INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad sam pročito da će se punomoći jedino moći uzet ako su osobe nemoćne da dođu same kupit dionice. Imam daljeg rođaka koji je radio 30-tak godina u ini i ne želi kupit dionice. I sad bi ja kupio to njegovo, pa me zanima jel da radimo punomoć ili da se probam dogovorit s njim? Koje je vaše mišljenje? Šta bi bilo najbolje da napravim?

pa kakve to veze ima,napravis kod j.biljeznika pozajmicu za kupnju dionica i odmah ugovor o prijenosu dionica.Snjim odes i on upise ,ti uplatis i njega isplatis.Kad istekne lock up dostavis ug. o prijenosu u sda i gotovo[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Kad počne podjela bonus dionica, opet će biti navala na kupnju. Do tada bi bilo dobro na naraste do 3000 kn.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Pozdrav

Da li netko zna koja banka daje kredit za kupnju Ininih dionica (naravno ovih paketea namjenjenih (bivšim)zaposlenicima?

Hvala

Od pereca rastu deca

mislim da ce ti sve banke dat kredit za kupnju ininih dionica,al odi prvo pitaj u banku kod koje imas otvorene racune,ili u Zabu preko koje ide prodaja dionica Ine


Pozdrav

Da li netko zna koja banka daje kredit za kupnju Ininih dionica (naravno ovih paketea namjenjenih (bivšim)zaposlenicima?

Hvala

kod nas u firmi mislim da ima od diners koje nude i HPB

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

ako ima zainteresiranih,prodajem paket od 18-dionica INE za 2300kn po dionici

Marco

Pozdrav

Da li netko zna koja banka daje kredit za kupnju Ininih dionica (naravno ovih paketea namjenjenih (bivšim)zaposlenicima?

Hvala

samo za gotovinu.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ništa od jeftinog dokupa

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

2422

Na temelju članka 8., a u svezi s člankom 4. stavkom 1. točkom 2. Zakona o privatizaciji INA – Industrije nafte d.d. (»Narodne novine«, broj 32/2002), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 19. srpnja 2007. godine, donijela
ODLUKU
O NAČINU PRODAJE, CIJENI, POSEBNIM POGODNOSTIMA, VREMENU PRODAJE I UVJETIMA PRODAJE DIONICA INA – INDUSTRIJA NAFTE d.d. ZAPOSLENICIMA I RANIJE ZAPOSLENIMA U DRUŠTVIMA KOJA ČINE INA GRUPU

I.

Republika Hrvatska će prodati do najviše 7% dionica društva INA – Industrija nafte d.d. (dalje u tekstu: INA d.d.), što čini najviše 700.000 redovnih dionica INE d.d., svaka u nominalnom iznosu od po 900,00 kuna. Svaka redovna dionica INE d.d. u nominalnom iznosu od po 900,00 kuna dalje se u ovoj Odluci naziva dionica.

Dionice INE iz stavka 1. ove točke prodat će se zaposlenicima i ranije zaposlenima u društvima koja čine INA grupu, koji ostvaruju pravo na kupnju sukladno točki III. ove Odluke (u daljnjem tekstu: zaposlenici).

INA grupu čini INA d.d. zajedno s ovisnim društvima kapitala u isključivom vlasništvu INA d.d., te pravni prednici INA d.d. počevši od 31. prosinca 1963. godine.

Zaposlenici koji ostvaruju pravo na kupnju dionica INE sukladno ovoj Odluci imat će pravo na kupnju dionica uz posebne pogodnosti, pod uvjetima i u rokovima ove Odluke.

II.

Prodaja dionica iz točke I. stavka 1. počet će nakon potvrde popisa zaposlenika iz točke III. stavka 4. ove Odluke od strane Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje i provodit će se na području Republike Hrvatske.

III.

Osobe koje su na dan stupanja na snagu ove Odluke zaposlene u INA grupi u skladu sa Zakonom o radu (»Narodne novine«, br. 38/95, 54/95, 65/95, 17/2001, 82/2001, 114/2003, 142/2003, 30/2004 i 137/2004) te osobe koje su u razdoblju od 31. prosinca 1963. do dana stupanja na snagu ove Odluke bile zaposlene u INA grupi u skladu s propisima koji reguliraju radne odnose u vrijeme zasnivanja njihovog radnog odnosa, imaju pravo na kupnju dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke.

