IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zapravo, ovi koji se čude zazivali su stečaj, stručnjak do stručnjaka, znalci ….oni nisu tu da podijele informacije,da argumentima pridonose kvaliteti i podizanju nivo na ovim stranicama oni se vesele ovakvim situacijama na bilo kojoj dionici, to ih hrani….

Nek se vesele.

Ovo će ih jako razveseliti.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/IGH/COI-IGH-d137c8d12891b518f6f3b529dfefdc27.pdf

 

 

Da li netko zna kad možemo očekivati otplatu PIK duga?





PILAPILA, 09.02.2023. u 16:30



Zapravo, ovi koji se čude zazivali su stečaj, stručnjak do stručnjaka, znalci ….oni nisu tu da podijele informacije,da argumentima pridonose kvaliteti i podizanju nivo na ovim stranicama oni se vesele ovakvim situacijama na bilo kojoj dionici, to ih hrani….



 

najbolji su znalci koji  skupljaju minuse u nekoj dionici  pa drugima na finjaka prezentiraju kako je to super naćin ulaganja jel jednog dana će biti bolje a jedini valjani argument za to im je nada……..nada nije strategija……rizik je ovdje odavno poznat……pa takvi nisu ni ulagači ni špekulanti nego samo kolekcionari minusa……

 

ne osjećam se prozvano jel ovdje valjda nisam ni pisao ovih dana ali tako je na svakoj dionici…….zgubidani koji gube novac svjesni ili nesvjesni rizika i na ovom i onom forumu stalno prozivaju one koji novac ne gube…….pa di to ima…….o čemu mi pričamo……..dionce koje su sa vrha pale ko s nebodera a sve je super i perspektiva takvih firmi odlična da bolja ne može bit……ma dajte……

 

alo, ne isplaćuju plaće i ne plaćaju doprinose…….o čemu mi pričamo…….

 

i onda se još i pljuje po kolegi koji je nedavno napisao istinu da se plaće ne isplaćuju isto kao i po kolegi koji je na adpl napisao da dižu kredit za plaće…….

hugh

Kolega , svakako ovo nije bilo upućeno vama…..

LP

@hugh

Sve potpisujem. Niti se rugam niti veselim. Ništa pametno nemam za napisati. Inside info nemam. Samo znam da firma koja ne isplaćuje redovito plaće ne posluje dobro.

 

Na poslovnoj.hr sam naisao na neku presudu o ovrsi od 23.01.2023. Jel se zna sta o tome?

.

Zanimljivo je i da dokumentacija o tome vise nije vidljiva na oglasnoj ploci Suda… a pazite sad zasto, zbog GDPR-a?!? Cemu onda uopce sluzi oglasna ploca kada se za svaki takav dokument mozes pozvati na GDPR?

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mittko

 

Ne razumijem zašto se petljaš. Samo želiš srušiti dionicu. Oglasna ploca suda nije argument. Sve te ovrhe, oprosti i blokade su s ciljem dugoročno održivog poslovanja. Ne znam zasto pises ako nemas dionicu, jer da je imas ne bi pisao negativno, a mi ovdje želimo samo pozitivu. Negativne vijesti uopće nisu važne za kvalitetnu raspravu o dionici. Uz to, svi znamo koliko su forumi popraceni od stranih i domacih investitora, i svaka nagativna objava može, ma koliko mala, uništiti dionicu, jer nitko ne provjerava činjenice, nego većina kupuje na temelju objava ovdje. Bar ja tako radim, a čuo sam da i Buffett isto. Zato te molim da pišeš samo na temama na kojima ćeš glorificirat pojedinu dionicu kako bi Warren bio pravodobno informiran, a investicijska zajednica imala samo pozitivne (čitaj relevantne) informacije na temelju kojih će donostiti svoje investicijske odluke.

P.S. Za kraj želim da shvatiš jednu činjenicu. Kako tvrtka posluje nema veze s promjenom cijene dionice, nego su objave na forumu odgovorne za to.

Prema podacima sa poslovna.hr IGH je jucer jos uvijek bio u blokadi. Stvar mi je sada malo jasnija.

.

Naime, temeljem Zakona o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca (NN 86/08, 80/13, 82/15), poslodavac koji do zadnjeg dana u mjesecu ne isplati plaću radnicima za prethodni mjesec dužan je za svakog radnika prvog sljedećeg radnog dana dostaviti Fini zahtjev za prisilnu naplatu uz obračun neisplaćene plaće.

.

Ova “samoblokada” nije bio izbor Uprave, vec njihova zakonska obveza. Nisu bili u financijskoj mogucnosti isplatiti place na vrijeme, a buduci da se blokada do danas nije rijesila moze znaciti ili da place jos uvijek nisu isplacene jer nema nkvaca na racunu ili su nakon prve blokade u red stali i drugi vjerovnici sa svojim ovrhama.

.

Neisplata plaće u Hrvatskoj je kazneno djelo i Uprava je ocigledno isla u ovrhu vlastite firme kako propisuje ovaj zakon, a kako bi izbjegla osobnu kaznenu odgovornost.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Tako i piše u obrazloženju Uprave. Ja ni ne znam više firmu koja ne isplaćuje plaće pa ne znam da li se ove obveze tako strogo treba držati, ili uvijek ima odstupanja, obrazloženja i slično.

Međutim, u današnje vrijeme kada je nestašica radnika, gdje inženjer može taj čas naći posao, neisplata plaća u ovoj branši je još problematičnija

@ Percepcia,

dodatna sreća je što je račun još uvijek blokiran pa se može jeftino, mukto, kupovati.

Tu je možda i obrazloženje zbog čega je IGH zadnjih godina stalno  zapošljavao mlade inženjere pripravnike.

To se isto stalno objavljivalo na forumu kao dobra vijest.

Ja isto više ne čujem za firme koje ne isplaćuju plaće. Bilo ih je puno za vrijeme prošle financijske krize. Teško da će netko danas htjeti raditi bez plaće.

Za inzenjere pripravnike ti drzava dvije godine subvencionira pola bruto place.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mislim da treba odvojit poslovanje firme od neisplate plaće. Pogotovo dugoročno, s restrukturiranjem na vidiku

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/IGH/COI-IGH-11de4b04b40cb9d3a8482e0cd911e0c0.pdf

New Report

Close