INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako to u Londonu raste a kod nas pada?Tko to može stručno ili bar pametno rastumačiti?[undecid]

Nisam ni stručan, ni previše pametan ali evo ti odgovora: i sutra je dan i burza radi. (što ti je dobar avatar[tongue])

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

INA Najveća hrvatska naftna kompanija bez većinskog vlasnika
Sanader glavni u Ini do svibnja

Odlična vijest,priprema za rast cijene,slobodnije određivanje cijene plina i goriva i kasnije eventualno preuzimanje.

http://www.vecernji.hr/home/manager/2984083/index.do

Ovo je totalno ludilo u svijetu sve naftne kompanije bilježe rast od 2,5% jedino kod nas pada ludilo!!!![cool]

Dobar, Loš, Zao

Ma sve je to krasno,lijepo,divno i bajno,ali dragi moji muški ekonomski analitičari objasnite vi meni anti-logiku – nafta poskupljuja,a dionica INE pada?Zašto i kako?[bye]


Ma sve je to krasno,lijepo,divno i bajno,ali dragi moji muški ekonomski analitičari objasnite vi meni anti-logiku – nafta poskupljuja,a dionica INE pada?Zašto i kako?[bye]

Budući da INA dosta sirove nafte uvozi to što cijena na svjetskom tržištu skače i nije neka baš dobra vijest za INU.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

INA na zatvaranju

INA
Top bid CIJENA KOLIČINA
2.698,00 22
2.686,00 3
2.685,20 5
2.685,02 5
2.685,00 64
2.682,02 7
2.682,01 3
2.682,00 30
2.681,00 67
2.680,00 103
Top ask CIJENA KOLIČINA
2.700,00 5
2.705,00 19
2.709,90 4
2.710,00 11
2.714,00 134
2.715,00 110
2.725,00 39
2.730,00 11
2.732,00 10
2.735,00 38

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ovo je totalno ludilo u svijetu sve naftne kompanije bilježe rast od 2,5% jedino kod nas pada ludilo!!!![cool]

ina-i je zasad core business veletrgovina naftnim preradjevinama, kad krenu rafinerije za euro IV i V onda ce bolje amortizirat skupu naftu na trzistu, a dotad “strpljen spasen” drugim rijecima dokup


Ma sve je to krasno,lijepo,divno i bajno,ali dragi moji muški ekonomski analitičari objasnite vi meni anti-logiku – nafta poskupljuja,a dionica INE pada?Zašto i kako?[bye]

Ina ne smije prodavat naftu po tržišnim cjenama zbog politike, a nema ju ni gdje preradit. Plus toga ima zastarjele, i dobrim djelom gubitaške benziske stanice i lošu upravu (barem ovaj hrvatski dio). Moraš gledat širu sliku

...ladies and gentlemen....AC/DC

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c2a8b809-d93d-4873-a6b3-c6c121fdb69e


Ovo je totalno ludilo u svijetu sve naftne kompanije bilježe rast od 2,5% jedino kod nas pada ludilo!!!![cool]

Odakle ti to da “sve” naftne kompanije u svijetu rastu evo pogledaj da danas večina naftnih kompanija pada http://tinyurl.com/yovuuf

I Love the Smell of Profits in the Morning!


Klas optim: ” Ma sve je to krasno,lijepo,divno i bajno,ali dragi moji muški ekonomski analitičari objasnite vi meni anti-logiku – nafta poskupljuja,a dionica INE pada?Zašto i kako?[bye] ” Budući da INA dosta sirove nafte uvozi to što cijena na svjetskom tržištu skače i nije neka baš dobra vijest za INU.

Da , ali i sve što kupi i proda,
očito da je netko loš matematičar ili kako bi se to po naški reklo ,država (44%) i MOL (25%)
svojom politikom uzimaju dividendu (na ovaj ili onaj način, kod države čitaj čuvanje soc mira, a kod MOLA prešutno odobravanje kupovine Tifona, a malima k…rac, bez obzira na ostale dioničare, j….bo ih ja , ko će ih u tome spriječiti ako se mali dioničari ne udruže sa fondom dragov., samo na žaloost nisu oni te pameti već ovce za šišanje, evo vam IPO a mi čemo dalje po starom bez obzira na novo stanje vlasničke strukture


Ma sve je to krasno,lijepo,divno i bajno,ali dragi moji muški ekonomski analitičari objasnite vi meni anti-logiku – nafta poskupljuja,a dionica INE pada?Zašto i kako?[bye]

INA pada zbog “Todoromanije” . Prodaje se po bidu da bi se kupilo belje, zvjezda, mlinar, žitnjak…itd. Kada to prođe INA (pa i HT) će sigurno gore.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Samo oni neka kupuju Todorićeve firme! Pušenje je još uvjek dozvoljeno! Zabrana tekar krajem godine!

INA pada jer je zadnja tri dana u potpunosti izostala podrška fondova. Igru su vodili mali ulagači. Volio bi vidjeti bilo koju blue chip dionicu kako bi se ponašala da nekoliko dana ostane bez podrške fondova.

New Report

Close