INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promjene za srijedu, 05.01. i protrgovanih 9.468 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 174.617 1,75 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 3.007
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.330 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.872 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 45.725 0,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 6.327
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 96,40


Još samo 35 000 dionica fali za 50%.

Od 04.01.11. do ( i ) danas kupljeno je 50.000 dionica.

Zaključno s današnjim danom : fondovi + srbnički računi imaju 49,65 % ili fali još 35.000 dionica.


loris
mislim da je to ipak nešto više,puno je malih kupovalo ovih dana. ja sam recimo danas u dva navrata kupovao a ti si te dionice pripisao fondovima.sad uzmi kolko je slučajeva takvih bilo ovih dana.
[/quote]

Potpuno se slažem, ali moram pretpostaviti da udio malih dioničara više nije značajan.
Evo kolega Opurtonist je to potvrdio samo na jedan suptilan način u kojem nudi vlastiti zaključak.
Iznio je podatak za 05.01.11. koji broji 96,4 % minus Mol iznosi 49,24% u prvih 10 dioničara.
Dodajmo još protrgovanih do danas 0,40591% ( sa malim dioničarima ) ili ukupno 49,64 %. Znači fali još oko 35.000 dionica ili 112 do 150 milijuna Kuna prometa.

Varijanata 2
Skrbnički računi 7,8 i 9 u opciji Mola tajnoga dogovora znatno remete računicu i tada nedostaje još minimalno 71.000 dionica

Pretpostavimo da varijanta 2 ne igra jer bi to bio direktan presedan na državu i mislim da dioničari skrbničkom bi se našli u vrlo nezavidnoj situaciji, a i Hanfa bi isto poništila radi tajnog udruženja upravo za ono što Mol proziva OMF-ove, ali ovo bi se lako dokazalo i kaznilo.

Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Ulaskom u EU Vlada smije imati maksimalno 25%+1 dionicu ili pravo Veta, ali paket od preostalih 25%+1 dionicu prodati će najmanje za isti iznos novaca ( npr. OMV-u ili Agipu) po kojem je MOL kupio prethodnih 47,16% paketa.

U slučaju da Vlada ne želi prodati jedan paket od 25%+1 dionicu trećem već isto misle zadržati OMF-ovi, dionica INE ubudeće će biti dividendna dionica i to unosnija i sigurnija od HT-a.
Profit INE ulaskom u EU raste, a HT značajno opada.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Loris,

Impresioniran sam tvojim matematickim znanjem. Od kada sam otkrio tebe, pobacao sam sve Schaumove zbirke. Medutim, nesto mi tu ne stima.

Ako Mirovinci i skrbnicki kupuju zajedno. Zbog caga je cijena porasla sa 2800 na 3200 kuna ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Loris,

Impresioniran sam tvojim matematickim znanjem. Od kada sam otkrio tebe, pobacao sam sve Schaumove zbirke. Medutim, nesto mi tu ne stima.

Ako Mirovinci i skrbnicki kupuju zajedno. Zbog caga je cijena porasla sa 2800 na 3200 kuna ?
[/quote]
zato da mali prodaju njima a ne molu po 2800 razumiješ čisto navlaćenje malih

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''



Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Loris,

Impresioniran sam tvojim matematickim znanjem. Od kada sam otkrio tebe, pobacao sam sve Schaumove zbirke. Medutim, nesto mi tu ne stima.

Ako Mirovinci i skrbnicki kupuju zajedno. Zbog caga je cijena porasla sa 2800 na 3200 kuna ?
[/quote]

Dragi Twixer

zato jer im je prosijek 3.027,00 Kuna do danas, a sigurno je sigurno.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Zadnjih godinu dana slabo pratim, al mi nekaj nije jasno? Neka mi ”optimisti” ne zamjere, nije zloba, ali ak je Inina dionica tak perspektivna (dugorocno 5 i vise god, su sve perspektivne, je l su cijene niske zadnjih godinu i pol) kaj ju nitko nije kupovao po 1500-1600? Zadnjih godinu dana dnevni promet bio ko u boljoj birtiji, nego su se svi sjetili nakon MOL-ove ponude i miga vlade. Ono nije mi se isplatilo 10.12 kupovat po 1650 ali mi se isplati 14.12 po 3000!!! Sve mi smrdi da OMF-ovi ispunjavaju politicke naloge i kockaju se s nasim penzijama (koje smo im obvezni uplacivati!) Je l svi argumenti koje ovdje citam kak se isplati sad kupovat po recimo 3200 su bili poznati i prije MOL-ove ponude, pa da se ni jedan genijalac nije sjetio nakrcat prije za kikiriki????

Pa tko bi trcao do 11.01 kupovat po 3200 da moze Molu prodat po 2800??

Strateski nacionalni interes je da penzici ne budu kopali po kontejnerima i za 30 god. A ak OMF-ovi prokockaju pare na politicke direktive onda budu!!!!

Ne bi se kladio u nista – tu ne znaš tko će kome prvo pucati u nogu…

Mišljenja sam da fondovi neće olako shvatiti dokup preostalih dionica Ine i kao takvi da će pristupiti maksimalno angažirano braneći cijenu dionice unatoč reakcijama Mol-a

Poslušao sam intervju ministra Popijača i ne mogu se oteti dojmu koliko već sada neovisno o cijeni goriva pogoduje Ini-i ( kazao je da bi kresao raznorazna pristojbe i davanja ) ukoliko bi cijena i dalje rasla. Nije to pitanje 9.5 ili 10 kn – pitanje je da li postoji mehanizam koji bi cijenu i kvalitetu goriva izjednačio s onima u razvijenijim dijelovima Europe.

