HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jesam li vam rekao da “ozbiljan novac”dolazi? 😉

i to:

“…Ove godine su na AHF prisutni predstavnici globalnih investicijskih kompanija, a također i svi vodeći svjetski hotelski operateri…”

“…Nitko od ovih imena ne dolazi zato što im je tu lijepo, nego time pokazuju da u Hrvatskoj vide isplative projekte…”

Fond težak 44 mlrd. dolara zanima hrvatski turizam

mirno spavam isto preporučam svim dioničarima,mokre snove prepuštam nazovi kupcima koji će radi prevelike pohlepe ostati kratkih rukava a nemogu reći da im nije bilo servirano i to dovoljno dugo
sada su već mogli biti u plusu u desecima uskoro u stotinama mil kn.
greed is good but too much greed is too bed.
možd će i cijena pasti kao što kaže kolega invest a griješimo mi koji smo i danas po 260 kupovali.
volio bi da je u pravu,bilo bi ljepo opet po <200 kupovati zar ne?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Veli dnevno hr da se Mladen preselio u Moskvu i da ce nam Suker prodavati Maestrale.

borsa@
ne vjerujem da bi most prihvatio šukera.
danas slušam grmoju na radiu,spremni su raskinuti sa hdz-om u svakom trenutku nebude li se poštivalo dogovoreno,potpisano tako da…
meni osobno nebi šuker bio neprihvatljiv kao čovjek uz kojeg se veže dosta afera.
zašto?
prilično sam uvjerena da se ima razloga bojati čačkanja po prošlosti i da se nebi usudio niti pokušati navlačiti sumnju na sebe,povlačiti mačka za rep.
naprotiv,vjerojatno bi pokušao dokazati svojim radom da je veći katolik od pape.
svi mi znamo reputaciju hdz-a,još su više toga svjesni i u mostu tako da ne sumnjam da će sve budno pratiti.
dobije li ova vlada i pridjev korupcijska daleko veće posljedice od hdz-a će snositi most jer oni su im omogučili povratak na vlast.
hdz je imao i uvijek će imati svoje birače bez obzira što i kako radio a most već na sljedećim izborima može doslovno nestati bili oni za par mjeseci ili godina.
toga svijestan grmoja “prijeti” da su spremni u svakom trenutku raskinuti.
neće oni mirno gledati niti na pokušaj a kamoli realizaciju korupcije jer bi time potpisali prije svega vlastitiu političku smrt.
možda i griješim,nebi bilo…

što se tiče pejnovića koji za mene ima prolaznu ocjenu (neću ponavljati izrećene razloge)
njegov odlazak u moskvu može biti samo dodatani vjetar u leđa ruskom kapitalu koji je već nasrnuo na hr jadran.
zar bi bilo čudno da su ga rusi već angažirali?
barem bi ja tako napravio da planiram kupiti”pola” jadrana.
ako usporedimo 2 mlrd eur uloženih u crnu goru tada je potencijal rasta za ulaganje rusa u hr u odnosu na dosadašnjih <0,5 mlrd eur jaaaaako velik.
usudio bi se reći da je shoping tek započeo a trenutno na prodaju nema atraktivnijeg od hmst na cijelom jadranu a i šire.
za mene bi bilo iznenađenje da upravo rusi ne ugrabe hmst.
njih ne zanima tekuće poslovanje,njih zanima prije svega zemljište koje vrijedi približno kao i početna cijena 470.
prilično sam uvjeren da ako rusi kupe da će dovesti bagere i sve porušiti te napraviti nešto neviđeno da sada u hr.
zašto?
dokazali su da su to spremni napraviti i na manje atraktivnim lokacijama u hr pa ...
koliko su sposobni to sve provesti?
operativno? :-)))
financijski? :-)))))
ne skakuću oni oko bankara da im se smiluju i potpišu,odobre projekte
oni su "banka" i to banka sa cash-om a ne kao večina današnjih.
možda i griješim,nebi bilo...
kako stvari stoje nećemo još dugo čekati odgovor.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra ti si debelo zaglibio na povjetarcu zvanom Maestral..

Opet ti ponavljam, ne uzdaj se previše..previše je tu neriješenih problema, priprema nije odrađena kako spada te se ne mogu očekivati investitori koji će iskrcati lovu eto tek tako, a pogotovo u sadašnjoj situaciji gdje je Vlada tako nestabilna gdje drugi dan poslije formiranja ide priča kako će Most odustati od koalicije ukoliko se ovo/ono dogodi. To za strane investirore svakako nije ohrabrujuća činjenica niti poticaj za ulaganje.



