INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


.. da će Tifon do kraja godine na hrvatskom tržištu derivata imati tržišni udio od 7 posto. Tu akviziciju MOL-a, koji ima 25-postotni udio u Ini, podupiru MOL-ovi strateški partneri INA i hrvatska Vlada, kaže se u priopćenju.

MOL je dobio punu kontrolu prodajne mreže sa sličnim tržišnim udjelom kao i OMV (8% in Croatia).
a ovaj dio neću pokušati prevoditi:
“On the other hand, buying a [color=blue]local presence outside INA underlines what must certainly must be MOL’s frustration with Zagreb[/color] over its foot-dragging on getting a majority in INA,” Bram Buring of Wood has commented”.
http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=12593
[smiley13]

Po svemu sudeći dionica će samo dole!nevjerujem da će ni preko 2950 umeđuvremenu do dodjele bivšim i sadašnjim radnicima Ine,a moguće da će i ispod 2800 kn neto prije dodjele!!dal se vi slažete samnom???

[color=blue][/color]bolje da radite pravi posao nego da bilo kakav posao radite na pravi način

MOL želi još Ininih dionica
MOL je samo dan nakon objave preuzimanja Tifona izrazio želju za povećanjem svog udjela u Ini.

Vaš link


Po svemu sudeći dionica će samo dole!nevjerujem da će ni preko 2950 umeđuvremenu do dodjele bivšim i sadašnjim radnicima Ine,a moguće da će i ispod 2800 kn neto prije dodjele!!dal se vi slažete samnom???

znaš kak je već na burzi..baš kada svi misle da će dole (i svi se slažu).kad li ono međutim naprotiv..nikad ne raci nikad (i ja mislim da će dole, ali ne puno, možda se varam-zato pratim vijesti)

INA će gore up up.

INA ce i gore i dole

ko i svaka druga dionica

pa opet i gore i dole…

pa gore i dole

stvarno ste svi prepametni

Blago siromašnima duhom...

Hm, MOL je 25% Ine platio 388 mil eura a Tifon je kupio za 130-150 milijuna. Pri čemu Ina ostvaruje 24 mrld prihoda a Tifon 1,4 mrld. I još k tome nema naftnih i plinskih nalazišta.
Očigledno cijena dionice Ine ima još dosta lufta za rast.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Hm, MOL je 25% Ine platio 388 mil eura a Tifon je kupio za 130-150 milijuna. Pri čemu Ina ostvaruje 24 mrld prihoda a Tifon 1,4 mrld. I još k tome nema naftnih i plinskih nalazišta.
Očigledno cijena dionice Ine ima još dosta lufta za rast.

Samo su u prvom suvlasnici a u drugom potpune gazde.

No respect

Točno. Samo sam zaboravio napomenuti da MOL u Ini ima 25%+1 dionicu i upravljačka prava kao da imaju 50%.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Vidimo danas ludilo na INA-R-A
Do sada je protrgovano jednim paketicem! Ocito se, niti par tjedana od mojeg posljednjeg javljanja, nisu pocele ostvarivati zelje i luda mastanja onih koji svakodnevno tvrde da ina samo sto nije poletjela…

U medjuvremenu, INA izdaje priopcenje kojim treba uvjeriti javnost da misli kako je jako dobro za nju sto je MOL kupio Tifon. Priopcenje je smjesno, nazalost, jos jednom dokazuje da se dionicari te kompanije itekako trebaju zabrinuti zbog cinjenice tko ju vodi. Cinjenica da MOL kupuje Tifon, umjesto da krene kupovati INU, jasno ko dan govori da do daljnjega odustaje od INE, te se lako moguce sprema i za prodaju paketa od 25%+1, ukoliko se u mogucim scenarijima sirenja radi obrane od OMV-a pokaze da joj treba cash za nesto kvalitetnije od INA-e. Na INA-i ce svakako dobro zaraditi, jer su lopovi Linic i drustvo isto prodali za sitnis, ali to ne znaci da cemo na tome i mi zaraditi!

U medjuvremenu, vec par mjeseci nema novosti o dinamici modernizacije rafinerija. Nije valjda da napredak ne tece predvidjenim tempom, ili, kako bi bilo za ocekivati s obzirom na okolnosti, i nesto bolje od predvidjenog tempa? Ocito, nista od toga. [smiley1][smiley1]


Hm, MOL je 25% Ine platio 388 mil eura a Tifon je kupio za 130-150 milijuna. Pri čemu Ina ostvaruje 24 mrld prihoda a Tifon 1,4 mrld. I još k tome nema naftnih i plinskih nalazišta.
Očigledno cijena dionice Ine ima još dosta lufta za rast.

Ja si ovako razmišljam; Ako se MOL od OMW-a brani tako da želi postati fat lady, onda bi mu najbolja taktika bila da počne kupovati INU na burzi. Cijena bi odmah poskočila podižući istovremeno i vrijednost postojećeg 25% udjela.


Ako se MOL od OMW-a brani tako da želi postati fat lady, onda bi mu najbolja taktika bila da počne kupovati INU na burzi. Cijena bi odmah poskočila podižući istovremeno i vrijednost postojećeg 25% udjela.

Upravo tako će i biti, jer je to jedino i najbolje rješenje za MOL.

New Report

Close