Još jedna stvar – nafta polja – bullshit – Bijele noći – [cool]

Štern oderi ih bratski i pripremi teren za Bratju

Dosvidanja


Zadnjih godinu dana slabo pratim, al mi nekaj nije jasno? Neka mi ”optimisti” ne zamjere, nije zloba, ali ak je Inina dionica tak perspektivna (dugorocno 5 i vise god, su sve perspektivne, je l su cijene niske zadnjih godinu i pol) kaj ju nitko nije kupovao po 1500-1600? Zadnjih godinu dana dnevni promet bio ko u boljoj birtiji, nego su se svi sjetili nakon MOL-ove ponude i miga vlade. Ono nije mi se isplatilo 10.12 kupovat po 1650 ali mi se isplati 14.12 po 3000!!! Sve mi smrdi da OMF-ovi ispunjavaju politicke naloge i kockaju se s nasim penzijama (koje smo im obvezni uplacivati!) Je l svi argumenti koje ovdje citam kak se isplati sad kupovat po recimo 3200 su bili poznati i prije MOL-ove ponude, pa da se ni jedan genijalac nije sjetio nakrcat prije za kikiriki????

Tomica,

10.12 su MOL i Vlada dijelovali zajedno, 14.12 nisu. To je velika razlika. 10.12 dva partnera su kontrolirala firmu sa 92% glasova, 14.12. nitko nema 50%+1 jednu dionicu da kontrolira firmu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ja samo ne shvaćam tko kupuje na ovim razinama i iz kojih razloga … da se razumijemo nemam dionice Ine niti ih planiram imati, samo sam znatiželjan …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



Zadnjih godinu dana slabo pratim, al mi nekaj nije jasno? Neka mi ”optimisti” ne zamjere, nije zloba, ali ak je Inina dionica tak perspektivna (dugorocno 5 i vise god, su sve perspektivne, je l su cijene niske zadnjih godinu i pol) kaj ju nitko nije kupovao po 1500-1600? Zadnjih godinu dana dnevni promet bio ko u boljoj birtiji, nego su se svi sjetili nakon MOL-ove ponude i miga vlade. Ono nije mi se isplatilo 10.12 kupovat po 1650 ali mi se isplati 14.12 po 3000!!! Sve mi smrdi da OMF-ovi ispunjavaju politicke naloge i kockaju se s nasim penzijama (koje smo im obvezni uplacivati!) Je l svi argumenti koje ovdje citam kak se isplati sad kupovat po recimo 3200 su bili poznati i prije MOL-ove ponude, pa da se ni jedan genijalac nije sjetio nakrcat prije za kikiriki????

Tomica,

10.12 su MOL i Vlada dijelovali zajedno, 14.12 nisu. To je velika razlika. 10.12 dva partnera su kontrolirala firmu sa 92% glasova, 14.12. nitko nema 50%+1 jednu dionicu da kontrolira firmu.
[/quote]
Vrlo dobar odgovor. Ne razumijem kako netko može biti toliko zloban da ga ocjeni sa jedinicom. Ja bih mu dao stotku ali sam nažalost ispucao 24 satnu kvotu

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Zaključak :
Ovim tempom od 10-12.000 dionica dnevno OMF-ovi do petka imaju preko 50% i obvezu otkupa od skrbničkih računa po okončanju pobjede.

Loris,

Impresioniran sam tvojim matematickim znanjem. Od kada sam otkrio tebe, pobacao sam sve Schaumove zbirke. Medutim, nesto mi tu ne stima.

Ako Mirovinci i skrbnicki kupuju zajedno. Zbog caga je cijena porasla sa 2800 na 3200 kuna ?
[/quote]
da ponovimo gradivo;cijena je rasla jer vise nije bilo dovoljno prodaje.zaboravljate da su na pocetku po 2830 prometi prelazili i 100 mil. kn(uzmimo 17.12. promet:125 mil.kn,kolicina:44 tis. dionica),kako je prodaja padala tako su i dizali letvicu.zamislite sebe u poziciji kupca,vjerojatno bi bio isti scenarij.
iako ne tvrdim da mirovnici i skrbnicki kupuju zajedno

svakoga dana u svakom pogledu...

Dok se dvoje svađaju treći grabi priliku,tko je taj ? jeli veliki braco umješan u to bumo videli ? ima li vlada viziju što će sutra s Inom ? sve to nije dobro za nas iz više razloga.Posebna je prića upravljanje i nadzor nad MF,puno je tu prljavog veša,tko će to sve oprati i ćime ?

obožavam strvine-posebno ovce

@minimaxi
kupuju ljudi jer računaju da velikima fali još 35.00-50.000 dionica za stjecanje 50% pa neki love sitne razlike u trejdanju, a drugi se nadaju prodati po 3300-3500 kn.
Međutim, ovdje postoji realna opasnost da se do 50% dođe jako brzo (već ovaj tjedan), a bez bilo kakvog rasta cijene iznad 3250 kn!
Jučer je prodano oko 14.500 komada INE uz prosječnu cijenu od samo 3211 kn što govori da prodavača ima sasvim dovoljno na ovoj razini te da će tako i ostati sve dok za par dana ne skupe dovoljnu količinu.
Onda će se dogoditi ono što gledamo svako jutro: ogromna rupetina na kupnji INE (koja se za sad popuni u 10.00 sati), ostat će i u 10.00 sati čim pređu 50% jer će nestati interes za kupnju iznad 3000 kn i uslijedit će oštar pad jer se više nitko neće gurati na kupnji da pokupi dionice INE za 5-6 milja kuna dnevno [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close