INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na dnevniku vijest da se Ina nije “obranila” na 2700, po meni ide u par dana ispod 2600.
čini mi se da je dosta i onih koji gube dodatne dionice zbog neinformiranosti pa sad prodaju da kapitaliziraju
nešto…

nemoj se ljutiti ali jel želiš objasniti zašto misliš da je nekog briga kamo neka dionica ide po tebi?

...pig slayer...


Na dnevniku vijest da se Ina nije “obranila” na 2700, po meni ide u par dana ispod 2600. čini mi se da je dosta i onih koji gube dodatne dionice zbog neinformiranosti pa sad prodaju da kapitaliziraju nešto…

zasto neiformiranosti? ja sam prodao jer mislim da cu vise zaradit s time sto sam kupio neku drugu dionicu koja ce rast a ne kao ina koja ce stagnirat ili letit izmedju 2500 i 2800 kn daljnih neznam ni ja koliko…..izracunao sam si i zakljucio da je tako bolje….do sad sam cekao i zao mi je….kao i sigurno puno drugih dionicara ine…..hvala na zaradi i ajde bok [smiley8]

DOKUP!

Olako se zaboravlja cijena na IPO. 1690kn. Nagrada je trebala biti samo dvije dodatne dionice, dakle 10%, što je OK. Pa milijuni kuna su placeni Raiffeisenu da procjeni koja treba biti cijena za građane. A od njihove procjene prošle godine nije se u INI ništa spektakularno dogodilo, a niti na naftnom tržištu. Novih ugovora i novih naftnih polja bilo je i prijašnjih godina i to je uračunato u cijenu. Kada bi oni procjenili premalo Vlada bi ih pitala zašto nije zaradila od IPOa koliko je trebala, a kada bi procijenili previše interes bi bio slab. Cijena je ovakva samo zbog potražnje na našoj i Londonskoj burzi. Kada potražnje nestane (ako ikad) vraća se cijena na IPO.

isuse, koja panika…
ne da mi se više ponavljat: ina će od sljedeće godine u ozbiljno restrukturiranje, s molom, lukoilom ili nekim trećim. a to će značiti golem rast profitabilnosti.
nakon toga, slijedi druga faza privatizacije i vjerojatno javna ponuda za preuzimanje.
ljudi dragi, pa ina je jača i od ht-a jer ima ogromne potencijale koji se mogu oslobodit vrlo brzo, s dvije tri pametne odluke boarda. ht nema. nema više rasta prihoda, nema više velikog rasta dobiti, dt je u gabuli i mora radit rezove po cijeloj europi…
a vi pričate o vraćanju cijene na razinu ipo-a, probijanju obrane na 2600 kn, dvije besplatne dionice…
znate li vi, vječni burzovni defetisti i navlakači, što je to nafta…[smiley12]

hate red

umalo zaboravih: znate li vi, burzovni defetisti, koliko će ina imati vlasničkog udjela u projektu Adria LNG?[smiley11]

hate red

kad pada profit i tvrtka iskaže gubitak normalno je da cijena dionice pada , inače cartmann je na svojoj stranici
izveo usporedbe trgovanja P/E tvrtki iz branše.
s druge strane imaju 1 miljardu kredita sa kojim sada riješavaju jedan od 400 ,a ostatak ide u rafinerije.
mislim da u hr nema baš tvrtki kojima bi netko dao toliki novac na posudbu i sigurno su ih dobro snimili.taj ciklus bi trebao završiti 2011 . god.
slijedeći problem je ulaz u eu i tada će mnogima nestati povlašteni status na našem tržištu ukljućujući i inu.

prošlog tjedna SDA TOP 10-ukupno 88,29
danas -88,67

kupovao je AZ OMF
PBZ-
I dva računa RA banka


slijedeći problem je ulaz u eu i tada će mnogima nestati povlašteni status na našem tržištu ukljućujući i inu.

Ovo je jedna od najvećih gluposti napisanih o Ini, pa Ina živi za dan kada će se libelarizirati tržište u Hrvatskoj i kada neće više morati ispod cijene prodavati naftu, a pogotovo plin HEP-u, Petrokemiji i drugim povlaštenim kupcima. To je ključni razlog Ininine niske profitabilnosti.

Danas bi mogla INA opet dotaknuti 2600 kuna. To mi se nekako čini realnim scenarijem.

koma…. ne kužim fondove, što oni rade, dokad će puštati pad….
kako stvari sad stoje, ne bih rekao da je itko od fondova brani….
mogu samo lupati glavom u zid što je nisam na vrijeme prodao…
nek mi neko uputi nekoliko riječi utjehe [smiley6]

evo imaš mrguda , strpljen spašen. a i sad je debelo iznad 1690.najte ljudi biti pohlepni

kamenac:
pa ina je jača i od ht-a jer ima ogromne potencijale koji se mogu oslobodit vrlo brzo

zg828:
usporedba potencijala?
1) Mudrinić protiv Dragićevića? Meni se čini da je Mudri puno bolji. Došao strani vlasnik i zadržao položaj!.
2) T-com shop protiv INA benzinske? Tu su al pari. U usporedbi s vanjskom konkurencijom oboje drži korak.
3) T-com centrala protiv INA rafinerije? T-com centrala je potpuno ista kao i u Njemačkoj, a Inina rafinerija je na isluženoj tehnologiji 60tih godina. Ono što se tamo proizvodi na zapadu ne nazivaju gorivom.
Dakle: Rezultat 3:1 za HT.

danas optimizam na djelu

Kupnja
Ukupno ponuda 26
Ukupno dionica 3923

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 253
Ukupno dionica 4940

New Report

Close