INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ashrak,

jaaako grijesis.
Nema osnove za tuzbu protiv MOL-a zbog kupovine godinu dana nakon ponude – to se odnosi samo na one dionicare koji tako pokusavaju preci 25, 50 ili – cini mi se – 75 posto – MOL+vlada imaju vise, djeluju zajedno i to je to … razlika u cijeni – nebitna …
Ali: ne mozes kupovati po 2.800 kroz JP a istodobno angazirat nekoga da kupuje za tebe na burzi po 4.000 kn! kad bi bio problem u razlici – lako bi oni to: nadoknadili bi štetu (ionako je odaziv na JP bio nikakav) ispricali se i ko ga hebe!
Ja ne tvrdim kako HANFA sigurno ima dokaz za ovu kupnju ali nekako mi jako mirise na to:
1) mogli su sami rjesit s MOL-om: upozoriti, ponistiti, rijesiti … al, ne: oni sve sprasili u DORH!
2)sad je to zapravo high level spor: MOL – RH (DORH) di ce neko dobit po tamburi
3) sad sve ide preko odvjetnika … dolicki

a ovo sto ti kazes ‘nema prekrsaja’ … ma, ne radi se o iznosima, stetama, nadoknadama … radi se o ‘dovodenju u bludnju trzista’ (‘…nisam kupovao, ne zanima me, samo spekulanti i budale kupuju… a sam kupujes!!) I tko kupuje? Ne fond, ne mirovinac niti mali ulagac nego VLASNIK tvrtke koji njome jos i UPRAVLJA!!! ‘alo’!!! pa za tu stvar se svrsi u przunu ko nista!

istina je da je sa strane ovo gledat malo smijesno – MOL ima samo jedan cilj: kupiti dionice, sad mora, kao, objasnjavat da ga to ne zanima [huh] [pray]

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

Mene zanima slijedeće:

Što se promijenilo između 1. i 2. druge suspenzije trgovinom Ininim dionicama?
Po meni ništa.

Ako je tako, Hanfa nije trebala niti prvotno dopustiti trgovinu dionicama, nakon 1. zabrane.

Ako se netko zainati, mogao bi tužiti Hanfu zbog toga, jer nije bila dosljedna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



svasta se tu dogadalo, ono sto znamo je slijedece:

A HANFA je temeljem istoga obrazloženja mogla obustaviti trgovanje kada su mirovinci počeli kupovati, ali gle čuda nisu. To što državi i mirovinskim fondovima fali para, pa žele isplatu dobiti, a radi čega ime je potrebno zadržati kontrolu pred skupštinu, mene kao dioničara s jednakim pravima na tržištu ne zanima. Zanimaju me moji novci uloženi u finacijsku imovinu kojom mi se sada protupravno bez razloga onemogućava raspolagati.
[/quote]

šališ se. pa kupovina od strane mirovinskih fondova je iskoordinirana na sastanku – gdje? u prostorijama hanfe

HANFA protiv MOL-a: Podignuta kaznena prijava zbog curenja informacija o Ini

http://www.nacional.hr/clanak/107901/hanfa-protiv-mol-a-podignuta-kaznena-prijava-zbog-curenja-informacija-o-ini


Ashrak,

jaaako grijesis.
Nema osnove za tuzbu protiv MOL-a zbog kupovine godinu dana nakon ponude – to se odnosi samo na one dionicare koji tako pokusavaju preci 25, 50 ili – cini mi se – 75 posto – MOL+vlada imaju vise, djeluju zajedno i to je to … razlika u cijeni – nebitna …
Ali: ne mozes kupovati po 2.800 kroz JP a istodobno angazirat nekoga da kupuje za tebe na burzi po 4.000 kn! kad bi bio problem u razlici – lako bi oni to: nadoknadili bi štetu (ionako je odaziv na JP bio nikakav) ispricali se i ko ga hebe!
Ja ne tvrdim kako HANFA sigurno ima dokaz za ovu kupnju ali nekako mi jako mirise na to:
1) mogli su sami rjesit s MOL-om: upozoriti, ponistiti, rijesiti … al, ne: oni sve sprasili u DORH!
2)sad je to zapravo high level spor: MOL – RH (DORH) di ce neko dobit po tamburi
3) sad sve ide preko odvjetnika … dolicki

a ovo sto ti kazes ‘nema prekrsaja’ … ma, ne radi se o iznosima, stetama, nadoknadama … radi se o ‘dovodenju u bludnju trzista’ (‘…nisam kupovao, ne zanima me, samo spekulanti i budale kupuju… a sam kupujes!!) I tko kupuje? Ne fond, ne mirovinac niti mali ulagac nego VLASNIK tvrtke koji njome jos i UPRAVLJA!!! ‘alo’!!! pa za tu stvar se svrsi u przunu ko nista!

istina je da je sa strane ovo gledat malo smijesno – MOL ima samo jedan cilj: kupiti dionice, sad mora, kao, objasnjavat da ga to ne zanima [huh] [pray]

Ne griješim ni u čemu. Pročitaj dobro moj post pa će ti biti jasno da utuženje spominjem isključivo u slučaju naknade razlike cijene dioničarima koji su dionice prodali u javnoj ponudi, ukoliko je mOL stjecao po većim cijenama.

A razlog obustave i nadzora može biti isključivo to, jer HANFI nije upitno trgovanje za vrijeme trajanje ponude nego trgovanje nakon toga.

A kad su ti puna usta kaznenih prijava reci mi koja odredba Zakona o tržištima kapitala ili Zakona o preuzimanju dioničkih društava kaže da bi kupnja od strane povezane osobe ili čak kupnja putem skrbničkog računa bila kazneno djelo. I o kojem se kaznenom djelu radi?

