INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uz svo dužno poštovanje ovo o trendovima je najobičnija budalaština. Ništa, doduše, nije krivo rečeno ali se ne govori što se može očekivati u budućnosti. Eto npr. mi smo na osnovi grafa koji ste predstavili mogli i u ožujku zaključiti da će doći do silaznog trenda pa je cijena skočila, isto smo mogli zaključiti i u travnju, u svibnju smo naprotiv mogli donijeti zaključak (u odnosu na travanj) da je INA u netrendu i svaki zaključak bi bio krivi. Lako je biti general poslije bitke.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


potrabbb: ” Nać zaposlenika sa 15-20 godina staža Kupit 18 dionica po npr. 1300kn kredit 23 tisuće kn+ kamate 10%=25000kn Za 8 mjeseci prodat po 2700( u najgorem slučaju). 18+2700=48600 Isplatit kredit i ostane 20 000 kn Ovo je samo moj primjer kak bi se dalo zaradit… ” Molim za pomoć.Djelatnik sam ine i kupio bih od dvoje kolega s posla njihove radničke dionice.Dionice će glasit na njih a ja dajem novac.Kako da se osiguram da nakon prolaska lock-up perioda i nakon prodaje dobijem novac s njihovog računa[smiley9]

To i mene muči… Još nisam našo način.

..........................................................................................

Za sve koje zanimaju punomoći ili kako bi se mogli zastiti. [smiley2]

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2703&pg=1


Evo velikih prognozera :beholder : korisnik od: 24.03.2006. lokacija: broj poruka: 2507 1. sve je dobro dok se INA ne spusti ispod 2.400 jer je to realno cijena kompanije u ovakvom stanju…rast do 3.400 uvjetovan je bio jakim očekivanjima u uspiješnu priću o rastu… 2. prema 1Q i 1H vidljivo je ne samo da je rast izostao nego je došlo do negativnog trenda…i cijena je krenula prema dolje…da je cijena pala ispod 2.400 znaćilo bi da puno više njih ne vjeruje o priću da će do rasta doći nego onih koji u to još vjeruju 3. e sad ono što mene mući je da je INA ušla u jako skupi investicijski ciklus, a nikakve vijesti ne dolaze o realizaciji projekata (ja bi volio vidjeti kako sanader obilazi obnovljene pogone na TVu i sl.) iz toga izvlaćim zaključak da se upravi živo fućka na koji način upravlja NAŠOM imovinom!! što se tiče izlaska velikih iz INE, to se neće desiti…doći će do smanjivanja izloženosti pojedinih fondova, ali do masivnog izlaska neće doći jer je velikima skroz svejedno oni igraju na duži horizont od nas pa računaju, ako će poslovanje biti bolje, njima super…ako će biti lošije, njima opet dobro jer će doći do preuzimanja pa će opet imati PLIVU… Online Sramite se .
beholder, 22.10.2007. u 11:40

[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

ući od boljih od sebe.


Evo velikih prognozera :beholder : korisnik od: 24.03.2006. lokacija: broj poruka: 2507 1. sve je dobro dok se INA ne spusti ispod 2.400 jer je to realno cijena kompanije u ovakvom stanju…rast do 3.400 uvjetovan je bio jakim očekivanjima u uspiješnu priću o rastu… 2. prema 1Q i 1H vidljivo je ne samo da je rast izostao nego je došlo do negativnog trenda…i cijena je krenula prema dolje…da je cijena pala ispod 2.400 znaćilo bi da puno više njih ne vjeruje o priću da će do rasta doći nego onih koji u to još vjeruju 3. e sad ono što mene mući je da je INA ušla u jako skupi investicijski ciklus, a nikakve vijesti ne dolaze o realizaciji projekata (ja bi volio vidjeti kako sanader obilazi obnovljene pogone na TVu i sl.) iz toga izvlaćim zaključak da se upravi živo fućka na koji način upravlja NAŠOM imovinom!! što se tiče izlaska velikih iz INE, to se neće desiti…doći će do smanjivanja izloženosti pojedinih fondova, ali do masivnog izlaska neće doći jer je velikima skroz svejedno oni igraju na duži horizont od nas pa računaju, ako će poslovanje biti bolje, njima super…ako će biti lošije, njima opet dobro jer će doći do preuzimanja pa će opet imati PLIVU… Online Sramite se .
beholder, 22.10.2007. u 11:41

[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

ući od boljih od sebe.


