Dobit Fonda HB oko 1,4 mlrd. kuna, u raspodjelu ide samo zarada od ulaganja

Naslovnica Forum Komentari članaka Dobit Fonda HB oko 1,4 mlrd. kuna, u raspodjelu ide samo zarada od ulaganja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zanima me…,
kako puno branitelja (20%) povlači svoje uloge, a ako se povuče više od 50% fond se zatvara, da li bi bilo mudro povlačiti dionice sada ili čekati da se fond zatvori ako do toga dođe?i kolika je sada vrijednost boda?
hvala!!


kolika je sada vrijednost boda?
hvala!!

http://www.poslovni.hr/90827.aspx

No respect

– vrijednost 1 udjela:
2. ožujka 610,1 kn
3. ožujka 582,6 kn
4. ožujka 582,8 kn (to je i zadnji dostupni podatak)

– koliko je branitelja prodalo udjele ili, točnije, koliko je udjela prodano znat će se (sa stanjem na kraju 2008. g.) kad Erste Invest objavi godišnje izvješće, a to je ovaj mjesec. Tada će se vidjeti i koliko je ‘realizirane dobiti od ulaganja’, odnosno love od prodaje Ine (uz likvidnost koju je fond imao u cashu/depozitima/obveznicama) otišlo za isplate i s kojom je neto imovinom fond startao u ovu godinu.

– što se tiče razmjera povlačenja, likvidacija je u slučaju povlačenja više od 50 posto bila predviđena samo za razdoblje od prvih šest mjeseci od ‘otvaranja’ fonda u lanjskom travnju. Dakle, priča o ‘zatvaranju’ više nije aktualna, barem što se tiče propisa i rokova.

koliko sam informiran oko 30% ljudi nije podiglo dividende, pa me zanima da li će postojati mogućnost isplate dividende automatski na tekući račun, kao što je to u drugim fondovima i središnjim depozitarnim agencijama(SDA) gdje je obavezan način isplate dividende automatski na račun vlasnika. Isto tako me zanima procjena kada će HEP-ove dionice i HŽ-a sjesti u fond.

koliko sam informiran oko 30% ljudi nije podiglo dividende, pa me zanima da li će postojati mogućnost isplate dividende automatski na tekući račun, kao što je to u drugim fondovima i središnjim depozitarnim agencijama(SDA) gdje je obavezan način isplate dividende automatski na račun vlasnika. Isto tako me zanima procjena kada će HEP-ove dionice i HŽ-a sjesti u fond.

i kada ćemo na kraju saznati kad će biti isplata tih tužnih dividendi?

New Report

Close