HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega ministarstvo drzavne imovine je jucer na svojim starnicama objavilo vijest o potpisivanju ugovora o prodaji..ali zse-u to nije bilo dovoljno da bi reagiralo..tek kad se popije kava..obavi placa..itd..saceka objava od samog izdavatelja..pa sad kao neka blokada !?!?!
Meni ni iz djepa u djep..ali pokazuje kakvi ljudi rade tamo.

Pozdrav


a možda jednostavno nemaju vremena i ne mogu sve stići, a ne bi se javno požalili

Bilo kako bilo, imamo novu kapitalnu transakciju i nove fundamente za usporedbu s ostatkom sektora.


Kolega ministarstvo drzavne imovine je jucer na svojim starnicama objavilo vijest o potpisivanju ugovora o prodaji..ali zse-u to nije bilo dovoljno da bi reagiralo..tek kad se popije kava..obavi placa..itd..saceka objava od samog izdavatelja..pa sad kao neka blokada !?!?!
Meni ni iz djepa u djep..ali pokazuje kakvi ljudi rade tamo.
Pozdrav

Ti si dečko (očigledno iz HDZ-a, HNS-a ili Bandić divizije) malo pobrkao lončiće!
Nije obveza ZSE da traži po netu, televiziji ili teletekstu tko je, što je, kamo, kada, zašto i za koliko potpisao nego je obveza CERP-a i HMST bila da službeno i pristojno obavijeste burzu o svim relevantnim činjenicama povezanim sa društvom.
Ali što bi naša “creme ala creme” bilo koga o bilo čemu obaviještavala!
Tko njima (krkanima) šta može?!

U ovom slučaju ZSE nema nikakve odgovornosti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kolega tko ste vi da sudite ?!?! Cemu politiziranje..kvalificiranje.?!?!?Da niste vi mozda zaposlenik zse..uhljeb koji prima placu a za nista nije odgovoran..hocemo li tako razgovarat !??.ako jeste radite svoj posao kako treba..ako niste procitajte sta pise u pravilniku Burze pa onda komentirajte .
Da posao i obaveza burze je da , vas citat “”Nije obveza ZSE da traži po netu, televiziji ili teletekstu tko je, što je, kamo, kada, zašto i za koliko potpisao “..je to je njena obaveza i da i na osnovu toga donosi odluke..promatra..obavjestava..itd
To uostalom i kaze jedan od clanaka kad burza mora reagirat ”
” Burza može privremeno razvrstati dionicu ili drugi financijski instrument u segment za promatranje
kako bi investicijskoj javnosti skrenula pažnju na potrebu pojačanoga praćenja okolnosti važnih za
trgovinu tim instrumentom ako na tržištu postoje neprovjerene glasine koje mogu značajnije utjecati na cijenu financijskog instrumenta
Ovdje nije bila rijec o glasinama..ovdje je Ministarstvo objavilo da je potpisan ugovor..Dali je to cijenovno osjetljiva informacija !!??..Sta je zse na pravila ??
Naravno da to sta zse mora ne opravdava ni CERP ni Hanfu..ni MDI…ali nemojte branit zse s neradom drugih

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mislio sam dati,allli više ne dam ispod 431,09 lipa

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Mislio sam dati,allli više ne dam ispod 431,09 lipa

NHF ali kolega zvučite mi pomalo piratski?
ništa ne zamjeram samo primjećujem,pretpostavljam da ste svjesni potencijalnih posljedica vl izbora?
🙂
pirat po pirat možebitna opasna koncentracija pirata ?
di su pesimisti da nas prizemlje ili po piratski usidre?
🙂
ako ništa drugo da nam umanje prinose na konto čekanja?
šalimo se naravno zar je za zamjeriti piratima koji su našli blago?
ma ima još blaga,još nije bilo da nije bilo zar ne?
pomalo,godina je tek počela,treba popunit raspored za cijelu godinu:)
ovo bi mogla biti godina kad blago ispada iz paštete ako je primjereno tako napisati?
:))

a što se tiče stavljanja u segment promatranja ili ne,zaustavljanje trgovanjem?
bilo bi dobro da svatko radi posao za koji je plačen a mene to ne dira posebno jer sam od ranije odlučio da čekam isplatu il možda da preskočim?u nekom dijelu?
oduvijek mi je bio gušt prepustiti arbitražu onima kojima po bitno jeftinije nije bilo interesantno.
tako su si izabrali,nisu htjeli rizik iako hmst i rizik po meni ne mogu stati u jednu rečenicu odavno.
sada je rizik manji a prinos u skladu sa rizikom.
sloboda izbora je zakon.
p.s.
rum za sve( i pesimiste) na račun pirata
:))

piratski pozdrav

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kolega tko ste vi da sudite ?!?! Cemu politiziranje..kvalificiranje.?!?!?Da niste vi mozda zaposlenik zse..uhljeb koji prima placu a za nista nije odgovoran..hocemo li tako razgovarat !??

Ispričavam se, idu mi na živce lažljivi Marić & comp, pa si dobio ni kriv ni dužan.
Istina, nisu niti ovi na ZSE puno bolji.
Sve je to ekipa: veži konja gdje ti gazda kaže i ne talasaj.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Bravo za Gorana,prodao je HMST u devetom krugu.
Da li nam to stiže Goranovo proljeće?:)

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Bio bi red da malo popratimo godišnje izvješće.
Po običaju, ništa spektakularno:
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/HMST-fin2018-4Q-NotREV-N-HR.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Novosti:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/HMST_119720d2-cabc-476c-8ca2-9b2e7bc03571.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/HMST_e67b9e95-5b76-4320-ab0e-635ec007a4a9.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Izgleda da sam ovdje samo ja ostao?
Kuc, kuc, ima li koga?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Izgleda da sam ovdje samo ja ostao?
Kuc, kuc, ima li koga?

Ima ,ima i te kako zainteresiranih.

iako je prodano, praćenje privatizacije hmsta kroz zadnjih par godinama me zasitilo ZSE.

Očekivao sam da će stvar bez problema biti rješena “do Božića”, a to se sve odužilo, srećom nešto je potpisano, došla i obveza javne ponude… valjda će biti “do Božića” sljedećeg.


iako je prodano, praćenje privatizacije hmsta kroz zadnjih par godinama me zasitilo ZSE.

Očekivao sam da će stvar bez problema biti rješena "do Božića", a to se sve odužilo, srećom nešto je potpisano, došla i obveza javne ponude… valjda će biti "do Božića" sljedećeg.

Što se mene tiče, meni odgovara ovaj razvoj događaja jer mi u ovom mjesecu ističe dvije godine od datuma kupnje većine dionica HMST, stoga nemam obvezu prijave poreza na kapitalnu dobit.
Ostvario sam neoporeziv prinos od 50% u dvije godine i ja sam zadovoljan.

Mislim da je osnovni problem većine investitora koji se pojavljuju na forumu nedostatak strpljenja i pretjerana pohlepa i gramzljivost (vidjeti ekipu na temi OPTE).
Strpljen-spašen.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kad ce objaviti javnu ponudu?

New Report

Close