@migra
ti si debelo zaglibio na povjetarcu zvanom Maestral..

Opet ti ponavljam, ne uzdaj se previše..previše je tu neriješenih problema, priprema nije odrađena kako spada te se ne mogu očekivati investitori koji će iskrcati lovu eto tek tako, a pogotovo u sadašnjoj situaciji gdje je Vlada tako nestabilna gdje drugi dan poslije formiranja ide priča kako će Most odustati od koalicije ukoliko se ovo/ono dogodi. To za strane investirore svakako nije ohrabrujuća činjenica niti poticaj za ulaganje.


nigdje ja nisam zaglibio jer mi se ne žuri,vrijeme radi za mene,ali vi bi mogli biti već u toj situaciji ako niste još kupili ili niste još koliko bi htjeli.
a što se tiće povjetarca maestrala nije on uvijek baš tako blag,to znamo svi mi nautičari.
tko će bolje proći pokazat će vrijeme,navijam za vas da ostanete strpljivi do kraja i da vam se posreći.
što se tiće “nerješenih problema”?
znate kako se kaže”tko želi nađe način a tko ne želi nađe izgovor”
bilo je i na kuparima puno nerješenih problema ali su rusi našli način zar ne?
a žele i hmst zar ne pa…
prošlost ne garantira budućnost ali se može iz nje puno naučiti 😉

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



@migra
ti si debelo zaglibio na povjetarcu zvanom Maestral..

Opet ti ponavljam, ne uzdaj se previše..previše je tu neriješenih problema, priprema nije odrađena kako spada te se ne mogu očekivati investitori koji će iskrcati lovu eto tek tako, a pogotovo u sadašnjoj situaciji gdje je Vlada tako nestabilna gdje drugi dan poslije formiranja ide priča kako će Most odustati od koalicije ukoliko se ovo/ono dogodi. To za strane investirore svakako nije ohrabrujuća činjenica niti poticaj za ulaganje.

Što se tiče problema, mislim da jih je bilo kod Kupara još više na lošijoj lokaciji zar ne? Što se tiče vlade, ako se postupak prodaje privede do kraja novog kupca baš boli za vladu jer bitan je jedino ekonomski interes.

@Slovenac1

U Kuparima nije bilo ni približno toliko problema kao kod Maestrala, a koji su to problemi možete pročitati u mojim starijm postovima na ovoj temi.

Nemojte se zavaravati jer nije natječaj u više navrata bezveze propadao, a sada se ništa nije promijenilo..


borsa@
ne vjerujem da bi most prihvatio šukera.
danas slušam grmoju na radiu,spremni su raskinuti sa hdz-om u svakom trenutku nebude li se poštivalo dogovoreno,potpisano tako da…
meni osobno nebi šuker bio neprihvatljiv kao čovjek uz kojeg se veže dosta afera.
zašto?
prilično sam uvjerena da se ima razloga bojati čačkanja po prošlosti i da se nebi usudio niti pokušati navlačiti sumnju na sebe,povlačiti mačka za rep.
naprotiv,vjerojatno bi pokušao dokazati svojim radom da je veći katolik od pape.
svi mi znamo reputaciju hdz-a,još su više toga svjesni i u mostu tako da ne sumnjam da će sve budno pratiti.
dobije li ova vlada i pridjev korupcijska daleko veće posljedice od hdz-a će snositi most jer oni su im omogučili povratak na vlast.
hdz je imao i uvijek će imati svoje birače bez obzira što i kako radio a most već na sljedećim izborima može doslovno nestati bili oni za par mjeseci ili godina.
toga svijestan grmoja "prijeti" da su spremni u svakom trenutku raskinuti.
neće oni mirno gledati niti na pokušaj a kamoli realizaciju korupcije jer bi time potpisali prije svega vlastitiu političku smrt.
možda i griješim,nebi bilo…