Moje prognoze koje niko nije slušao . purger007 korisnik od: 17.05.2007. lokacija: broj poruka: 699 Studeni nije sutra mene zanima što će biti u 9 i 10 mjesecu pred izbore i siguran sam da će INA rasti baš kao i cijelo tržište. Birače treba nečim podmititi , a oporavak dionica je idealan za to.Ako se cijene dignu HDZ može reći vidite da nam je dobro glasajte za HDZ, i ako cijene rast dobiće glasove dioničara i njihovih porodica rodbine.Mislim da to ipak nije za zanemarit.

INA-R-A Vrijeme: 15:07:46
Kupnja Ukupno ponuda 31
Ukupno dionica 4029

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 216
Ukupno dionica 3814

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

2700,00 209
2692,02 2
2690,00 95
2689,00 4
2688,00 16
p
2715,00 12
2725,00 272
2726,90 4
2727,00 27
2729,00 30

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
2700,00 22 14:57:15
2700,00 80 14:36:41
2700,00 35 14:31:20
2700,00 320 14:31:11
2700,00 320 14:31:08
2700,00 214 14:31:03
2700,00 100 14:31:03

Opet se cijena brani muški!


uz svo dužno poštovanje ovo o trendovima je najobičnija budalaština. Ništa, doduše, nije krivo rečeno ali se ne govori što se može očekivati u budućnosti. Eto npr. mi smo na osnovi grafa koji ste predstavili mogli i u ožujku zaključiti da će doći do silaznog trenda pa je cijena skočila, isto smo mogli zaključiti i u travnju, u svibnju smo naprotiv mogli donijeti zaključak (u odnosu na travanj) da je INA u netrendu i svaki zaključak bi bio krivi. Lako je biti general poslije bitke.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Vašim riječnikom, uz svo dužno poštovanje, ovo o budalaštini o trendovima, za mene je najobičnija budalaština. Ništa, doduše, niste krivo rekli, ali ništa niste niti govorili što se može očekivati u budućnosti. Eto npr. Vi ste prvi, na osnovi grafa koji sam predstavio, koji sada kao general poslije bitke, kaže da se u ožujku moglo zaključiti da će doći do silaznog trenda. Nekima je teško biti general i poslije bitke.

Na TA, kao i na sve ostalo u životu, možemo gledati različitim očima. Bilo bi nezanimljivo da svi vidimo isto. TA nije zakon. Nekima može koristiti, nekima ne predstavlja nikakvu vrijednost, dapače budalaštinu.

A budalaština ima raznih, kao recimo, Vaš potpis[smiley11]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa

Ne znam zašto ste moj napad na ovu kvazi-teoriju shvatili osobno. Vi ste je samo iznijeli ne i izmislili.

Zašto naziv “kvazi-teorija”? Zato što prava teorija osim što daje objašnjenja o rezultatima iz prošlosti mora dati i točna predviđanja za budućnost. Ono što fali ovoj tvrdnji o trendovima je podatak kada dolazi do promjene trenda. Tomu bi u krajnjoj liniji ova teorija trebala i služiti.

Ožujak? Moja tvrdnja je bila da ste “u ožujku mogli zaključiti …..” dakle uzmimo podatke iz vašeg grafa od cca 10. do 20. ožujka. U ovisnosti o mjerilu u kojem gledamo (sve je stvar percepcije zar ne?) možemo na osnovu tih podataka doći do zaključaka da je krenuo negativni trend ili ako smo optimistični da je počeo netrend. Što je krivo u tom razmišljanju?

