mislim da bi puno prije mogla na 1700.
Ma znam da neće tako nisko ali me stvarno nervira i na kraju sam živaca što se tiče ove dionice.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

drhtava_r.:

sampras:

Sve iznad 2700 kuna

Na 2.700 bi mogli jaaako brzo..[proud]
Razmisli jos jednom, prije nego te poklopi[cool]

Mislim da bi puno prije mogla na 1700.
Ma znam da neće tako nisko ali me stvarno nervira i na kraju sam živaca što se tiče ove dionice.

Sampras već postaješ zamoran, prodaj lijepo sada da ne bi dočekao 1700 i mirno spavaj.
A što se mene tiče najbolje ulaganje u životu. Zarada po paketu, po trenutnoj cijeni od 2550 kn je 24000 kn, što je na uloženih 37180 kn predstavlja rast od 65 %, a prodat ću je na 150 %.
Kad kažeš da je Ina u korekciji prva na udaru, kako objašnjavaš činjenicu da, od kada je počela korekcija, pada manje od Crobexa.

sampras:

drhtava_r.:

sampras:

Sve iznad 2700 kuna

Na 2.700 bi mogli jaaako brzo..[proud]
Razmisli jos jednom, prije nego te poklopi[cool]

Mislim da bi puno prije mogla na 1700.
Ma znam da neće tako nisko ali me stvarno nervira i na kraju sam živaca što se tiče ove dionice.

Sampras već postaješ zamoran, prodaj lijepo sada da ne bi dočekao 1700 i mirno spavaj.
A što se mene tiče najbolje ulaganje u životu. Zarada po paketu, po trenutnoj cijeni od 2550 kn je 24000 kn, što je na uloženih 37180 kn predstavlja rast od 65 %, a prodat ću je na 150 %.
Kad kažeš da je Ina u korekciji prva na udaru, kako objašnjavaš činjenicu da, od kada je počela korekcija, pada manje od Crobexa.


Vjerovatno je to tvoje prvo ulaganje pa ti je zato i najbolje nije vjerovatno već sigurno da si prije ikada ulagao vidio bi razliku između INE i drugih dionica, i nemoj zaboraviti da ti je Sanader poklonio razliku od 1690 do 2500 kuna kolika je bila cijena prvi dan trgovanja a ovih 50 kuna je tvoja zarada, pa ako si ti zadovoljan sa 50 kuna zarade po dionici u godinu dana svaka čast a i ovih 50 je upitno do kraja dana.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

S obzirom na cijenu po kojoj si kupio i da sad prodas, imas bolji prinos u rangu najboljeg fodna prosle godine. Ok, mogao si odmah, pa u nastavku napravit jos 100% s nekom drugom, ali to je sfera kristalne kugle.
Ina ce svoje odradit to je neupitno, a s njom i cijelo trziste bi moglo vrlo skoro..sjecam se unazad koji mjesec, kada su fondovi jedan dan u vrijeme rucka potegnuli sve kaj vrijedi iz debelog minusa u debeli plus..u svega par minuta..[proud] Svi koji su u cashu, ili rade u smjeru casha, neka se prisjete tog dana[sealed]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Vjerovatno je to tvoje prvo ulaganje pa ti je zato i najbolje nije vjerovatno već sigurno da si prije ikada ulagao vidio bi razliku između INE i drugih dionica, i nemoj zaboraviti da ti je Sanader poklonio razliku od 1690 do 2500 kuna kolika je bila cijena prvi dan trgovanja a ovih 50 kuna je tvoja zarada, pa ako si ti zadovoljan sa 50 kuna zarade po dionici u godinu dana svaka čast a i ovih 50 je upitno do kraja dana.

Mislio sam najbolje u ukupnom dobitku (bilo je više paketa), a ako i dalje toliko ne vjeruješ u ovu dionicu stvarno mi nije jasno zašto ne prodaš.
Pogledaj bilo koji aspekt poslovanja Ine i usporedi ga s onim prije godinu dana, dobit je veća, prihodi su veći, proizvodnja je veća, rafinerije se obnavljaju, implementiran je SAP, vlada sve manje kontrolira cijene, pronađeni su novi izvori nafte i plina, veća je mogućnost preuzimanja od strane MOL-a.

Nitko nema čarobnu kuglu da vidi budućnost, ali gore navedeni razlozi su meni dovoljni da i dalje čvrsto držim ovu dionicu, a jedina dvojba mi je kupovina dodatnih dionica Ine, jer ne volim sva jaja držati u istoj košari.

New Report

Close