EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kod nas rastu dionice građevinara i brodara. Iznimke su rijetke (na primjer Viro koji ima ogromnu dobit). Turističke dionice na primjer ne rastu. Isto tako niti dionice firmi za proizvodnju alternativnih izvora energije. Te sektore industrije naši investitori ne percepiraju kao perspektivne. Da li su perspektivni ili nisu, vidjet ćemo po idućim financijskim izvješćima – prvo nas čeka već vrlo uskoro.

3.q je tradicionalno najbolji.. ak ne bude na razini prvog moglo bi ovo potonuti duboko..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

mi smo tek na temama vjere, nacije i partije, tj. tamo gdje je civilizirani svijet bio najkasnije 1945te, dakle imamo ovdje vremena za dokup cca 50 godina….


3.q je tradicionalno najbolji.. ak ne bude na razini prvog moglo bi ovo potonuti duboko..

Sve što nije minus je za firmu ispod BV-a odlično – kakvo potonuće, ajde daj, dosta je ovo potonulo

Lijepo je vidjeti da još netko vjeruje u EIG, pa makar i sa 50 kom [smiley1]

Meni su najjaci ovi sto su prodavali po 120-125 da bi usli u THT!!!
Dakle , prodali su za 38k a dobili THTa za 17k. Na ovih 17k nece jos mjesecima dobiti vise od 7k (na cijeni THTa od cca 390). 7k dijeljeno 38k = dobit cca 20%.

120 HRK EIGa x 120% = 144 HRK
Otprilike manje nego cijena po kojoj su kupili EIG (cca 150 HRK)

Ha ha ha ha [smiley1]

Za k… vam trud sviraci! [smiley1][smiley1][smiley1][smiley16]

Naravoucenije: U gomili smrdi ali je toplo. Nazalost gomile, zima nije ni blizu. A svi govore o globalnom zatopljenju… pa kad dodje zima – sigurno nece biti ostra.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

ma nema tu jakih a kamoli najcih , da tu ima jakih koji su se krcali po 150 ili nesto nize nebi dozvolili da im dinica padne na 115.kn uz objanjenje zasto nebih kupovo jeftinije .
imama dinicu iz koje cu pobjeci sa prvim valom , a Vi se tjesite .

najvrednije stvari u životu su besplatne


Meni su najjaci ovi sto su prodavali po 120-125 da bi usli u THT!!!
Dakle , prodali su za 38k a dobili THTa za 17k. Na ovih 17k nece jos mjesecima dobiti vise od 7k (na cijeni THTa od cca 390). 7k dijeljeno 38k = dobit cca 20%.

120 HRK EIGa x 120% = 144 HRK
Otprilike manje nego cijena po kojoj su kupili EIG (cca 150 HRK)

Ha ha ha ha [smiley1]

Za k… vam trud sviraci! [smiley1][smiley1][smiley1][smiley16]

Naravoucenije: U gomili smrdi ali je toplo. Nazalost gomile, zima nije ni blizu. A svi govore o globalnom zatopljenju… pa kad dodje zima – sigurno nece biti ostra.

slaba ti je matematika..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


3.q je tradicionalno najbolji.. ak ne bude na razini prvog moglo bi ovo potonuti duboko..

Vidim super24 da ti se nešto zamjerio EIG, ali stvarno pišeš stvari koje nemaju nikakvog temelja. Ako slučajno 3Q bude na razini 1Q (7,5 mil. kn dobiti), onda će EIG otići iznad 200 kn garantiram. A cijena će potonuti jedino u slučaju gubitka u 3Q, a možda i onda neće jer je ionako dosta ispod BV-a. To je realno stanje stvari. A ovo što ti pišeš u zadnje vrijeme ne znam uopće kako bi komentirao. Jesi možda prodao EIG?

nisam.. imam ga poprilicno.. ako 3q bude dobar raketiramo iznad BV po mom misljenju, a ak ne bude mislim da cemo ostati tu gdje jesmo.. ozbiljno to mislim.. ako dodje opet do 120 kupiti cu jos da si smanjim ulaz.. to ti je cijela istina..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

eto za početak 500 na 130….kupnja,naravno…..skupite još sav keš koji imate i 12.10 krenite u ofenzivu,pa ko pukovnik,ili pokojnik…..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

A zašto bi dizali cijenu bez potrebe? Radije neka se sada iskrcaju svi koji nemaju povjerenja u EIG, pa kad prodaje nestane, onda će dizanje cijene ići samo od sebe. Ja u ovu dionicu vjerujem i fućka mi se ako je paničari žele poklanjati po 130. Kad dođe lova od HT-a, onda ću i dokupiti, ali bez dizanja cijene. Ako neki hoće van, neka “nagrade” cijenom od 130 nas koji ostajemo unutra. [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

Samo da se prisjetimo, ukratko:

mitko, 07.10.2007. u 19:13
EIG investira u obnovljive izvore energije u srednjoj Europi

19.09.2007
Zagrebačka tvrtka EIG, bivša Elka, osnovala je putem svojega mađarskog društva kćeri EIG Kft zajedno s tvrtkama Global Environment Fond (GEF) i East West Partners (EWP) trgovačko društvo u Nizozemskoj pod nazivom Greenergy BV, koje će stjecati i razvijati ekološki prihvatljiva energetska postrojenja u središnjoj Europi.
Šest kogeneracijskih postrojenja, u kojima EIG sudjeluje u vlasničkoj strukturi, stavljeno je u pogon i očekuje se kako bi na godišnjoj razini trebali ostvariti ukupan prihod od 25 milijuna eura.

EIG istražuje i nekoliko ekološki prihvatljivih energetskih investicija u Hrvatskoj i susjednim zemljama, ali ne planira javnost obavještavati prije nego što investicije budu izvršene.

Ovo zadnje je zgodno, ” ne planira javnost obavještavati prije nego što investicije budu izvršene”. Sada je vrijeme za kupnju jer kada dođu nove vijesti moglo bi biti kasno.

Samo još ovo, evo što kaže Global Environment Fund:

mitko, 07.10.2007. u 19:13
Our investment strategy is to identify undervalued companies with experienced management and a clear vision of how to take advantage of the significant opportunities for growth and value creation.

Oni su prepoznali potencijal EIG-a, hoćete li i vi?

Ja sam ga prepoznao. Samo je poanta koliko su imatelji dionice spremni čekati…

Evo ja sam malo duže u ovoj dionici pa ću vam reći šta očekujem.

Prateći poslovanje EIG-a duže vrijeme, nadam se dobiti u 3Q od recimo 3 mil. kn, dakle kumulativno u 2007. 11 mil. kn. To bi bio 3. puta za redom da je kvartal pozitivan i konačni dokaz da se poslovanje ove firme ustabililo. Zajedno sa činjenicom da je EIG dobio veliki posao u Nizozemskoj, što osigurava još veće prihode u budućnosti, to bi dalo sliku firme koja je trenutno vrlo solidne profitabilnosti sa obećavajućom perspektivom. Dionice takve firme bi se trebale prodavati, barem u Hrvatskoj, po minimalno 2 BV-a. Kako je trenutni BV 170 kn, a EIG ima lošu reputaciju kod investitora, bilo bi preoptimistično očekivati cijenu od 340 kn nakon izvještaja za 3Q, pa ja očekujem 200 kn, ali s obzirom da sam ipak oprezan, onda ću reći da bi realnije bilo 170 kn.

Dakle, moje predviđanje – dobit od 3 mil. kn u 3Q što će dovesti do porasta cijene na 170 kn.

New Report

Close