INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MOL: Ni s kim ne vodimo pregovore o prodaji Ininih dionicaVaš link …

MOL: Ni s kim ne vodimo pregovore o prodaji Ininih dionicaVaš link …

Pa nigdje i nije pisalo da vode pregovore s potencijalnim kupce pa opovrgavaju nešto što nije ni pisalo.
Ali nisu opovrgli da su unajmili Societe kao savjetnika što direktno potvrđuje da rade na izlasku iz Ine!

http://www.business.hr/ekonomija/sukob-vlade-i-mola-brojke-o-investicijama-ne-idu-u-prilog-madjarima

U ovom članku je presjek svih bitnih stvari pa nije loše za podsjetiti se..
Htio sam istražiti koliko je to Mol uložio ukupno u INA-u..izgleda po ovome da je INA uložila u Mol.. 🙂

ČLANAK JE KOREKTAN!!!!
No bitno je presuda Salamandera ( ako postane pravomočna ) PADA 25% Molovih dionica pred Europskom komisijom!!!!! NE RADI NAS ( hrvatske ) VEĆ RADI SEBE ĆE DONJETI PRESUDU [emo_smijesak]DA VLSASNIŠTVO STEĆENO KRIMINALOM NEĆE PROĆI!!

Zapravo bi sada bilo idealno da neki Rusi ili politički snažnija zemlja kupi INU, tako da može povratiti polja u bilo kojem razvoju događaja u Siriji.

Mi ih nećemo povratiti ni u jednoj varijaciji ili razvoju događaja jer smo beskičmena, bezvezna, šljam država koju ne cijeni nitko ni izvana ni iznutra.

Ovih dana dio IT-ja prelazi u “autsorsing” a nakon nove godine i djelatnost ugostiteljstva (restorani, čajne kuhinje). Mic po mic se riješavaju ljudi.


Ovih dana dio IT-ja prelazi u "autsorsing" a nakon nove godine i djelatnost ugostiteljstva (restorani, čajne kuhinje). Mic po mic se riješavaju ljudi.

istina, i to se ne priča baš puno,

i nezna se tko preuzima dotične, kao????

uvjeti zasad nikako dorečeni i ljudi dovedeni na gotov čin….

prihvati novac i makni se, ili nastavi radit pa ostaneš i bez novaca i bez posla….

ako ima tko šta detaljnije o tome, molio bih da napiše…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Znači neće biti otpuštanja u INI sljedeće dvije godine.

Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupi !

Nikad nisam bio sretniji. Uspio sam da ljudi ne završe na cesti.

A još prošli tjedan nam je bilo rečeno da će nas polovicu otpustiti.

Hvala Hrvatskoj Vladi što se je zauzela za Hrvatske radnike.

Znači INA SE vraća natrag na svoja tržišta koji je bio preuzeo MOL u suradnji s RUSIMA.


Naša vanjska diplomacija je zakon.

Hvala.

Sada više pisati ne moram.

Prije nekoliko dana sam bio sretan. To je zato jer vjerujem ljudima na riječ.

Sada mogu reći da je netko lagao.

Znači do kraja i početkom godine ide val otpuštanja HRVATA (mogu napisati koliko će Mađara otpustiti) u INI. Govori se o 5.000 Hrvatskih duša.

Razloga ima koliko hoćeš, ali se svi svode na smanjenje troškova radne snage, izrabljivanje ljudi kojih ostaju i prijetnjom (zbog žutog) daljnjih otkaza i zatvaranjem sve proizvodnje u Hrvatskoj.
A ovi sindikati kaj nemreju zaštiti INU, čist sumnjam da mogu zaštititi radnike u DIOKIJU.

A Vi iz Vlade čekajte Godoa i pravdu od Hrvatskog pravosuđa.

KATASTROFA.

Čekajte, ja Vas ne mislim čekati, odoh u Afriku, ondje čuvaju Inženjere oružjem jer znaju koliko im znače.

[emo_ljut][emo_palacd]

[b]CRVENE ZORE[/b] [b]SIVI, MAKNITE SE OD MARSA DOK JOŠ MOŽETE[/b] [b]Naprijed Tigre[/b]

Otpuštaju 2500 ljudi u slijedeća dva mjeseca iz maloprodaje (beenzinske). Ti ljudi imaju ugovor na 5500 bruto što je oko 4000 netto, i sad ih još režu 30-ak %
Ja tim menagerima želim da za slijedeće blagdane budu gladni kruha.

Ne otpuštaju oni ljude otkazima ili otpremninama kojih je i prošle godine bilo, već jednostavnjim i pametnijim načinom, a taj je stvaranje nove firmice pod vlasništvom INE na godinu dana i onda nakon te godine mogu sa ljudima radit što ih je volja. Tu su u 2011 napravili sa računovodstvom, 2012 sa jednim dijelom IT-a, a ove godine vjerojatno sa maloprodajom i pitaj Boga još sa kime. U međuvrmenu se radio o uvlačenju Tifona pod INU i ne bi se čudio da za godinu dana ponovo vrate neke BP i mali broj ljudi natrag u isto vrijeme kad i Tifon, jer INA ne smije imati više od 50% BP u Hrvatskoj radi kakti monopola. Znači riješit se na ovaj način nerentabilnih BP zajedno sa ljudima i onda pripojit Tifon i to sve zajedno ugurat u INU. Sve se svodi na to da nitko ne znam da li je na koncu INA partner MOL-u, ili ovo što Mol radi, a to je da INA postane njihova filijala ili podružnica. Nije mi samo jasno gdje su svih ovih godina bili sindikati, a ima ih tri koji su ustvari gledali samo svoje interese. Davne 2003. kod potpisivanja prvog Račanovog ugovora trebali su pozvat ljude na neposluh, a pogotovo 2009. Bojim se da je za to sada kasno i nekako si mislim da Sanader bar po pitanju INE neće u drugostupanjskoj presudi biti kriv. Njemu je dosta i ovo drugo, jer je to jedina nekakva preteća kočnica za ostvarenje MOL-ovih ambicija, a to je uništit INU do kraja, odnosno isisat što prije sve ono što valja, a sve drugo ostavit kao što ostavi roj skakavaca od polja. Mislim da se to zove Pustoš. A ovu Vladu boli briga o INI, jer razmišljaju o prodaji 19% dionica i sa time opet zakrpat svoj proračun sa 10 milijardi kn. Samo je pitanje kud će vrijednost dionice krenut, kada Vlada počinje uvažat konkurentni Ruski plin, jer time i sebi zabija nož u leđa. Sve u svemu mislim da se INI ne piše dobro.

Lijep promet i rast cijene na najavu da država kani osnovati tvrtku za kontrolu novih koncesija.

kad će izaći FI? obzirom na cijene nafte trebalo bi biti vrlo dobro

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


kad će izaći FI? obzirom na cijene nafte trebalo bi biti vrlo dobro

Ako bude na razini prošlogodišnjeg bit će dobro, pad prodaje benzina je 25 %

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Auuuu, loš rezultat, pad dobiti od -62%

Neto dobit Ine pala 62 posto

Mogla bi dionica sutra na ptvaranju ispod 4000 kn [emo_ooooo]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Cijena dionice INE bi mogla pasti, ako bi država ostvarila svoju najavu i osnovala vladtitu naftnu kompaniju. Mislim da se to upravo događa.

New Report

Close