IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za hrvatsku gradjevinu bi bilo savrseno da IGH udje snazno u Rusiju. Ali, par pitanja: da li je hrvatska kompanija strucno konkurentna ruskim institutima, da li je jeftinija i da li ruska gospodarska politika podrzava strano "prodavanje pameti" (primjer istjeravanje stranih naftnih kompanija s koncesija, medju ostalima i INE s Bijelih noci)). Ruski vlasnik u stranoj kompaniji, po meni, ima samo interes prosirit interese/trziste van Rusije. Doticni gospodin Rus cak i sjedi u Janka Rakuse 1, da li je tu kao vlasnik koji dogovara poslove u Rusiji, ili zbog neceg drugog, vidjet cemo. Mislim da IGH i dalje nece dobiti znacajniji posao u Rusiji, kojeg ce odraditi s velikim profitom, a ostale blagodati ili nedostaci ruskog suvlasnistva ce se pokazati. Mozda u sklopu ruskih interesa ovdje ili na nekom trecem mjestu?

Ne vidim razlog zašto ne bi IGH konkurirao na tržištu Rusije, osobito kada je upravo IGH svoje povjerenje ukazalo nekoliko jakih ruskih figura. Nadalje, da li se radi o interesu Rusije u HR i/ili obrnuto, mislim da bi u svakom slučaju profitirao IGH u čijoj VLASNIČKOJ STRUKTURI stoji podosta RUSA, odnosno u odborima! Ne vidim logiku da bi išli protiv samih sebe :-))
Inače, kolega Pobjeda, kako je navedeno u mom prijašnjem postu, IGH NIJE JEDINA tvrtka koja nije uspjela ostvariti sve zacrtane ciljeve jer su mnoge doživjele fijasko pa zbog čega samo prozivati IGH i gledati drvo a ne vidjeti šumu?! Niste mi odgovorili na moju pitanje/konstataciju da je sada DRUGAČIJA pozicija IGH sa Rusima u njoj nego kada su se najavljivali poslovi o kojima Vi govorite. Ako ste izgubili na ovoj dionici, razumijem Vaše subjektivno proživljavanje ali vjerujte da ima još ljudi koji su izgubili na burzi no ipak su im ostali živci koje su usmjerili u svoje ciljeve da vjeruju na osnovu realne slike i na osnovu vlastitih predviđanja kako će im se barem povratiti izgubljeni novac i/ili će jako dobro zaraditi, ali… ne, ne kolega preko noći. To preko noće se naziva rulet a tko ima petlju neka vrti jer ima i onih koji misle na duže staze a u tom slučaju IGH je dionica koja obećava. Živi bili pa vidjeli. Žao mi je da Vam ova tvrtka ne da mir jer ipak nam je mir primarno potreban u ovim vrlo stresnim vremenima u uglavnom svim segmentima života. Sretno.



Jure Radić i IGH su u samo zadnjih par godina, najavljivali poslove u Rusiji u vrijednosti od 4.500.000.000,00 EURa.

Koliko su od toga dobili?

0,00 + PDV.

Toliko od Rusije. Tako će biti i ovaj put.
LP

namjerno "zaboravljaš" da imamo novu vlasničku strukturu u IGH?
INSTITUT IGH, D.D./REDOVNA DIONICA IGH-R-B

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. MEZHIBOVSKIY VENIAMIN (81886733078) 60.000 56,82 Osnovni račun
2. ZAGREB-MONTAŽA D.O.O. (06588149401) 15.000 14,21 Osnovni račun
3. ZM-MONTAG D.O.O. (67750890782) 15.000 14,21 Osnovni račun
4. IGH-ESOP D.O.O. (90083820661) 3.920 3,71 Osnovni račun
5. PROJEKTNI BIRO PALMOTIĆEVA 45 D.O.O. (77794968587) 2.500 2,37 Osnovni račun
6. IPRO – INŽENJERING D.O.O. (40091675194) 2.000 1,89 Osnovni račun
7. ZAVOD ZA FOTOGRAMETRIJU D.D. (76638884750) 1.500 1,42 Osnovni račun
8. OTP BANKA D.D. (52508873833) 1.200 1,14 Skrb. račun
9. CTP PROJEKT D.O.O. (64106410121) 1.100 1,04 Osnovni račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 1.000 0,95 –
Ukupno: 97,76

Znači, kad uračunamo i IGH-R-A, Mežibovski sada drži 22,7% udjela u IGH, nakon što je pred par mjeseci uložio u kupnju 60.000 dionica čak 45.600.000,00 kn. Ja sam uvjeren da on i te kako ima interesa osigurati IGH-u velike poslove u Rusiji, a držim da mu je u konačnici cilj steći preko 50% udjela u firmi i postati jedini gazda ovdje… ranije propale poslvoe u Rusiji bespredmetno je uspoređivati s današnjom situacijom koja je značajno povoljnija za IGH.

[/quote]

A kolega, valjda jedino kolegi Pobjedi ima logike da jedan Rus ulaže u hrvatsku tvrtku kako bi izgubio ogroman novac 🙂 Ipak se tu ne radi o par tisućica kuna nego o poštenim novcima koje ni lud čovjek ne bi poželio izgubiti. Jednako također i gosp Vlado Čović, čovjek koji je X puta sam dolazio u radnom odjelu i obavljao neke poslove koje mnogi direktori ne bi niti pomislili osim što bi sjedili i žderali ručkove, većere, whatever. Čović nije papalina, on je vrlo velika riba koja sigurno zna što radi. I koji ima živce spavati noći i noći i kada dionica pada jer zna da će doći njegov dan. Toliko.

