INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijep rally u zadnjim minutama trgovanja. [thumbsup] Baš me zanima što ćemo sutra (ili danas poslijepodne) novo saznati o procesu preuzimanja. Na 2900,00 na prodaji svega 579 komada (ako nije skriveni).

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Bravo za INU. Sa prosječne današnje cijene cca 2850 kn netko je, potrošivši 2 miljuna kn u zadnjim minutama, digao cijenu na 2880 kn. Više nego jasna poruka Molu i Vladi. Ispada, nažalost, da su na istoj strani.


Bravo za INU. Sa prosječne današnje cijene cca 2850 kn netko je, potrošivši 2 miljuna kn u zadnjim minutama, digao cijenu na 2880 kn. Više nego jasna poruka Molu i Vladi. Ispada, nažalost, da su na istoj strani.

A ne i ne kolega,
Vlad je na našoj strani koji nas hrani TA raščlambama [thumbsup]

Prodavatelj INE je vlada,predsjednik vlade je Dr.Ivo,na njega treba vršiti pritisak da ne pristaje na smiješne ponude mađara.O DRIVU ovisi koliko ćemo mi inkasirati od ovog preuzimanja.
Pustimo transakcije u zadnjim minutama,mirovinske fondove i sl.

Kad je dobar vjetar i purani lete!


Prodavatelj INE je vlada,predsjednik vlade je Dr.Ivo,na njega treba vršiti pritisak da ne pristaje na smiješne ponude mađara.O DRIVU ovisi koliko ćemo mi inkasirati od ovog preuzimanja.
Pustimo transakcije u zadnjim minutama,mirovinske fondove i sl.

I rast cijene na burzi bitno preko ponuđene od strane MOL-a je vrsta pritiska, zar ne?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Bez Sanaderova "pumpanja" Ina bi danas vrijedila manje od 2100 kuna?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=164b9e4c-37c2-4dee-8509-10b315fd72ef&open=sec

Eto…sada dioničari INE trebaju još biti zahvalni svemogućem Ivi što su dobili tako darežljivu ponudu od MOL-a ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Bez Sanaderova "pumpanja" Ina bi danas vrijedila manje od 2100 kuna?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=164b9e4c-37c2-4dee-8509-10b315fd72ef&open=sec

Eto…sada dioničari INE trebaju još biti zahvalni svemogućem Ivi što su dobili tako darežljivu ponudu od MOL-a ?


ovi iz business.hr-a znaju nasmijat ponekad, lijepo 🙂

prošle godine dionica ine je bila oko 3.350,00kn, to govori koliko je ovaj članak u business.hr namješten,plačen – nemojte nasjedat, na 3.350,00 kn neka daju premiju

NEMA PREDAJE


ovi iz business.hr-a znaju nasmijat ponekad, lijepo 🙂

S obzirom da se oni trude biti kakti neke poslovne novine, mene moram priznati sve više rastužuju, pa i ljute u zadnje vrijeme. Takva nakupina pljuvačkih/navlakačkih/navijačkih članaka koje oni stavljaju recentno se može naći još samo na ovom forumu. Međutim, forumu kao mediju je apsolutno za oprostiti, ali njima – bojim se – nije.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

pa nije mi ovaj članak uopće sporan, i ja mislim da bi cijena bila tu negdje bez preuzimanja, nešto viša od 2100 zbog dobrih rezultata.

hihi.pa te "novine" su totalni očaj.kupio sam ih jednom ovo ljeto i stvarno su mi pomogle.Nakon svakog odlomka me je potjeralo…

...pig slayer...

Sjecam se te situacije kada je Sanader otisao dogovoriti zamjenu dionica i jednim dijelom clanak na business.hr-u je tocan medjutim tvrditi da bi cijena INE bila manja od 2100kn bez Sanaderova "pumpanja" upucuje samo na to da je clanak placen i to masno jer se takvim clancima stvara negativan publicitet koji je štetan za prodaju novina.
Zašto? Pa zato sto je vecina investitora znala da prije 7mj nemoze biti preuzimanja zbog toga sto to ugovor sa MOL-om ne dopusta. Bilo je ocekivano da ce cijena rasti s priblizavanjem datuma kada će MOL ostvariti pravo da da ponudu za preuzimanje. U tom trenutku jedino ce biti vazna stvarna vrijednost INE koja je po meni oko 3100-3200kn. Na tu cijenu MOL je trebao dati premiju za preuzimanje ako zbog niceg drugog onda zbog sinergijskih efekata i mogucnosti kontrole nad tvrtkom zbog držanja vecinskog paketa dionica.
Sve to strucnjaci u MOL-u su znali ali Sanader ili to nije znao ili nije htio znati. Vidjeli smo na primjeru i samog MOL-a koliko cijena dionice raste kada se pojavi potencijalni preuzimatelj.
Da je vlada bila transparentna ukljucila bi sve potencijalne tvrtke koje su zainteresirane za preuzimanje i INA bi se prodala po cijeni od oko 4000kn jer bi to bila fer premija na fer vrijednost dionice.
To ovdje nije slucaj jer je Vlada odlucila napraviti nešto drugo. Što? To je nažalost i dalje samo njima poznato. Isto tako sigurno je da je takvim ponašanjem (dogovaranjem) oštetila sve dioničare INE i to je jedina prava istina bez obzira na konačnu cijenu dionice (po mojem misljenju 3200kn).
U ovoj cijeloj priči najpozitivniji su mirovinski fondovi jer su onemogucili uspjeh MOL-ove javne ponude po cijeni od 2800kn kupujuci na burzi dionice po vecoj cijeni. Na taj nacin ujedinili su sve dioničare i MOL nece moci preuzeti INU ako ne plati barem fer cijenu.

New Report

Close