IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma dajte ljudi pa ne povezujte vrijednost IGH s nekakvim mostom koji je u stvari samo najobičniji predizborni trik.
Što se mene tiče, iako sam dioničar IGH, na most uopće ne računam, a umjesto toga bolje da se napravi autocesta tamo gdje treba bilo bi puno korisnije.

Opet se počelo sa pričama iće to gore iće to dole, ljudi pišite argumentirano. Mislim da su plašljivci izašli iz IGH po cijeni od 9500 i 10000. [censored]

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


mici: ” deimos: ” rokoch: ” bi nebi! HDZ odustaje od Pelješkog mosta http://www.nacional.hr/articles/view/40843/ ” Bude to najkasnije za slijedece izbore opet doslo u fokus. Bez brige, jos bude drivo jedno 7-8 puta postavio taj kamen temeljac u nasem zivotu. ” Ukoliko se most neće graditi bit će to težak udarac za IGH jer su u ovu cijenu već ukjlućeni budući profiti od grasnje dvaju mostova, garaže u zagrebu, cesta… ” Baš kontra kolega; još u cijenu nisu uračunati gore navedeni javni objekti, jer gradnja nije niti počela, tako da ništa nije naplaćeno, niti izgubljeno. Nije mi jedino jasno kako ste mogli računati u cijenu nešto što nije još izgrađeno?

Moglo bi se računati ( recimo peljeski most je ugrađen u cijenu HDEL), ali u ovom slučaju nije ugrađeno u cijenu. Pelješki most se nije direktno dovodio u vezu s IGH sve dok JURE nije bio na HTV-u, i cijena dionice nije rasla na vijesti o mostu.

Nije realno tvrditi da poslovanje jednog uspješnog poduzeća zavisi u tolikoj mjeri od samo jednog posla, pa bio to i most Kopno-Pelješac. IGH je ugovorio i dosta drugih poslova, veliki broj njih je ugovorio u inozemstvu, tako da tu padaju u vodu špekulacije o isključivo političkoj a ne stručnoj pozadini njihovog poslovanja. Siguran sam da nas u budućnosti čeka još i dosta novih poslova. Međutim u bilo kojem građevinskom projektu, poduzeće koje radi projektiranje i nadzor ima realno puno veći utjecaj i puno veću dobit od nekoliko postotaka provizije koju formalno naplate kao fee za taj posao.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


pozdrav svim ljubiteljima IGH.kada sporazum hdz-a i hss-a bude objavljen znat cemo da li zaista odustaju od gradnje mosta,ali sam i ja cuo tu glasinu.cijena dionice ce vjerovatno pasti sto ce biti prilika za kupnju i ispod 13000.IGH je kvalitetna tvrtka pa se ne morate bojati da se neće snaći sa drugim poslovima.

Koji su ovo komentari. Kolega, recite mi sa sigurnošću da će IGH pasti, pa da prodam i kupim kasnije.
Za pad i rast dionica ne znaju niti najjbolji svjetski analitičari, a kamo li vaš izvor “čuo sam”.Drugo. Kako može cijena Pelješkog mosta biti uračunata u cijenu , kad smo tek na cijeni koja je od polovice 5. mjeseca. I sad da netko kaže da se tada znalo za most, pa da zatvorimo ovu temu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

k/p

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

mici:

deimos: ” rokoch: ” bi nebi! HDZ odustaje od Pelješkog mosta http://www.nacional.hr/articles/view/40843/ ” Bude to najkasnije za slijedece izbore opet doslo u fokus. Bez brige, jos bude drivo jedno 7-8 puta postavio taj kamen temeljac u nasem zivotu. ” Ukoliko se most neće graditi bit će to težak udarac za IGH jer su u ovu cijenu već ukjlućeni budući profiti od grasnje dvaju mostova, garaže u zagrebu, cesta…

Baš kontra kolega; još u cijenu nisu uračunati gore navedeni javni objekti, jer gradnja nije niti počela, tako da ništa nije naplaćeno, niti izgubljeno.

Nije mi jedino jasno kako ste mogli računati u cijenu nešto što nije još izgrađeno?


Opće je poznaro da su u cijenu dionice uračunata i predviđanja investitora, ne znam kako to možete sporiti. Recimo ako se gradi Pelješki most i on vrijedi toliko i toliko, IGH ide 5%, onda tih pet posto predstavlja dio novčanog toka koji će se generirati u poduzeće u budućem razdoblju i direktno utječe na ekonomsku vrijednost poduzeća i na vrijednost dionica. Pitanje je samo da li njegova neizgradnja utječe više ili manje, ovisno o drugim projektima koje imaju u igh-u.



Opće je poznaro da su u cijenu dionice uračunata i predviđanja investitora, ne znam kako to možete sporiti. Recimo ako se gradi Pelješki most i on vrijedi toliko i toliko, IGH ide 5%, onda tih pet posto predstavlja dio novčanog toka koji će se generirati u poduzeće u budućem razdoblju i direktno utječe na ekonomsku vrijednost poduzeća i na vrijednost dionica. Pitanje je samo da li njegova neizgradnja utječe više ili manje, ovisno o drugim projektima koje imaju u igh-u.

jeste li vi mici napravili analizu i uračunali u cijenu ?
ako jeste molio bih Vas da nam prezentirate ili to samo pretpostavljate kao opće je poznato…

mici:


Opće je poznaro da su u cijenu dionice uračunata i predviđanja investitora, ne znam kako to možete sporiti. Recimo ako se gradi Pelješki most i on vrijedi toliko i toliko, IGH ide 5%, onda tih pet posto predstavlja dio novčanog toka koji će se generirati u poduzeće u budućem razdoblju i direktno utječe na ekonomsku vrijednost poduzeća i na vrijednost dionica. Pitanje je samo da li njegova neizgradnja utječe više ili manje, ovisno o drugim projektima koje imaju u igh-u.

jeste li vi mici napravili analizu i uračunali u cijenu ?
ako jeste molio bih Vas da nam prezentirate ili to samo pretpostavljate kao opće je poznato…


Nisam napravio analizu igh. A vjerujem da je nije napravio skoro nitko tko je kupio ovu dionicu. Ako je neka je prezentira. Ja “pretpostavljam” da su u ovako visokom P/B i P/E uračunate potencijalne zarade, ne kažem da je dionica precijenjena, samo konstatiram da bi odustajanje o gradnje dvaju mostova igh nebi zaradio veliki dio prihoda koji bi mogao da se gradi jer oni bi 100% bili projektanti.

Sad kad treba staviti neke konkretne pokazatelje, onda ga više nema.[sealed]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ajmo sada napraviti retrpspektivu fundamenata. U ovom trenutku smo unazad 2 godine u najpodcjenjenijim funamentima. Pogledajmo….(koncentracija na prijašnji P/E od prije, kolega mici)

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close