INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link
ovo je prava novost, ovo će sigurno povećati vrijednost kompanije a i sigurnost
mlad, sposoban i perspektivan kadar
jebem… ti firmu

mi smo ipak zemlja slučaj

Croatia’s INA to decide on convertible bond issue in March
March 11, 2010, 5:04 pm

Croatian oil group INA, in which Hungary’s MOL holds a 47% stake, is still discussing a possible convertible bond issue and a decision is likely to be taken later this month, Reuters cited the company as saying on Thursday.

The Croatian government owns 44% of INA.

Croatian Finance Minister Ivan Suker said in January that INA would issue a EUR 200 million convertible bond by March. The funds would be used to pay overdue taxes and finance the company’s operations.

"Our bond issue is still a matter of discussion," INA said.

It was not immediately clear if the bond issue was the only option, or if INA could seek funds through other means, such as a loan from its biggest shareholder, MOL.

"I cannot go into any details at the moment. The decision will probably be clear later this month," INA spokeswoman Zana Goic told Reuters.

I kada se ovo gore spoji s ovim dole…..

Surgut has no intention to sell stake in Hungary’s MOL – CEO

March 11, 2010, 3:24 pm

Russia’s state-owned Surgutneftegaz has no intention to sell its 21% stake in Hungarian fuels group MOL, Surgut CEO Vladimir Bogdanov told Interfax on Thursday

"We are content with the deal. The share price is rising, why would we want to sell?," said Bogdanov, head of Russia’s fourth-largest oil company.

Last month, Russian daily Vedomosti reported that MOL was to buy back its own package from Surugut that acquired a 21.2% MOL stake from Austria’s OMV for EUR 1.4 bn, double the market price in March 2009.

Pripremne radnje za razvodnjavanje kapitala:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=29319

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

OBrien, kaj misliš kak budu to izveli, tko će izvući deblji kraj

&


OBrien, kaj misliš kak budu to izveli, tko će izvući deblji kraj

Ovisi kako će vrednovati dionicu prilikom moguće konverzije ali vrlo vjerojatno postojeći dioničari…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

To je onih 200M€ obveznica prije Nove godine?
Kam to vodi? Nešto mi ne liči na dobro ali nisam ni sam siguran.

who dares, wins

Sa svim postojećim dioničarima Mol neće povećati udio, zašto se to uopće radi? Da podmire dugovanja prema državi?

&



OBrien, kaj misliš kak budu to izveli, tko će izvući deblji kraj

Ovisi kako će vrednovati dionicu prilikom moguće konverzije ali vrlo vjerojatno postojeći dioničari…
[/quote]

Je …postojeći dioničari…mogli bi dobiti po 2.8000,00 umjesto 1.8000,00! [cool]

– ne može se servisirati dug
– dug se pretvara u kapital čime se povećava broj dionica i umanjuje vlasništvo postojećih dioničara

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

to znači da će dat državi i ostalima dionice po 2800kn, pa tko hoće nek kupi. Država će ih dobit onoliko koliko su im dužni. Mol pretpostavljam ne misli sudjelovati u dokapu. Jesam u krivu/pravu?

&

A gdje su sad oni bukači koji su meni govorili kako je sa Inom sve u redu?

Ide to u stečaj, to je sigurno, pogotovo ako mađaroni nastvae voditi samostalno Inu. zna se dobro od koga ina kupuje najskuplju naftu na svijetu i okolici.
Jos kad dodamo Sanadera i Polančeca i albanske mafijaše iz Salbatringa reg. u Zlosveniji, mislim da je sve jasno.
Sad će vam ti isti govoriti kako su se oni spasili i prodali vama.

Kad će rusi? [bye]

New Report

Close