HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ispravci vrijednosti i rezerviranja 270 mil a on priča da nema više rezervacija!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ispravci vrijednosti i rezerviranja 270 mil a on priča da nema više rezervacija!?

Nema ih više u ovom kvartalu.
Crno na bijelo.
Pogledaj dobit.
Ne bi je bilo da ih ima.
Što se praviš nevješt?
Ivane crni Ivane…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ispravak samog sebe: iako u ovom kvartalu rezervacija više nema već je EPS 31 kn, zbog gubitka u H1 sad smo na nuli, što znači za 2017 g EPS od cca. 30-32 kn, ne 60 kako sam naveo prije.
Ali to je to, preko 100 kn next year.
Gotovo je. Čist posao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ispravci vrijednosti i rezerviranja 270 mil a on priča da nema više rezervacija!?

Ma kakvih 270mil? To je kumulativ 2017? Gdje ih ti gledas

Pa da, sve je super. Zato su prije koji mjesec najavili dokap.

Kažem ti ponovno, banke će još rezervirati.

Još ćeš ti sebe ispravljati.

Lako za FI kolega..Ima banka drugih briga..Danas bi neke mogli riješit..

Uprava HPB-a danas otkriva tko će dokapitalizirati banku

“Jer, više od godinu dana HPB ograničava svoje kreditne aktivnosti, smanjujući imovinu, kako ne bi iskliznuo ispod regulatornih zahtjeva kapitalne adekvatnosti. Ne samo da nema novca za akvizicije – svježi kapital, i to solidna injekcija, nužna im je za redovito poslovanje, čak i da nema problema s izdvajanjem rezervacija za pokrivanje loših kredita

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/hpb-tomislav-vuic-dokapitalizacija-1202982http://www.vecernji.hr

Pozrav

svi smo mi Crobex


Lako za FI kolega..Ima banka drugih briga..Danas bi neke mogli riješit..

Uprava HPB-a danas otkriva tko će dokapitalizirati banku

"Jer, više od godinu dana HPB ograničava svoje kreditne aktivnosti, smanjujući imovinu, kako ne bi iskliznuo ispod regulatornih zahtjeva kapitalne adekvatnosti. Ne samo da nema novca za akvizicije – svježi kapital, i to solidna injekcija, nužna im je za redovito poslovanje, čak i da nema problema s izdvajanjem rezervacija za pokrivanje loših kredita

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/hpb-tomislav-vuic-dokapitalizacija-1202982http://www.vecernji.hr

Pozrav

Ova cijena više nego pokriva sve te “teškoće”.
A ako ide dokap sad uskoro to je zapravo sjajno.
Cijena je već patosirala i svaki pomak je dobrodošao.
A ako usput i riješe neka kadrovska pitanja, uh…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Tu neke šarene prezentacije.
Gdje je dokap?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dakle, u 9mj. su pokriveni svi potencijalni gubitci radi rezervacija za hebeni agrokor i povezane osobe…da nisu toliko bili izloženi, sada bi kapital bio debelo preko 1000kn a hpb se tržio bar po bv

hebiga sad, što je tu je…ako nastave kontinuitet, godina će završiti sa bar 50M dobiti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


dakle, u 9mj. su pokriveni svi potencijalni gubitci radi rezervacija za hebeni agrokor i povezane osobe…da nisu toliko bili izloženi, sada bi kapital bio debelo preko 1000kn a hpb se tržio bar po bv

Jesi siguran u to?


dakle, u 9mj. su pokriveni svi potencijalni gubitci radi rezervacija za hebeni agrokor i povezane osobe…da nisu toliko bili izloženi, sada bi kapital bio debelo preko 1000kn a hpb se tržio bar po bv

hebiga sad, što je tu je…ako nastave kontinuitet, godina će završiti sa bar 50M dobiti


ništa, idemo dalje!
sad će biti glavna vijest koliki dokap i, ono što mene najviše zanima, po kojoj cijeni
novinari su bili na prezentaciji, valja nam pratiti naslove

Ovdje više ništa nije bitno osim cijene dokapa….na žalost prema mojim saznanjima neće biti baš ok, al commitment od uprave bi mogao biti ok, u smislu dividende

Bitno je, a to je činjenica da banka jest i da očito ostaje u državnom vlasništvu i što njome još uvijek u neku ruku upravlja politika. To je zapravo najveći problem banke sa stajališta njezinog uspješnog poslovanja i budućnosti.

• dobri rezultati u 3Q 2017. (63,2 mil. kuna neto dobiti) anulirali polugodišnji gubitak zbog
Agrokora, koji je iznosio 64,5 milijuna kuna
• operativna dobit bez jednokratnih efekata 272,8 mil kuna nadmašuje rekordnu 2016.
godinu
• rast neto prihoda od kamata i neto prihoda od naknada i provizija
• HPB dalje bilježi rast tržišnih udjela, zbog kapitalnih ograničenja u 2017. raste sporije, ali u
najvažnijim kategorijama kredita i depozita, trend je i dalje pozitivan
• 25 tisuća novootvorenih tekućih računa
• otvoreno preko 1.200 računa poslovne namjene
• uspješna suradnja s lokalnim jedinicama:
HPB klijenti – 2 županije, 18 gradova i 40 općina

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Može biti najmanje po 600 kn.
Toliko je nominala.
Osim ako nisu promijenili statut.
Ali mislim da za to nema razloga.
Barem ne ekonomskih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close