Iznimno od odredbe iz stavka 1. ove točke, osobe koje su bile zaposlene u poduzećima ili trgovačkim društvima ili njihovim pravnim prednicima koja su izdvojena iz INA grupe zajedno sa svojim temeljnim kapitalom te su temeljem članka 5. stavaka 1. i 2. Zakona o privatizaciji (»Narodne novine«, br. 21/96, 71/97 i 73/2000) i članka 5. stavka 1. točaka 1., 2. i 2a. Zakona o pretvorbi društvenih poduzeća (»Narodne novine«, br. 19/91, 82/92, 94/93, 2/94 i 9/95) imale pravo na kupnju dionica takvog izdvojenog poduzeća ili društva kapitala, neovisno da li su koristile isto pravo, nemaju pravo na kupnju dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke.

Iznimno od odredbe iz stavka 1. ove točke, osobe koje su bile zaposlene u INA – TRGOVINA, poduzeće za promet naftnim derivatima, s.p.o., Zagreb, poduzeću u sklopu zajednice poduzeća s ograničenom supsidijarnom odgovornošću INA-INDUSTRIJA NAFTE, Zagreb, i to na dan 7. prosinca 1990. godine u OOUR Naftni derivati, Beograd, te na dan 9. listopada 1991. godine u Radnoj jedinici Naftni derivati Banja Luka, odnosno u onim dijelovima tih poduzeća u kojem je provedeno osporavano izdvajanje imovine na području današnje Republike Srbije i današnje Republike Bosne i Hercegovine – Republike Srpske, nemaju pravo na kupnju dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke sve do pravomoćnog okončanja svih sporova koje INA d.d. vodi vezano za imovinu navedenih poduzeća. Odluka o pravu zaposlenika iz ovog stavka na kupnju dionica donijet će se, ovisno o ishodu sporova, nakon pravomoćnog okončanja navedenih sporova.

Zaposlenici koji imaju pravo na kupnju dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke utvrdit će se popisom zaključno sa stanjem na dan stupanja na snagu ove Odluke (dalje u tekstu: popis zaposlenika). Popis zaposlenika će između ostalog sadržavati i broj punih godina koje je svaki zaposlenik proveo u radnom odnosu u INA grupi, a sastavit će g

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Jedno pitanje vjerojatno mi je negdje promaklo pa neznam kada će se moći prodavati inine dionice koje bih kupio u sljedećem periodu? Ako bilo ko zna bio bih mu zahvalan?

Lock up period će ti ovisiti o stažu koji imaš u firmi; 6mj je minimalni period [smiley11]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

molim info, je li već izašao u kojim novinama javni poziv. Ako jest, može li tko samo nabrojati dokumente koje treba priložiti ili ako može staviti link javnog poziva, hvala unaprijed


molim info, je li već izašao u kojim novinama javni poziv. Ako jest, može li tko samo nabrojati dokumente koje treba priložiti ili ako može staviti link javnog poziva, hvala unaprijed

Bilo ti je u subotu u Jutarnjem.
Treba osobna onoga koji kupuje .
Zvao sam sad ZABU i još nemaju nikakve info , očekuju danas sve . Pitao sam da li će dobiti popis i vele da ne znaju ali bilo bi logično , jer je tako bilo u dokapitalizacijama . Samo onda svaka poslovnica mora dobiti
popis 45 000 ljudi a to mi se čini puno . S druge strane drugačije neide , osim ak se ne budu spajali na
neki server INE i tu provjeravali podatke .
INA na stranici opet provjerava podatke i primjetio sam promjene u cijenama u odnosu na prvu provjeru .
Bumo vidli danas , pratite informacije INU i Zabu .

evo nova vijest….

Vaš link

Jel može neko konkretno napisat šta sve treba imat ako uzimam dionice od bivšeg zaposlenika. Znači koje dokumente on treba meni potpisat. Jel trebaju njegovi dokumenti pri kupnji dionica u zabi? Kako glasi punomoć? Gdje ju mogu skinut? Jel postoji ona izjava neka koju on mora potpisat?

..........................................................................................

Niko ništ ne piše? Ova dionica ko da je propala…

..........................................................................................

New Report

Close