IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajmo sada napraviti retrpspektivu fundamenata. U ovom trenutku smo unazad 2 godine u najpodcjenjenijim funamentima. Pogledajmo….(koncentracija na prijašnji P/E od prije, kolega mici)


Kao prvo, ovo što si ti dao ne može se zvati analiza. Kao drugo, ne znam po čemu ti gledaš da li je dionica podcijenjena, ako su to samo ovi ovdje navedeni podaci, grdo se varaš. Kao treće, da i gledamo samo podatke koje si naveo ova dionica nije podcijenjena, odnosno jeftina. Ti sa ovim podacima sam sebe demantiraš.
Da zaključim više s tim igh. Nisam rekao da je firma loša, čak dapače jako dobro posluje. Moram naglasiti jednu komponentu poslovanja koja je izuzetno dobra kod njih, a to je izvrstan marketing i kvalitetno lobiranje. Poduzeće dobro posluje. Jednostavno zasmetalo me što je kolega rekao u smislu svejedno je hoće li igh raditi jedan dva mosta više manje. Opet tvrdim, ako je P/E kojeg isi i sam naveo iznad 50 i ostali pokazatelji prilično visoki, logično je da investitori očekuju prilično veliki rast zarada u budučnosti, a to igh može ostvariti kao i svaka druga firma kroz nove investicijske projekte koa što su poslovi oko mostova, garaža, cesta… I zato reći da je svejedno goće li se graditi ili ne je apsurdno.


” Kao prvo, ovo što si ti dao ne može se zvati analiza. Kao drugo, ne znam po čemu ti gledaš da li je dionica podcijenjena, ako su to samo ovi ovdje navedeni podaci, grdo se varaš. Kao treće, da i gledamo samo podatke koje si naveo ova dionica nije podcijenjena, odnosno jeftina. Ti sa ovim podacima sam sebe demantiraš. Da zaključim više s tim igh. Nisam rekao da je firma loša, čak dapače jako dobro posluje. Moram naglasiti jednu komponentu poslovanja koja je izuzetno dobra kod njih, a to je izvrstan marketing i kvalitetno lobiranje. Poduzeće dobro posluje. Jednostavno zasmetalo me što je kolega rekao u smislu svejedno je hoće li igh raditi jedan dva mosta više manje. Opet tvrdim, ako je P/E kojeg isi i sam naveo iznad 50 i ostali pokazatelji prilično visoki, logično je da investitori očekuju prilično veliki rast zarada u budučnosti, a to igh može ostvariti kao i svaka druga firma kroz nove investicijske projekte koa što su poslovi oko mostova, garaža, cesta… I zato reći da je svejedno goće li se graditi ili ne je apsurdno.

Koje su tvoje analize, fundamenti, činjenice, članci, ili ćeš opet ovako mlatiti praznu slamu.
I tko kaže da je P/E 50? Pa lijepo sam zaokružio maloprije u fundamentima. Otkad je 40 jednako 50?
Svatko može odokativno reći, padat će i rasti, ali vaša stručna analiza nadilazi svaki sebi dostatan komentar jednog super pametnog burzovnog analitičara.
Moram citirati vaš najači adut u analizi..”Opće je poznato…”

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

mici:

” Kao prvo, ovo što si ti dao ne može se zvati analiza. Kao drugo, ne znam po čemu ti gledaš da li je dionica podcijenjena, ako su to samo ovi ovdje navedeni podaci, grdo se varaš. Kao treće, da i gledamo samo podatke koje si naveo ova dionica nije podcijenjena, odnosno jeftina. Ti sa ovim podacima sam sebe demantiraš. Da zaključim više s tim igh. Nisam rekao da je firma loša, čak dapače jako dobro posluje. Moram naglasiti jednu komponentu poslovanja koja je izuzetno dobra kod njih, a to je izvrstan marketing i kvalitetno lobiranje. Poduzeće dobro posluje. Jednostavno zasmetalo me što je kolega rekao u smislu svejedno je hoće li igh raditi jedan dva mosta više manje. Opet tvrdim, ako je P/E kojeg isi i sam naveo iznad 50 i ostali pokazatelji prilično visoki, logično je da investitori očekuju prilično veliki rast zarada u budučnosti, a to igh može ostvariti kao i svaka druga firma kroz nove investicijske projekte koa što su poslovi oko mostova, garaža, cesta… I zato reći da je svejedno goće li se graditi ili ne je apsurdno.

Koje su tvoje analize, fundamenti, činjenice, članci, ili ćeš opet ovako mlatiti praznu slamu.
I tko kaže da je P/E 50? Pa lijepo sam zaokružio maloprije u fundamentima. Otkad je 40 jednako 50?
Svatko može odokativno reći, padat će i rasti, ali vaša stručna analiza nadilazi svaki sebi dostatan komentar jednog super pametnog burzovnog analitičara.
Moram citirati vaš najači adut u analizi..”Opće je poznato…”


Ne znam zašto me pitaš gdje mi je analiza kad sam ti rekao da je nisam radio. Fundamente o kojima ti govoriš sam pogledao, i više nego što si naveo. I nemoj govoriti laži. Citiraj moju rečenicu u kojoj sam rekao da će ova dionica padati ili rasti. Nikada to ne govorim pa tako niti za igh.
P/E2005 57,55
P/E2006 59,68
P/E2007 godišnje – 52,7 trailing – 40,7
Toliko o P/E. P/B je veći od 5. A koji je tvoj argument osim vrijeđanja?

Izgleda da se top vijest za ovu i slijedeću godinu uskoro objavljuje ….[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Izgleda da se top vijest za ovu i slijedeću godinu uskoro objavljuje ….[proud]

Također.[thumbsup]

konačno će doći cijena na razinu koju realno zaslužuje a to je 15-17tis kn,kolega davids možete li biti malo konkretniji?[thumbsup]

Brestovac je super firma samo je bila podcijenjena,mislim da će narast cijena dinice na 300 kn u roku tjedan dana.Molio bih da mi netko pošalje zadnje stanje?


Izgleda da se top vijest za ovu i slijedeću godinu uskoro objavljuje ….[proud]

Glasnogovorniče nije vas dugo bilo, već sam mislio da vas je grlo izdalo ali drago mi je da ste opet s nama. Što se tiče vjesti pridružujem se molbi kolege suga da budete malo konkretniji. Nema razloga za tajanstvenost, nakon svih šokova sa ovom dionicom zaslužili smo malo dobrih vjesti.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Da. Sanader je mandatar. IGH će ići gore.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Da. Sanader je mandatar. IGH će ići gore.

To baš i nije top vijest za ovu i sljedeću godinu!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Da. Sanader je mandatar. IGH će ići gore.

To sam napisao prije dva tjedna zar ne?
[cool]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Da onda pogađamo?
Ili je most na Neretvi ili ‘Ban centar’ Zagreb?[shocked]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Alabama: ” Da. Sanader je mandatar. IGH će ići gore. ” To sam napisao prije dva tjedna zar ne? [cool]

Jesi, kolega, ali tržište nije reagiralo. Sada hoće.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close