Drugi pasus je najvrijednije što ste napisali u gornjem postu ali dopustit ćete mi da ako već vi iznesete svoje mišljenje ili nečije razmišljanje i ja mogu staviti komentar na njega pogotovo ako ga obrazložim kao što i jesam učinio.

I na kraju sasvim nebitno: moj potpis je jedna od boljih pošalica iz kultnog Alana Forda.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Od ukupnog broja poduzetnika, ali prema ostalim relevantnim pokazateljima poslovanja udio 400 najvećih je daleko značajniji. Kod njih je zaposleno 32,4 posto svih radnika koji rade u gospodarstvu, raspolažu sa 45,7 posto imovine, a ostvaruju 47,7 posto ukupnog prihoda, 45,2 posto dobiti nakon oporezivanja i 24,1 posto gubitaka nakon oporezivanja, rečeno je u utorak na predstavljanju publikacije Privrednog vjesnika “400 najvećih tvrtki 2006.”.

Kao i prethodne godine, prva tri mjesta u ovom rangiranju prema ukupnom prihodu drže INA (22,35 mlrd kuna), HEP (9,99 mlrd kuna) te Konzum (9,73 mlrd kuna).

Po dobiti prvi je HT, a slijede T-Mobile i ENI Croatia B.V.. Najjači izvoznici su Ina, Pliva i Uljanik, a prema vrijednosti imovine vode Hrvatske autoceste, a slijedi HEP i INA. Najbolji rezultat u apsolutnom rastu prihoda ostvario je Konzum, a najveći apsolutni rast izvoza INA – 3,46 milijardi kuna.

A dionica samo kliza dole, dok neki gubitaši rastu, ja ništa ne razumijem………………………….pomozite mi…….

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

molim da mi neko pomogne oko punomoci za kupovinu ininih radnicki dionica kako mogu da te diopnice uzmem na sebe

imas punomoć na str. od INE

http://www.ina.hr/default.aspx?id=774

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/400-najvecih-ina-prva-po-ukupnom-prihodu-po-dobiti-vodi-ht

@ozapa

Nisam ništa primio osobno.

Branim teoriju trenda, jer ju po mom mišljenju, Vi krivo shvaćate. Ona ne prognozira buduće kretanje cijene, već pokazuje trend kretanja cijene u prošlosti.
Za sada, ona kod INE, još uvijek pokazuje negativan trend.
Ali, ukoliko cijena eventualno krene lagano gore, kroz mjesec/dva dana ćemo moći zaključiti da je ovaj sadašnji trend bio dio uzlaznog trenda.

Ukratko, ne slažem se sa Vašim mišljenjem da je teorija trenda budalaština, ali se slažem da uopće ne predviđa kretanje cijene u budućnosti.
Za predviđanje budućeg kretanja cijene, a uvjeren sam da Vi to znate, ne možemo se osloniti na samo jedan pokazatelj ili jednu teoriju. Teorija trenda, bila budalaština ili ne, sama po sebi, bez drugih pokazatelja, ne koristi ničemu.

Vi tvrdite da prava teorija osim što daje objašnjenja o rezultatima iz prošlosti mora dati i točna predviđanja za budućnost.
Otkrijte, molim Vas, meni i ostalim kolegama, jednu jedinu teoriju koja zadovoljava te kriterije, i uskoro ćemo se svi na burzi obogatiti.

Ponavljam, niti sam vaš komentar shvatio kao napad na mene osobno, niti želim da Vi moj prošli i ovaj komentar tako primite.

A potpis, pošalica iz Alana Forda, je stvarno simpatična budalaština, zato je na kraju i stajao onakav smiješak.

[smiley11]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

zna li netko što je cijena ine išla gore! nešto novo, izvješće što li![smiley8]

dan je pametniji od noći

INA je puna iznenađenja… nakon što se jučer cijeli dan trgovalo ispod 2700 kn, danas je prva prodaja na 2750… [smiley8]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close