HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HPB brutalno…samo je pitanje kada će se opet početi isplaćivati dividenda. Mislite da RH ne voli primiti dividendu? To su sada slatke brige.

sad je jasno da je u rast sa 500 na skoro 600 kn uračunato ovo izvješće koje je potpuno u skladu s očekivanjima. dobro se kaže da burza anticipira događaje pa je tako tržište unaprijed reagiralo rastom na izvješće koje je došlo danas i sad nema novih ulagača koji bi kupovali i dizali dalje cijenu

Neto dobit HPB-a u devet mjeseci 2019. iznosi 170,4 milijuna kuna, 38,1% više nego u istom razdoblju prošle godine i predstavlja najbolji rezultat od osnivanja.

http://hr.seebiz.eu/hpb-neto-dobit-u-devet-mjeseci-skocila-381/ar-200132/

P.S. Cijena je 2017. bila i oko 800 kn, a rezultati nisu bili tako dobri kao sada, pa…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ima netko knjigu dioničara pa ćemo lako otkloniti tko prodaje i zbog čega?!
Ja imam stariju pa lako vidimo tko kupuje a tko prodaje.

Banke dominiraju izvješćima.
Neka i HPB malo vidi svjetlo dana. sasvim dobro izvješće.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ovo iz sveobuhvatne dobiti se odnosi na neke nerealizirane dobitke po osnovu dužničkih instrumenata.. neke obveznice ili nešto drugo… koje se knjiže direktno u povećanje kapitala.


Ovo iz sveobuhvatne dobiti se odnosi na neke nerealizirane dobitke po osnovu dužničkih instrumenata.. neke obveznice ili nešto drugo… koje se knjiže direktno u povećanje kapitala.

Mozda brzo budu spremni i za isplatu dividende a to bi lansiralo dionicu znatno gore

bacili smo pogled na knjigu dioničara prošli tjedan. Prodaje jedan fond koji nije u top 10 pa ga ne bih imenovao..

Ako dobro računam, P/E na cijeni 590 bi trebao biti 5,32
Na dosadašnjih 6,18 P/E, target je 686 Kn


bacili smo pogled na knjigu dioničara prošli tjedan. Prodaje jedan fond koji nije u top 10 pa ga ne bih imenovao..

Ma nije ni bitno tko je nego koliko još ima municije 🙂

Fundamenti su ovdje prilično jasni i upućuju na realnu cijenu od cca 1250 kn po dionici. Problem je nova HDZ Uprava koja očito investitorima ne ulijeva povjerenje (a nije da nemaju razloga za strah od HDZ uprava, čitaj Protega), pa su spremni dati diskont od 50%. Ne mislim da je SDP išta puno bolji, uloga države generalno ovdje tjera cijenu dolje. Najbolja stvar koja se ovdje može dogoditi je privatizacija i nadajmo se da će do nje napokon doći.


Odlično!!!

p.s. vidi sveobuhvatnu dobit (iako ne razumijem što znači u bankarskom sektoru, ali vidim da je kapital lijepo poskočio 😊)

Povećanje kapitala koje ne ide kroz Račun dobiti i gubitka je u prošlom tromjesečju bilo zbog knjiženja agrokorovih obveznica i “Depositary Receipts” odnosno suvlasništva u Agrokoru (pardon, “Fortenovi”). Ne znam da li su sada povećali knjigovodstvenu vrijednost istoga ili ima nešto novo. Makar mi se čini previše, pa nisu toliko gubitaka ukupno imali na agrokoru. Bilo bi interesantno saznati točno na što se ovo odnosi, ali bojim se da će to detaljnije pisati samo u godišnjem izvješću.[/i]
Interesantno kako nitko nije reagirao prošlo tromjesečje, a banka je zapravo povećala vrijednost kapitala za 140M kn direktno u bilanci. Međutim, kada je knjižila gubitak zbog rezervacija agrokora, to je bila “katastrofa” za dionicu (cijena je potpuno nerealno pala sa 800 na 450 kn). Sada, ako su ove brojke realne, vlasnici (tj dioničari) su dobili poklon od 70tak ili nešto više kuna po dionici. Međutim, na neefikasnom tržištu malo tko to percipira. Ali zato onaj tko malo vremeni posveti ulaganju ovdje, razumije da postoje dobre prilike i bolje će proći nego ekipa koja viče “što dalje od ZSE”.

Imam dionice HPB (i to dosta za moj portfelj).

kako stvari stoje a što je za ovu kaljužu od zse normalno vratiti ćemo se mi na 500 bez problema
ako još nekome nije jasno fundamenti na zse ne znače ama baš ništa (na burzi sam od davne 2007)
imati iz godine u godinu plus u poslovanju i biti nagrađen s cijenom nominale ima samo u kazalištu komedija ZSE
istina bog i njihovo ne isplaćivanje dividende je kumovalo istom

mi smo ipak zemlja slučaj

sad se vidi H nalog na 590 kn- prodaje se ukupno čak 936 dionica!

Odavde netko izlazi jer mu treba novac 🙂
Ovih dana baciti cu pogled u knjigu.
Sve skupa, ovaj papir nije trade. Ulaganje je.

New Report

Close