HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/573762/hrvatski-kralj-kladionica-zeli-kupiti-hotel-u-dubrovniku-no-sve-bi-moglo-zavrsiti-kao-diplomatski-skandal-evo-tko-je-misteriozni-hercegovacki-poduzetnik-i-gdje-je-zapelo

I 9 pokušaj propadne..

Bit ce izgleda prihvacena druga ponuda ili nijedna opet…
Lebowski ipak je kako sam govorio da je moguce da ne prihvate ponudu…

Ako se ne varam ponude po dionici su bile ..396..410 i 432 ..ako kladionicar otpadne Cesi ce tesko..tako da ne vidim razlog zurbi ovih koji prodaju po 380..ali dobro..malo panika..malo pokusaj rusenja..ili ubiranje zarade..(od 330 prije 15ak dana za 380 )..Sutra bi CERP mogao odlucit pa da vidimo jesu li Cesi stisli Marica

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Već se dešavalo da se poništi natječaj i sve ispočetka. Bolje golub u ruci nego uhljeb na grani.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Česi rade pritisak, očito je da im Cerp nije prihvatio argument da je najviša ponuda nevažeća. Da su ponudili najviše, sad ne bi imali potrebe vršiti pritisak. A CERP treba objasniti zašto ne želi prihvatiti najveću cijenu, odnosno poništiti natječaj.

Ne prihvacane najvece cijene mogu opravdati formalnim razlogom ( nepotpunom dokumentacijom ) i lako mogu prihvatit Cesko-kinesku ponudu..Jedino sto im taj partner ocito nikako ne lezi..a drugi se nitko ne trsi. Ako je ponuda Ceha u skladu s natjecajem nema razloga za njegovim ponistenjem.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Česi rade pritisak, očito je da im Cerp nije prihvatio argument da je najviša ponuda nevažeća. Da su ponudili najviše, sad ne bi imali potrebe vršiti pritisak. A CERP treba objasniti zašto ne želi prihvatiti najveću cijenu, odnosno poništiti natječaj.

A što ima on pojašnjavati, ako uvjeti iz ponude nisu formalno zadovoljeni?

Mislim, taj Ćorić je smiješan. On ima novce, al očito nema iskustva niti ekipu koja će ga pratiti u ovakvim poslovima. To mu ne daje na ozbiljnosti ponude, zato očito i postoji propozicija da firma mora imati neki track-record i postojati neko vrijeme. Poslije “crnog-čelika” takav zahtjev od strane CERP-a nije neopravdan.

Mi još uvijek, barem službeno, ne znamo jesu li uvjeti zadovoljeni ili ne. Česi tvrde da nisu jer nisu dostavljena izvješća za 2016. i 2017. godinu. Taj prigovor CERP im nije uvažio i zato sada idu preko veleposlanika i u javnost. Ne bi s tim išli van da im je prigovor prihvaćen. Mogući su svi raspleti, od prihvaćanja najviše ponude do prihvaćanja sljedeće ponude i do poništavanja natječaja.

Dakle sve ovisi o volji nekog uhljeba. Jel tko raspoložen za rundu ruskog ruleta? Pardon ZSE-a?

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Hajde, makar se nešto zbiva.
Stop nalog i u red na bidu, kao u stara dobra vremena.
Prošla sam ovo na Opte i Jadranu.
U stvari nam je najbolja opcija da zavrte još jedan krug.

Mogu slobodno i poništit, u slijedećem postupku postigla bi se još bolja cijena.

Po meni ili će prihvatiti prvu ili sve ispočetka, zašto bi prihvatili drugu kada znaju da će u ponovljenom postupku dobiti veću cijenu.

Sudjelovao sam davnih dana u privatizaciji hmst. Cijena je narasla sa 80kn na 420kn. I nisam bio zadovoljan, cekao sam 470kn koliko se trazilo u natjecaju. Svi znate sto je nakon toga bilo.

Mislim da je prigovor čeha neosnovan, nemože priložiti izvješća kada je društo osnovsno kasnije isto tako nigdje ne stoji da novoosnovano društvo nemože sudjelovati na natječaju, tako da po svemu sudeći to ide Ćoriću.

New Report

Close