što se tiče pejnovića koji za mene ima prolaznu ocjenu (neću ponavljati izrećene razloge)
njegov odlazak u moskvu može biti samo dodatani vjetar u leđa ruskom kapitalu koji je već nasrnuo na hr jadran.
zar bi bilo čudno da su ga rusi već angažirali?
barem bi ja tako napravio da planiram kupiti"pola" jadrana.
ako usporedimo 2 mlrd eur uloženih u crnu goru tada je potencijal rasta za ulaganje rusa u hr u odnosu na dosadašnjih <0,5 mlrd eur jaaaaako velik.
usudio bi se reći da je shoping tek započeo a trenutno na prodaju nema atraktivnijeg od hmst na cijelom jadranu a i šire.
za mene bi bilo iznenađenje da upravo rusi ne ugrabe hmst.
njih ne zanima tekuće poslovanje,njih zanima prije svega zemljište koje vrijedi približno kao i početna cijena 470.
prilično sam uvjeren da ako rusi kupe da će dovesti bagere i sve porušiti te napraviti nešto neviđeno da sada u hr.
zašto?
dokazali su da su to spremni napraviti i na manje atraktivnim lokacijama u hr pa …
koliko su sposobni to sve provesti?
operativno? :-)))
financijski? :-)))))
ne skakuću oni oko bankara da im se smiluju i potpišu,odobre projekte
oni su "banka" i to banka sa cash-om a ne kao večina današnjih.
možda i griješim,nebi bilo…
kako stvari stoje nećemo još dugo čekati odgovor.

Zaboravite na Ruse , okolnosti se mijenjaju , što može biti i dobro !



@Slovenac1

U Kuparima nije bilo ni približno toliko problema kao kod Maestrala, a koji su to problemi možete pročitati u mojim starijm postovima na ovoj temi.

Nemojte se zavaravati jer nije natječaj u više navrata bezveze propadao, a sada se ništa nije promijenilo..

Ništa se nije promijenilo a ipak se javilo 15 kupaca, znači da su oni idioti…

Pejnović sinoć na RTL-u.

Što Vi tretirate kao mrtvi kapital?

Ima mnogo nekretnina, zgrada, zemljišta, stanova poslovnih prostora koji nisu u funkciji ili ne donose dobit ili onu zaradu kakva se očekuje. Najprije da se proda ono što je u toku, a to su hotel Maestral iz Dubrovnika, hotel Imperijal s Raba, prodaja našeg udjela u Sunčanom Hvaru, Jadran u Crikvenici. Ta četiri bi nas već trebali približiti brojci od 0,8 milijardi kuna.

800 mil za sve. Koliko Maestrali?




@Slovenac1

U Kuparima nije bilo ni približno toliko problema kao kod Maestrala, a koji su to problemi možete pročitati u mojim starijm postovima na ovoj temi.

Nemojte se zavaravati jer nije natječaj u više navrata bezveze propadao, a sada se ništa nije promijenilo..

Ništa se nije promijenilo a ipak se javilo 15 kupaca, znači da su oni idioti…
[/quote]

i ranije se javljalo pa na kraju nitko nije predao jedino bitno-obvezujuću ponudu.
A vidjet cemo tko je u pravu. Osobno navijam da se ovo uspješno okonča, ali veliki sam skeptik i po meni su jako male šanse da se uskoro to riješi.

Jucer bio Pejnovic gost u RTL Direkt-u

‘REALNA OČEKIVANJA’
Pejnović otkrio za RTL Direkt što Vlada prvotno planira prodati da bi se ‘zakrpao’ proračun
26.01.2016 22:49

Cijela stvar je naznačena kao prodaja mrtvog kapitala. Premijer je govorio kako bi prodavao ono što nije u funkciji. To je kapital koji ne nosi dobit ili zaradu.

Što Vi tretirate kao mrtvi kapital?

Ima mnogo nekretnina, zgrada, zemljišta, stanova poslovnih prostora koji nisu u funkciji ilie ne donose dobit ili onu zaradu kakva se očekuje. Najprije da se proda ono što je u toku, a to su hotel Maestral iz Dubrovnika, hotel Imperijal s Raba, prodaja našeg udjela u Sunčanom Hvaru, Jadran u Crikvenici. Ta četiri bi nas već trebali približiti brojci od 0,8 milijardi kuna.

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/1914225/pejnovic-otkrio-za-rtl-direkt-sto-vlada-prvotno-planira-prodati-da-bi-se-zakrpao-proracun/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Jeste stavili vi to na papir prije nego što ste linkali? On misli dobiti za sve to skoro 800mil?

Znači opet se ništa neće prodati!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Koliko znam covjek je dao ostavku. A za izmjenu ovih glupavih natjecaja ce se morati mojenjati zakon. Unazadio je proces prodaje za 100god. No bit ce mjesta za njega u agrokoru ili kod cermaka

Ali ako prodaju to je samo 800 mil. kuna. A govorilo se o cifri od 4 miljarde kuna da pi pokrpali proračun stim i smanjili deficit… Znači trebalo bi bit još dosta prodaje ostalih udjela u firmama.. Najmanje novaca mogu donijeti nekretnine i taj takozvani mrtvi kapital…

New Report

Close