Obveza MOL-a je tek da nakon prelaska slijedećeg praga, a to je 50 % o tome izvjesti burzu i HANFU i ide u objavu nove ponude (ukoliko isto ne učini radi se o prekršaju), što se još uvijek kad zbrojiš sve protrgovano nije dogodilo.

Plavi, upravo o tome pričam, od prve obustave pa do danas ništa se nije promjenilo.

Ne griješim ni u čemu. Pročitaj dobro moj post pa će ti biti jasno da utuženje spominjem isključivo u slučaju naknade razlike cijene dioničarima koji su dionice prodali u javnoj ponudi, ukoliko je mOL stjecao po većim cijenama.

A razlog obustave i nadzora može biti isključivo to, jer HANFI nije upitno trgovanje za vrijeme trajanje ponude nego trgovanje nakon toga.

tja … ja citavo vrijeme tvrdim kako ovo nema veze s nadoknadom stete
citavo vrijeme tvrdim – takoder – kako ta ‘steta’ nije razlog obustave trgovine
dapache i stovise: procitaj bilo koju novinu, bilo koji portal pa ces vidit kako ovo nema nikakve veze s HANFOM:
HANFA PRIJAVILA/PREDALA MOL DORHU!!! ‘ alo, jel me cujes?

jesi igdi na burzi – pa cak i na ZSE – procitao kako korporacije obavjestavaju javnost kako su stekle vlastite dionice? Di je i kad to MOL napravio? na BSE? u Zimbabveu? nigdi! cak niti nakon sto ih je HANFA natjerala da priznaju…!?

Uglavnom: imaju veeeliki problem objasniti da nisu kupovali preko posrednika tijekom javne ponude
A koji zakon su prekrsili? mnoge!
Da bih ti priblitio problem, imam nagradno pitanje za tebe:
Kad je zadnji put bio u Hrvatskoj Gyorgy Mosony – kad je bio privremeni CEO Oszkár Világi i kad mozemo ocekivati aktualnog, novog Jozsefa Molnara? Javi mi, molim te, kad dodu …ili – jos bolje – javi mi kad odu [proud] [sad] [sad]

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

[/quote]

tja … ja citavo vrijeme tvrdim kako ovo nema veze s nadoknadom stete
citavo vrijeme tvrdim – takoder – kako ta ‘steta’ nije razlog obustave trgovine
dapache i stovise: procitaj bilo koju novinu, bilo koji portal pa ces vidit kako ovo nema nikakve veze s HANFOM:
HANFA PRIJAVILA/PREDALA MOL DORHU!!! ‘ alo, jel me cujes?

jesi igdi na burzi – pa cak i na ZSE – procitao kako korporacije obavjestavaju javnost kako su stekle vlastite dionice? Di je i kad to MOL napravio? na BSE? u Zimbabveu? nigdi! cak niti nakon sto ih je HANFA natjerala da priznaju…!?

Uglavnom: imaju veeeliki problem objasniti da nisu kupovali preko posrednika tijekom javne ponude
A koji zakon su prekrsili? mnoge!
Da bih ti priblitio problem, imam nagradno pitanje za tebe:
Kad je zadnji put bio u Hrvatskoj Gyorgy Mosony – kad je bio privremeni CEO Oszkár Világi i kad mozemo ocekivati aktualnog, novog Jozsefa Molnara? Javi mi, molim te, kad dodu …ili – jos bolje – javi mi kad odu [proud] [sad] [sad]
[/quote]

Ako ne razlikuješ kupnju vlastitih (trezorskih) dionica od kupnje dionica druge pravne osobe onda nemamo o čemu pričat …

ma mene ove obustave samo živciraju, evo ja svoju siću nudim po 6.000 ako netko hoće!?

Ako ne razlikuješ kupnju vlastitih (trezorskih) dionica od kupnje dionica druge pravne osobe onda nemamo o čemu pričat …

Pa i nemamo … lovis se za tipiche i stilske finese.
Osim toga, ti hrvatski malo slabije razumijes, a moj madarski je fakat vrlo tanak…

Multinacionalna kompanija tek pod prijetnjom Regulatora priznaje kako je kupovala dionice kompanije koju hoce konsolidirati od posrednika koji ih je stekao u vrijeme NJIHOVE javne ponude – 49,xxx % dionica imaju? ‘Alo!?
Regulator im kaze: objavili ste odgovor na nas upit – objavite pitanja koja smo vam postavili kad imate muda!? E, pa sad … vidjet cemo sto ce ispast na kraju.

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

Dok mi čekamo ZSE neki već prodaju i izvan burze ;
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-ine-12-kom-oglas-2806377

Znači cijena izvan burze je oko 1000 Eura / dionica ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Dok mi čekamo ZSE neki već prodaju i izvan burze ;
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-ine-12-kom-oglas-2806377

Znači cijena izvan burze je oko 1000 Eura / dionica ?

daj ne lupetaj, postovi ti postaju sve gori i gori…..

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


Dok mi čekamo ZSE neki već prodaju i izvan burze ;
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-ine-12-kom-oglas-2806377

Znači cijena izvan burze je oko 1000 Eura / dionica ?

Ja ne vjerujem….koji lik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ali 100tka za maštovitost

...

Na koji datum treba imati dionice ine da se dobije dividenda?

Još i dividenda…

http://www.seebiz.eu/ina-za-dividendu-50-lanjske-dobiti/ar-3112/

Ovo više nije za izdržati..

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

koliko će to biti po dionici?

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

New Report

Close