HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



To nije izvedivo.
Postoji nacionalna referentna stopa plus troškovi plus marža.
Tako da su to priče za malu djecu.
Osim toga, otkud kapital za tako nešto?
I za kraj, da ministar određuje poslovnoj banci kolike će davati kamate na kredite, pored živog regulatora?!? Pa makar bio predstavnik većinskog vlasnika.
Baš svašta.

malo pogledajte na stranicama recimo HBOR-a
imaju 'akcijsku' kamatu za neke projekte (programe) i 2%
a aktualni NRS je u rasponu 0,5 – 0,7%

za HPB se slažem, ne bi smio on njima nametati pravila igre
[/quote]

Ma sve jasno kao bijeli dan.
Hpb je poslovna banka kao svaka druga.
Ima pravila, svoja, eksternu regulativu, kapital, limite, tralala…
Svaki flajpan moze blebnuti sto god hoce, ali okviri su okviri.
Pazi molim te, on ima ideju za Ptkm?!?!
Eeeeejjjj!!!! Cim je to u stanju reci vidis da je tezak inteligenat. Pa tamo treba lova i politicka volja da rasteras bandu. A ne ideje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ZAGREB – Hrvatska poštanska banka (HPB) i Zagrebačka burza (ZSE) potpisale su ekskluzivni Sporazum o poticanju razvoja malih i srednjih poduzetnika i financiranje putem tržišta kapitala.

Riječ je o programu koji malim poduzećima omogućava pristup kapitalu na Progress tržištu Zagrebačke burze izdanjem vrijednosnih papira uz podršku i savjetovanje HPB-a te povoljnije kredite Banke i pogodnosti za ukupno financijsko poslovanje.[/url]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ZAGREB – Hrvatska poštanska banka (HPB) i Zagrebačka burza (ZSE) potpisale su ekskluzivni Sporazum o poticanju razvoja malih i srednjih poduzetnika i financiranje putem tržišta kapitala.

Riječ je o programu koji malim poduzećima omogućava pristup kapitalu na Progress tržištu Zagrebačke burze izdanjem vrijednosnih papira uz podršku i savjetovanje HPB-a te povoljnije kredite Banke i pogodnosti za ukupno financijsko poslovanje.[/url]

Ma odlicno.
Banci treba jaki dokap mirovinaca i sirenje.
Na taj nacin se zaradjuje, a u isto vrijeme drzi sidro na ukupnim kamatama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




To nije izvedivo.
Postoji nacionalna referentna stopa plus troškovi plus marža.
Tako da su to priče za malu djecu.
Osim toga, otkud kapital za tako nešto?
I za kraj, da ministar određuje poslovnoj banci kolike će davati kamate na kredite, pored živog regulatora?!? Pa makar bio predstavnik većinskog vlasnika.
Baš svašta.

malo pogledajte na stranicama recimo HBOR-a
imaju 'akcijsku' kamatu za neke projekte (programe) i 2%
a aktualni NRS je u rasponu 0,5 – 0,7%

za HPB se slažem, ne bi smio on njima nametati pravila igre
[/quote]

Ma sve jasno kao bijeli dan.
Hpb je poslovna banka kao svaka druga.
Ima pravila, svoja, eksternu regulativu, kapital, limite, tralala…
Svaki flajpan moze blebnuti sto god hoce, ali okviri su okviri.
Pazi molim te, on ima ideju za Ptkm?!?!
Eeeeejjjj!!!! Cim je to u stanju reci vidis da je tezak inteligenat. Pa tamo treba lova i politicka volja da rasteras bandu. A ne ideje.

[/quote]

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/strucnjaci-kriticni-prema-najavi-horvata-manje-kamate-za-poduzetnike-su-put-u-propast/7395675/

Evo, kad moram citirati sam sebe jer izgleda kao da su ovi svi citirali mene.;-):-)
Znači, naprosto, takvo nešto je nemoguće.
A ako se pak žele niže kamate onda pitajte HNB.
S tim da je najbolji put zapravo pokazala sama Uprava HPB i ZSE, kapitalno jačanje poduzeća putem tržišta kapitala. To je jedini pravi put. Predlažem HPB-u da svoje ideje u tom smjeru plasira preko ministarstva da se politika može pohvaliti kako su oni eto nešto osmislili. Pokupit će političke poene i ostavit ih da u miru rade.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I Damir Novotny, ekonomski analitičar, upozorava da HPB, bez obzira na to što joj je država većinski vlasnik, ne može provoditi politiku smanjivanja kamata dekretom.

HPB je komercijalna banka i mora se na tržištu ponašati kao i druge banke. Politički pritisak na HPB danas više nije moguć – smatra Novotny.

Ni ekonomist Đuro Njavro ne vjeruje u državnu intervenciju u kamatne stope HPB-a. K tome, upozorava Njavro, HPB je premala banka da bi značajnije mogla utjecati na visinu kamata na hrvatskom tržištu. Ako Vlada želi niže kamatne stope na kredite koje banke odobravaju poduzetnicima, onda bi prije svega trebala pokucati na vrata HNB-a, jer središnja banka može utjecati na kamatne stope, a ne na vrata pojedinih poslovnih banaka, čak ni ako su one u vlasništvu države – kaže Njavro.

Malo citata da se nađe, ali sve je jasno.
Prošla su ta vremena.
Seljačizam po firmama još ajde, ali banke, to je centralizirano na nekoj drugoj razini.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sve će to biti u redu.
Sjetite se obećanja predjsednika uprave kako će osvojiti i bitno povećato udio tržišta u bankarstvu HR.
To je besmisleno bilo.

Pa generalno jest bilo besmisleno.
Vjerovatno su računali s dokapom odavno.
A nešto sitno su povećali udio i bez toga.
Tako da nije da je lagao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ma, obećanje je bilo da će doći do desetak posto.
Kaaaako?

Ovdje mi se cini da ce cijena dionice stagnirati dok se na raspise novi dokap po 600, nakon cega cijena leti preko te cifre.. Malo je problem nova EU regulacija koja kaze da ne smije drzava sama napraviti dokap, vec mora biti udio privatnog kapitala. Vjerojatno ce se naci pojedini mirovinac ako se to smatra privatnim investitorom, te je u biti potrebna odluka mjerodavnih da li se ide u dokap ili ne.

Inace book value ove banke je 953 kn, ali slaba je likvidnost, pa je cijena tu gdje je.
Cestitke upravi na dobrom poslu, jer vjerujem da je tesko raditi u takvom okruzenju
i jos postizati dobre rezultate.

Nakon zadnjeg dokapa udio na tržištu bankarstva je povećan za koliko?


Nakon zadnjeg dokapa udio na tržištu bankarstva je povećan za koliko?

Oko 1% ili manje. Medjutim smisao proslog dokapa je bio spasavanje od propasti, a ne sirenje. Zato je i islo po nominali. Sad je bitno drukcije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nevjerojatna-izjava-novog-ministra-necu-dozvoliti-da-mediji-objavljuju-moje-izjave-bez-kontrole/2000720.aspx

Sad se vadi da je bio krivo shvaćen.
Naravno, ideje su jedno, a kad sjedneš u stolicu realnost izgleda sasdvim drugačije.
I dobro da je tako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close