HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je najgori užas što postoji.
Pa zar nije red da objave što je odlučeno i koji prijedlozi idu na GS?!?
Ovo je dno dna.
Sramota.
Fuj!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

u pozivu na GS će sve biti detalnije objašnjeno…

Ma znam, sve 5, ali čemu onda takva obavijest koja ne sadrži nikakve informacije?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

a što će reći da ne znamo?

-raspon od 600-900, zavisno od interesa
-država zadržava većinski udio, dakle izdavanje do najviše milion novih dionica
-vjerojatno, kao i zadnji put,a limit najniže uplate tako da mali ne mogu sudjelovati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


a što će reći da ne znamo?

-raspon od 600-900, zavisno od interesa
-država zadržava većinski udio, dakle izdavanje do najviše milion novih dionica
-vjerojatno, kao i zadnji put,a limit najniže uplate tako da mali ne mogu sudjelovati

Slažem se sa tobom u potpunosti.

također, nastavno na prethodni post…možda navažnije od svega , ovaj puta će morati dati mjesta u UO i NO manjinskim dionićarima, dakle osim kapitaliziranosti banke, veća profesionalizacija i transparentnost poslovanja

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


a što će reći da ne znamo?

-raspon od 600-900, zavisno od interesa
-država zadržava većinski udio, dakle izdavanje do najviše milion novih dionica
-vjerojatno, kao i zadnji put,a limit najniže uplate tako da mali ne mogu sudjelovati

Misliš da će netko platiti iznad tržišne cijene? Meni je logičnije smanjivanje nominale i upis po 500

kolega Setac, daj ne trolaj… nominala se ne može samo tako smanjiti i treba biti dobar razlog kao npr pokriće gubitaka a kako banka, nakon rezervacija za izloženost agrokoru, ima kapital od 900kn po dionici u slućaju smanjenja nominalne vrijednosti diopnice, iznos umanjenja ima se uplatiti dionočarima…dakle , ako bi se nominala HPB-R-A samanjila sa 600 na 500kn, svakome dioničaru HPB ima isplatiti 100 kn po dionici…iskreno, ja ne bi imao ništa protiv :))

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/yt2g4bwoCsEfSGuhT5LZwQ==.pdf

A što ako ukinu nominalnu vrijednost? To im je još bolje jer pitanje bi li im prošla dokapitalizacija po 500. Neka naprave raspon kao Arenaturist, po 425 bi trebalo proći

Sve po predviđanju. Jedino ovdje mali dioničari mogu kupovati jeftinije od velikih. Nije kao kod đurice 🙂

Jel ovo po 600??
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/eL7Vadu7h0TswVl1fEsH2w==.pdf

600 ili više. Ovisno o ponudama.
Odlično!!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bid se nagomilao, ask se povlači. Logično.

Ono sto mi je interesantnije od cijene dokap je da su donjeli neke izmjene statuta 🙂

Neki izračuni nakon dokapa. Novi BVPS bi bio oko 840kn, a banka bi trebala zarađivati oko 250mil. Kako se banke trguju na oko 1booka i p/e oko 10 to bi i bila cijena nakon dokapitalizacije, tj nakon godine dana. Kako ima za kupiti i po 575 to daje porast od 45% za godinu dana. Za godinu dana ću citirati ovaj post da vidimo koliko sam bio u pravu.

New Report

Close