HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

rezultati iznad očekivanja!

Ovde je dobit puno bolja nego sto sam ocekivao.

Steta radi rezervacija, ali unatoc njima ovo je extra.

Tolisimus, 02.01.2020. u 19:59
Stanje dioničara HPB na kraju godine je slijedeće…imamo jednog dioničara manje od stanja od prije skoro dva mjeseca: 595.

Kol. Tolisimus, molim vas imate li novu knjigu dioničara HPB, da vidimo ima li novih dioničara i da li nas je više od 600? hvala

pišem samo na dionicama koje držim..

Zašto je ova dionica toliko podcijenjena, znam da je vlasnik rh ali svejedno ako rade dobro i rastu svake godine?

P/e bolji od Zabe recimo, BVPS 1100 kn cijena 450!?!?

Zato što nitko ne voli da mu država gospodari?

bensell, 23.04.2020. u 19:25

Zašto je ova dionica toliko podcijenjena, znam da je vlasnik rh ali svejedno ako rade dobro i rastu svake godine?

P/e bolji od Zabe recimo, BVPS 1100 kn cijena 450!?!?

 

Jedan od razloga je sto ne isplacuju dividendu. Poslovanje..dobit..etc..zavrijedjuje cijenu od barem 700 kn….ali eto trziste je ipak cijeni drugacije.

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Hvala na odgovoru.

Za dividendu mi je i jasno budući su banka koja širi svoj tržišni dio tako da je pametnije ulagati u razvoj dok je to moguće i oteti što veći dio tržišta, no brine me i slabije trgovanje ovom dionicom na burzi, recimo do 600 kn ima jako malo naloga na prodaji..

Budem je pratio svakako

Osim trgovanja “peni” dionicama gdje se sa kupnjom/prodajom stvara prividan promet, drugih trgovanja i nema.

Fondovi su potpuno iskljuceni sa dogadjanjima na burzi tako da ne treba cudit sto ni na ovoj dionici nema prometa.

Mozda bas nece danas/sutra ali lako moguce da bi na jesen mogla doc u fokus…pogotovo kad je drzavna kasa sad u takvom minusu da ce sve na prodaju..a 100njak mil eura koliko bi drzava mogla dobit za svoj udio sigurno nije zanimarivo.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Samo 100 miliona €???????

da lucijan, kako to računaš, drž ukupno ima nešto ispod 75%, nominala, tj temeljni kapital je  600kn po dionici i još toliko zadržane dobiti i rezervi, dakle ukupno, 1200kn kapitala po dionici i da računaš samo nominalnu vrijednost ispod koje se ne može prvoditi nikakva korporativna akcija, to bi bilo 900M kn a gdje je još jednom toliko zadržane dobiti i rezervi i  goodwill…realna vrijednost HPB-a u eventualnom preuzimanju ili prodaji bi bila između 200-250eur po dionici što daje X3 od ovoga što si ti napisao, dakle 300M eur bi drž mogla uprihoditi prodajom HPB-a ili oko 200M eur odlući li zadržati kontrolni paket 25% kako to inaće rade

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, 13.05.2020. u 20:38

da lucijan, kako to računaš, drž ukupno ima nešto ispod 75%, nominala, tj temeljni kapital je  600kn po dionici i još toliko zadržane dobiti i rezervi, dakle ukupno, 1200kn kapitala po dionici i da računaš samo nominalnu vrijednost ispod koje se ne može prvoditi nikakva korporativna akcija, to bi bilo 900M kn a gdje je još jednom toliko zadržane dobiti i rezervi i  goodwill…realna vrijednost HPB-a u eventualnom preuzimanju ili prodaji bi bila između 200-250eur po dionici što daje X3 od ovoga što si ti napisao, dakle 300M eur bi drž mogla uprihoditi prodajom HPB-a ili oko 200M eur odlući li zadržati kontrolni paket 25% kako to inaće rade

Kolutam ocima u nevjerici.

Ichweiss, 13.05.2020. u 23:00

 





Barbosa, 13.05.2020. u 20:38



 

da lucijan, kako to računaš, drž ukupno ima nešto ispod 75%, nominala, tj temeljni kapital je  600kn po dionici i još toliko zadržane dobiti i rezervi, dakle ukupno, 1200kn kapitala po dionici i da računaš samo nominalnu vrijednost ispod koje se ne može prvoditi nikakva korporativna akcija, to bi bilo 900M kn a gdje je još jednom toliko zadržane dobiti i rezervi i  goodwill…realna vrijednost HPB-a u eventualnom preuzimanju ili prodaji bi bila između 200-250eur po dionici što daje X3 od ovoga što si ti napisao, dakle 300M eur bi drž mogla uprihoditi prodajom HPB-a ili oko 200M eur odlući li zadržati kontrolni paket 25% kako to inaće rade

 



 

Kolutam ocima u nevjerici.

Čemukolutanje očima?????

Ne znam sto se ceka ovdje..uz Lkpc i Saponiu najjeftinija dionica na ZSE.

salt, 18.05.2020. u 17:30

Ne znam sto se ceka ovdje..uz Lkpc i Saponiu najjeftinija dionica na ZSE.

I još dobili sudski spor!

ajde i ovo je dobra vijest

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/kIjxdMPCrtuXLdsMYsxYqA==.pdf

New Report

Close