IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivane, po cemu je precijenjena.
Koliki si projicirao rast u narednih pet godina?
Koliki ti je CAPEX i koliko ga otpustas u sljedecih 3 godine?
Kolika ti je beta, da li vise od 1.5 ili?
Jesi je adjustao za dug po novim zapisima??

Ne pricaj o necemu sto ne razumijes, molim te…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vidim da se svi hruste na kojoj će cijeni ući.
Kad je već tako da i ja kažem da sam ja ulazio na 800-1.000 kuna i od tada je imam.
Nadam se da ću je opet moći kupovati tako povoljno kao što spominju vaše prognoze, iako sumnjam.
I da, ne mislim Igh još prodavati barem tri – četiri godine.
Ne vidim razlog za to. Pozdrav

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


ja ulazio na 800-1.000 kuna i od tada je imam.

[img]http://www.imamnovac.com/img/Forum/PostSmilies/30.gif[/img][img]http://www.imamnovac.com/img/Forum/PostSmilies/30.gif[/img][img]http://www.imamnovac.com/img/Forum/PostSmilies/30.gif[/img]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Vidim da se svi hruste na kojoj će cijeni ući.
Kad je već tako da i ja kažem da sam ja ulazio na 800-1.000 kuna i od tada je imam.
Nadam se da ću je opet moći kupovati tako povoljno kao što spominju vaše prognoze, iako sumnjam.
I da, ne mislim Igh još prodavati barem tri – četiri godine.
Ne vidim razlog za to. Pozdrav

ja ulazio na 1.100 do 1.400kn………….i od tada dvdeset šest puta izlazio i 58 puta ulazio u igh [thumbsup]
i moj bratić također [wink]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Za IGH čekam cijenu od 6000kn

Kaj je pobjegao vlak a?


U ponedjeljak 30.6 IGH ulazi u PRVU kotaciju a nakon toga objava ugovora slijedi i to ne jedan pa vi sad razmišljajte dali ova trenutna cjena je niska ili visoka

tako je Dylan ……. [thumbsup] [thumbsup]


Ivane, po cemu je precijenjena.
Koliki si projicirao rast u narednih pet godina?
Koliki ti je CAPEX i koliko ga otpustas u sljedecih 3 godine?
Kolika ti je beta, da li vise od 1.5 ili?
Jesi je adjustao za dug po novim zapisima??


Pa voljeli bi čuti malo podataka, recimo kolika je Beta za IGH, prosječna volatilnost u zadnjih recimo 300 dana, koja su prosječna odstupanja i prosječni prinosi u odnosu na risk-free i na Crobex, koja je njena korelacija sa tržištem i tako.
Sve ostalo piše već u FI od IGH, nije teško doći do zaključaka…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

kada si ulazio na 1000 kn s IGH?


Pa voljeli bi čuti malo podataka, recimo kolika je Beta za IGH, prosječna volatilnost u zadnjih recimo 300 dana, koja su prosječna odstupanja i prosječni prinosi u odnosu na risk-free i na Crobex, koja je njena korelacija sa tržištem i tako.
Sve ostalo piše već u FI od IGH, nije teško doći do zaključaka…

korelacija s crobexom je gotovo 1.


kada si ulazio na 1000 kn s IGH?

2004. godine…………….ak me pamćenje služi…………….samo ne znam kako će to vama pomoći?
bojim se nikako [lol] [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ivane, po cemu je precijenjena.
Koliki si projicirao rast u narednih pet godina?
Koliki ti je CAPEX i koliko ga otpustas u sljedecih 3 godine?
Kolika ti je beta, da li vise od 1.5 ili?
Jesi je adjustao za dug po novim zapisima??

Ne pricaj o necemu sto ne razumijes, molim te…


a ti blueman sad o detaljima… covjek kaze precijenja i to se mora prihvatiti [wink] [lol]
vjerovatno nikad nije napravio niti jednu procjenu [bye], nema vremena od druka…

kad se radi valuacija, ovo o cemu je asko ( ili-onaj-koji-me-ispravlja-) pricao kod igh treba uzeti obzir diskonte uz betu i RFR i market premiju. Treba razmisliti o diskontima s obzirom na rizik drzave (HR), liquidity risk, minority… Osobno smatram da za male dionicare rizik koji je primjenjiv je minority, jer IGH za vecinu "malih" dovoljno likvidan te naravno country risk. Eventualni "company specific risk" su stvar koja se ne moze odrediti izvana…Takodjer moguca je premija s obzirom na Upravu…

Kod projekcije prihoda, prilicno je korisno pogledati povijesni prihod po zaposleniku i najavljeno povecanje broja zaposlenih u IGH…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

korelacija s crobexom je gotovo 1.


Gotovo. 0,8725. Visoka korelacija…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close