IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I dalje bez prometa. Strpljenje na snazi.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]



ma ti paušalno tipkaš
sad se vidi da bez ikakvog znanja lupetaš i drukaš

Da to netko kaže, nego neznalica i druker koji ne zna izračunati T+3 [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]
meni to govoriš pokaži mi taj post na PF
gdje sam pogriješio sa T+3


ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Sačuvaj me Bože "znalaca" na ovoj temi. Pa da li vi uopće pratite događaje i vijesti vezane uz ovu dionicu ili samo kometare tipa: ide to na 50 ili 1000 kn?

Ovih 105.590 dionica nisu dionice vjerovnika, nego dionice serije IGH R-B koje su upisane i uplaćene po 760kn u dokapitalizaciji tako da kod njih sasvih sigurno neće biti nikakve "rasprodaje".

Vjerovnicima (dobavljačima) bi dio dugova (30% što iznosi 26 mil. kn) po predstečajnom planu trebao biti namiren pretvaranjem u kapital izdavanjem novih dionica nominalne vrijednosti 400 kn + nova dokapitalizacija cca 40 mil, šti ukupno iznosi cca 66 mil kn / 400 kn = 165.00 novih dionica. Kada će one biti na burzi to još nitko ne zna, ali po meni niti od njih ne treba očekivati "paničnu rasprodaju"…

Ključno je to što izdavanje novih dionica ide po nominali 400kn, stoga ovdje je bitno dobro proučiti predloženi plan, koji ako prođe u ovom predloženom obliku (a ročište je sazvano čini mi se 24.07. dakle za 9 dana), letit će ovdje perje, a nove dionice kada i ako dođu na burzu prodavati će se ali po min. duplo većoj cijeni od današnje.

Stoga strpiti se još 9 dana, pa ćemo biti pametniji. Nije nagovor na kupnju/prodaju…

Kolega,ti tkz znalci,sve znaju,samo se prave neuki-vrlo dobro znaju da su to dionice kupljene po 760 kuna uz diskont 24%,jer su imali više od 50 000 eura za uložiti-g Mezhibovski 60 000 komada,g Čović 30 000 komada,oznaka IGH-R-B[emo_smijesak]



ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????
[/quote]
Zato sto cekaju da se dovoljno nakrcaju pa ce onda krenuti dizati cijenu. Yea right




ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????
[/quote]
Zato sto cekaju da se dovoljno nakrcaju pa ce onda krenuti dizati cijenu. Yea right
[/quote]

Budite tako ljubazni pa nam pojasnite što je to prospekt, a koji se spominje u članku?

Hanfa IGH-u odobrila prospekte uvrštenja dionica i obveznica





ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????
[/quote]
Zato sto cekaju da se dovoljno nakrcaju pa ce onda krenuti dizati cijenu. Yea right
[/quote]

Budite tako ljubazni pa nam pojasnite što je to prospekt, a koji se spominje u članku?

Hanfa IGH-u odobrila prospekte uvrštenja dionica i obveznica


[/quote]
ja ne znam…objasnite





ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????
[/quote]
Zato sto cekaju da se dovoljno nakrcaju pa ce onda krenuti dizati cijenu. Yea right
[/quote]

Budite tako ljubazni pa nam pojasnite što je to prospekt, a koji se spominje u članku?

Hanfa IGH-u odobrila prospekte uvrštenja dionica i obveznica


[/quote]
Prosjek je izracun srednje vrijednosti grupe brojeva






ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

ako dionica ide na 400kn pa zasto niko nekupuje (tj. ne kupuje) sads na 185kn????????????
[/quote]
Zato sto cekaju da se dovoljno nakrcaju pa ce onda krenuti dizati cijenu. Yea right
[/quote]

Budite tako ljubazni pa nam pojasnite što je to prospekt, a koji se spominje u članku?

Hanfa IGH-u odobrila prospekte uvrštenja dionica i obveznica


[/quote]
ja ne znam…objasnite
[/quote]
da znam ne bi pitao da mi se pojasni… no, ako alias možda nezna odgovor, pokušat ću se potrudi istog sam naći te vam javiti…

ZZtop
ma ok…mislio sam da znate
ja stavrno ne znam

Nisam znao dal se zezate ili šta. Pa to morate znati. Evo s wikipedije da ne pisem sam.
Prospekt je službeni dokument koji se sastavlja i objavljuje prilikom uvrštenja vrijednosnih papira na burzu. Prospekt sadrži podatke kao što su broj, vrsta, nominalna vrijednost i prava koja stječe vlasnik vrijednosnih papira koji se uvrštavaju na burzu, kao i podatke o ranije izdanim vrijednosnim papirima izdavatelja, podatke o poslovanju izdavatelja u prethodnih nekoliko godina i slično. Svaka zainteresirana osoba prije donošenja odluke o transakciji treba proučiti Prospekt izdavatelja koji se odnosi na vrijednosni papir koji je predmet razmatranja ili kontaktirati ovlaštenu osobu za pružanje usluga investicijskog savjetovanja i upravljanja portfeljem vrijednosnih papira.

Nemam ja toliko vremena



ako dionica ide na 100kn pa zasto niko neprodaje sads na 185kn????????????

da su nominalu stavili na 100kn sad bi vec bila na 100kn
ovako su vjerovnici dobili dionice po nominali po 400kn
cuj ako im je hitna lova neka prodaju ispod 200kn
mada sumnjam da ce netko dat dionicu ispod nominale…mislim na vjerovnike
ipak je nominala 400kn to puno govori o brendu IGH-a

[/quote]
Tek će se odlučivati o tome po kojoj cijeni će biti izvršena zamjena potraživanja za dionice. Tko bi normalan od vjerovnika pristao na cijenu od 400 kuna kada je trenutna cijena dionice ispod 200 kuna. Znači da bi se u startu vjerovnici morali odreći 50% svoga potraživanja!
Kolega nemojte se zavaravati jer će vam “triježnjenje” biti bolno! Možda pristanu na cijenu od 200 kuna iako unaprijed znaju da ni po toj cijeni poslije neće moći prodati. To vam je stvarnost, a sve ostalo puste iluzije temeljene na nekadašnjoj “slavi! IGH-a. Ako to uopće i možemo nazvati slavom, više “nekadašnje pogodovanje”! LP!

New Report

Close