HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Podravka i HPB – ogledni primjeri licemjerne države

Malo optimizma; skupština HPB

N.B. podržao državu protiv mirovinaca. Kaže da su dionosauri, hehe. Zato valjda cijena ne pada.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/462564/EBRD-i-HPB-dogovorili-kreditnu-liniju-od-10-milijuna-eura.html

Adris zainteresiran za HPB
HPB-u kapital mogu donijeti mirovinski fondovi i CO, tj. Adris koji je zainteresiran za HPB a ima i novca za investiranje. HPB trenutno treba 200 M kuna. Da bi srednjeoročno bio stabilan HPB treba 700 M kuna za dokapitalizaciju. Odluči li država krenuti u prikupljanje kapitala za HPB, ovaj će put vjerojatno morati pristati na veće ustupke. HPB u sinergiji sa HP koja je već u tijeku i CO koja ima još i svoje poslovnice po meni bi država stvarno stavljala pamet i novac skupa u državnom interesu. No oni koji odlučuju u ime države postavljaju u NO samo njima znanu kombinaciju.
Kada gledam Adris ni ne čudi me da su zainteresirani za HPB što je po meni i logično za CO gdje će valjda odkupiti preostale udjele i izbiti adute iz ruku Slovenaca tako da mogu kupiti njihov Sava Re. Zamislite si povezanost CO/Sava Re/HPB/HP.Bila bi to jaka Grupa ….bila spojena još sa kapitalom mirovinaca. Adris je zainteresiran i za ACI s mirovincima.
Na potezu je država

Koliko se sjećam suvlasnici su u HPB Agrokor/adris/bakić ……HP-a i država


http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/462564/EBRD-i-HPB-dogovorili-kreditnu-liniju-od-10-milijuna-eura.html

Adris zainteresiran za HPB
HPB-u kapital mogu donijeti mirovinski fondovi i CO, tj. Adris koji je zainteresiran za HPB a ima i novca za investiranje. HPB trenutno treba 200 M kuna. Da bi srednjeoročno bio stabilan HPB treba 700 M kuna za dokapitalizaciju. Odluči li država krenuti u prikupljanje kapitala za HPB, ovaj će put vjerojatno morati pristati na veće ustupke. HPB u sinergiji sa HP koja je već u tijeku i CO koja ima još i svoje poslovnice po meni bi država stvarno stavljala pamet i novac skupa u državnom interesu. No oni koji odlučuju u ime države postavljaju u NO samo njima znanu kombinaciju.
Kada gledam Adris ni ne čudi me da su zainteresirani za HPB što je po meni i logično za CO gdje će valjda odkupiti preostale udjele i izbiti adute iz ruku Slovenaca tako da mogu kupiti njihov Sava Re. Zamislite si povezanost CO/Sava Re/HPB/HP.Bila bi to jaka Grupa ….bila spojena još sa kapitalom mirovinaca. Adris je zainteresiran i za ACI s mirovincima.
Na potezu je država

Koliko se sjećam suvlasnici su u HPB Agrokor/adris/bakić ……HP-a i država


i ja

Ako država bude prodavala svoj udio Adrisu ili nekom drugom, mislim da bi sve ispod 1000 kuna bilo ravno veleizdaji. Dobili su CO džabalesko, još samo fali da im i ovo poklone po 600.
Druga stvar je što u ovom slučaju podržavam obranu cijene na oko 800 jer mirovinci bi ovo najradije spucali na 600 i potom bi neka strana banka putem svojih satelita mirovinskih fondova pojačavala svoj udio u vlasništvu za što manje para a veći dio kolača.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/RB3gamp4fkvCaqeQb43YSQ==.pdf

http://www.mojedionice.com/dionica/CROS-R-A

Nije baš da su dobili za džabalesku, platili su preko 7400 po dionici u dokapu preko 100 tisuća dionica, a to slobodno usporedite s bookom i cijenom, tada i sada. Preplatili su debelo, ali imaju viziju pa ajde. Osim toga, tu se radilo o preuzimanju pa otuda i debela premija. Ovdje to neće biti slučaj.
Inače, u potpunosti se slažem s opservacijom za 1000 kn, a analogno tome bi zapravo s obzirom na specifičan položaj u vezi suradnje s HP možda trebalo biti i više. Čak i 1200 bi bilo fer. Book će biti na 1200 kroz godinu do godinu i pol.
Mirovinci mogu raditi što hoće, mogu spucati i na 100 kn što se toga tiče, već su i mogli, ali vrijednost je vrijednost i cijena će biti koja se kaže. Ali to je bedasto, ni njima se ne isplati kačiti s državom oko HPB-a, a HEP i autoceste se valjaju iza brda.
Samo mirno, bit će sve ok. Vidiš da je bloger optimističan.;-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Opet ona priča: naprosto su se promijenila vremena. Postoji svijest da se može i mora bolje. I svi su ipak shvatili da potkradanjem države i ljudi vrlo lako možeš završiti na sudu i u banani općenito. Bolje je posao odraditi kako treba i onda na lovorikama otići na neko debelo savjetničko mjesto do penzije nego se vucarati po sudovima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/hbp-u-kapital-mogu-donijeti-mirovinci-i-co-a-ne-zeli-ih-u-no-1147162

Slabo se micemo, u god dana mali rast dok ostali idu vise desetaka % u vis

Bit ce polet za Crobexom onda. Fundamenti na moje dionice dovoljno za sebe govore tko ih zna citat. A skok je bio od kolovoza do sada 50 %. To je jako dobro. A bit ce i bolje. Ja cekam proboj 1100

Kakve su to transakcije po 5 ili 10 komada sve u istoj sekundi? Jel se to netko zeza? Ili želi silom ubaciti dionicu u Crobex?
P.S.
Imam HPB.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Bit ce polet za Crobexom onda. Fundamenti na moje dionice dovoljno za sebe govore tko ih zna citat. A skok je bio od kolovoza do sada 50 %. To je jako dobro. A bit ce i bolje. Ja cekam proboj 1100

pa možda treba prvo dočekat dokapitalizaciju po 6.. kuna, možda ,neznam

New Report

Close