Tako je kolega, u pravu ste skoro pa 100%!!!

Dajte mi samo odgovorite na jednu stvar. Da li uistinu smatrate da dotični ostalih 28% dionica IGH namjerava kupiti po 5000 kuna????

Ako misli dalje kupovati, nekako mi se čini da će to uraditi po vrlo niskim cijenama, tako da mu prosjek bude cca 500 kuna.

Kaj ne???
Nebi vi tako to napravili da imate takvu moć ??



Jure Radić i IGH su u samo zadnjih par godina, najavljivali poslove u Rusiji u vrijednosti od 4.500.000.000,00 EURa.

Koliko su od toga dobili?

0,00 + PDV.

Toliko od Rusije. Tako će biti i ovaj put.
LP

namjerno "zaboravljaš" da imamo novu vlasničku strukturu u IGH?
INSTITUT IGH, D.D./REDOVNA DIONICA IGH-R-B

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. MEZHIBOVSKIY VENIAMIN (81886733078) 60.000 56,82 Osnovni račun
2. ZAGREB-MONTAŽA D.O.O. (06588149401) 15.000 14,21 Osnovni račun
3. ZM-MONTAG D.O.O. (67750890782) 15.000 14,21 Osnovni račun
4. IGH-ESOP D.O.O. (90083820661) 3.920 3,71 Osnovni račun
5. PROJEKTNI BIRO PALMOTIĆEVA 45 D.O.O. (77794968587) 2.500 2,37 Osnovni račun
6. IPRO – INŽENJERING D.O.O. (40091675194) 2.000 1,89 Osnovni račun
7. ZAVOD ZA FOTOGRAMETRIJU D.D. (76638884750) 1.500 1,42 Osnovni račun
8. OTP BANKA D.D. (52508873833) 1.200 1,14 Skrb. račun
9. CTP PROJEKT D.O.O. (64106410121) 1.100 1,04 Osnovni račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 1.000 0,95 –
Ukupno: 97,76

Znači, kad uračunamo i IGH-R-A, Mežibovski sada drži 22,7% udjela u IGH, nakon što je pred par mjeseci uložio u kupnju 60.000 dionica čak 45.600.000,00 kn. Ja sam uvjeren da on i te kako ima interesa osigurati IGH-u velike poslove u Rusiji, a držim da mu je u konačnici cilj steći preko 50% udjela u firmi i postati jedini gazda ovdje… ranije propale poslvoe u Rusiji bespredmetno je uspoređivati s današnjom situacijom koja je značajno povoljnija za IGH.

[/quote]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Laiv*
pitaj Over25 da li sam u plusu ili minusu sa IGH!!!
Tako je i on tumacio moje pisanje na ovoj temi pa sam mu morao dokazati suprotno.
Jedan sam od rijetkih koji na IGH ima dobit od početka do sada. Jest da je ta dobit "samo" 23.000 kuna – kažem samo jer sam mogao i 50k da nisam ulazio i izlazio prekasno/prerano.
Lp

P.s. Ako želite i vama cu isto pokazati samo da shvatite o čemu ja pišem. Nema tu nikakve mrtve mržnje ili ogorcenja na dionicu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Tako je kolega, u pravu ste skoro pa 100%!!!

Dajte mi samo odgovorite na jednu stvar. Da li uistinu smatrate da dotični ostalih 28% dionica IGH namjerava kupiti po 5000 kuna????

Ako misli dalje kupovati, nekako mi se čini da će to uraditi po vrlo niskim cijenama, tako da mu prosjek bude cca 500 kuna.

Kaj ne???
Nebi vi tako to napravili da imate takvu moć ??

kolega pobjeda,
g. Mežibovski nije sitni kokošar koji gleda kako smanjiti prosjek ulaska nego jedan jak i ozbiljan ulagač. Obzirom na količinu koja mu treba do 50%, sasvim sigurno ih neće kupovati na burzi…štoviše, držim da već ima tu količinu na neki način "rezerviranu" po cijeni po kojoj je već kupovao. vjerujem da znate na što mislim, a ako ne znate, potrudite se malo.
pozdrav

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Mudro gospon link1 zbori. Mogao bi biti još jedan dokap da se Rus dočepa 50%, ali po nižim cijenama.

Mogao bi vjerojatno bude.
Da definitivno po nižim cijenama.
Pa nije lik sisao veslo da sada digne igh na 1000-2000 kuna i onda ima probleme sa kupnjom.
Njemu treba niska cijena i depresija dioničara da se ukrca željenom količinom.
No bumo vidjeli.
Lp


Mudro gospon link1 zbori. Mogao bi biti još jedan dokap da se Rus dočepa 50%, ali po nižim cijenama.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ekskluzivno-ovo-je-novi-milijardu-kuna-jeftiniji-peljeski-most.html

http://www.seebiz.eu/vesna-pusic-u-utorak-predstavlja-novi-jeftiniji-i-nizi-peljeski-most/ar-45386/

Tko je napravio novo idejno rjesenje?


Tko je napravio novo idejno rjesenje?

Naša ljepotica!!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Daj ti to nama predoci nekim linkom ili tekstom.
Nigdje ne piše tko je radio projekt.

Znas kako ide: novi projekt-nova cijena-novi most- nova tvrtka!!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close