HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



smiješno pumpanje, je,je… treba na brzinu prodati ovo što je upalo u košaricu…

Nema govora o pumpanju. Izašli mali i nestrpljivi a kupuje se s većim nalozima. Kupnja se naslagala tak da se ima kome prodati. Samo je pitanje da li ima zainteresiranih (ne mislim na one od par desetaka kom).
[/quote]

to je obrana cijene na 600 kn , nista drugo jer bi inace kupci cekali sa strane i kad dodje cijena na 600 kn pomalo kupovali. ne vjerujem da cijenu brani netko veliki jer na burzi ima dosta ulagaca sa 500 tisuca kuna kesha

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

A pustite dionicu na miru, čemu drukanje i trkeljanje, ako svatko za sebe ne moze izračunati vrijednost i napraviti analizu onda jbga, nije kladiona kupi na 600 i prodaje na 605.. Eh da oce na 500 i da opet mir i dobro. Ajmoo prodajete sta imate

najvrednije stvari u životu su besplatne

Tko je mislio prodati prodao je, te mi se cini da idemo dalje pravocrtno u istom pravcu.
Ovdje je, cini mi se, usao ozbiljan kapital, sto se moglo vidjeti na podrsci na kupnji zadnjih par dana.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Predsjedanje EU…[/url]

Predsjedanje EU-om financijski sponzoriraju:

1. Hrvatske ceste
2. Hrvatska pošta
3. HPB


Predsjedanje EU…[/url]

Predsjedanje EU-om financijski sponzoriraju:

1. Hrvatske ceste
2. Hrvatska pošta
3. HPB

tako je to na žalost kad je država u vlasničkoj strukturi pa se ovako novac rasipa.



Predsjedanje EU…[/url]

Predsjedanje EU-om financijski sponzoriraju:

1. Hrvatske ceste
2. Hrvatska pošta
3. HPB

tako je to na žalost kad je država u vlasničkoj strukturi pa se ovako novac rasipa.
[/quote]
Koliko je država dala za raznorazne izmišljotine sanacija te banke?
I sada oni doniraju.
Ja dva, tri puta ne platim, recimo za HRT i eto meni ovrhe. Ovi sj..bu milijarde, pa nikome ništa.

Danas IKBA i KABA rastu za skoro 10-tak %, a obje su puno manje banke
od HPB-a. Banke su postale najprofitabilniji poslovi u Hrvatskoj, ako pogledate
koje mizerne kamate isplaćuju za štednju, dok se kamate na kredite koje plasiraju
klijentima kreću i do 10-tak ili 15-tak puta više u odnosu na kamate na štednju.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.


Predsjedanje EU…[/url]

Predsjedanje EU-om financijski sponzoriraju:

1. Hrvatske ceste
2. Hrvatska pošta
3. HPB

činjenica je i da država daje HPBu(drž jamstva i sl) a i činjenica je da sponzorstva ovoga tipa ne utjječu nešto na bilancu jer se ista knjigovodstveno razrezuju…ali smatram, iako bi u konačnici bilo isto, da bi bilo u redu o tome odlučiti na gs

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dok god je država upletena u HPB, nema tu značajnog napretka.


Dok god je država upletena u HPB, nema tu značajnog napretka.

Znaci, i uz rezervacije koje su objavili, imat ce medju povijesno najboljim rezultatima, ali nema znacajnog napretka, zar ne?

Da li je itko pomislio na cinjenicu da je dosla nova uprava i da se zele osigurati od losijeg rezultata, pa zato rade ove rezervacije, te pusu i na hladno. Ako se dogode pravomocne presude, naknada ce biti unaprijed pokrivena rezervacijom i nitko nece kriviti novu upravu za losiji rezultat, a ako se dogodi da pravomocna presuda padne, imat ce povecanu dobit te godine kada se te rezervacije odrezerviraju.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Zele se osigurati od loseg rezultata tako da daju kredit Duri Dakovicu? Pa Duro nije ni za stecaj, vec za likvidaciju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Dok god je država upletena u HPB, nema tu značajnog napretka.

Znaci, i uz rezervacije koje su objavili, imat ce medju povijesno najboljim rezultatima, ali nema znacajnog napretka, zar ne?

Da li je itko pomislio na cinjenicu da je dosla nova uprava i da se zele osigurati od losijeg rezultata, pa zato rade ove rezervacije, te pusu i na hladno. Ako se dogode pravomocne presude, naknada ce biti unaprijed pokrivena rezervacijom i nitko nece kriviti novu upravu za losiji rezultat, a ako se dogodi da pravomocna presuda padne, imat ce povecanu dobit te godine kada se te rezervacije odrezerviraju.

[/quote]

Pa ovaj kredit HPBu je upravo ta omča politike o kojoj pričam.
Plasiraju visokorizičan kredit po nalogu visoke politike, a ako ga ne naplate bit će opet :udri po malim dioničarima.
Zar vam nije čudno kako HPB daje kredit onda kad su sve ostale banke pobjegle od Đure.

A to je uobičajen model djelovanja. Doduše, vjerojatno će kredit biti dobro osiguran, al slaba je to utjeha dioničarima. Zaba izletjela, HPB uletio.

Nisam pratio….kakav su kredit sad dali Đuri?…ima li neko link…i bdw, nije li kredit osiguran državnim jamstvima i samim time naplativ?

Osiguran je jer je Plenki rekao…. “majke mi”! Pritom prekriživši kažiprst i srednjak.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/plenkovic-u-duri-dakovicu-hpb-odobrio-150-milijuna-kuna-kredita-20200123

New Report

Close