DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde voley da se i ja jednom slažem s tobom [thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


‘Stečaj će trajati oko godinu i pol, a možda i dulje’, rekao je Tihomir Kovačević, stečajni sudac.

…… Ipak, stečaj nije kraj, kažu u sindikatu, već novi početak. ‘Već idućih nekoliko dana očekujem da se pokrene proizvodnja i da se zaposle svi radnici te da im se isplate sve plaće’, kaže Šimo Orešković, sindikalni povjerenik PPDIV-a…..

evo 2 značajne informacije iz medija:
1. stečaj će trajati najmanje 1,5 godinu tj. barem do ljeta 2011. godine, možda i do 2012. ..znači da ima više nego dovoljno vremena da se sve strane dogovore i da ŽITO ili netko treći kupi Đakovštinu
2. već početkom idućeg tjedna možemo očekivati nastavak proizvodnje u Đakovštini

ovo su odlične vijesti, dionica bi danas morala reagirati rastom cijene na burzi mada je strah ulagača velik pa možda danas još bude prilike za jeftinu kupnju

u više navrata mogli smo pročitati da Žito namjerava kupiti Đakovštinu d.d. ..vjerojatno oni i stoje iza pokretanja stečaja da se iza kulisa domognu ove vrijedne firme. vidjet ćemo što na to kažu drugi veći igrači na tržištu. kako je BV Đakovštine preko 300 kn, interesa ne bi trebalo faliti.
zakup firme nije isto što i kupnja firme, Žito će za kupnju morati dati ponudu x kn po dionici, pa neka ponude 1 kn kao državi, nema veze jer i Todorić je toliko nudio za Belje pa gdje je danas cijena dionice Belja [thumbsup]
u svakom slučaju smatram da ako se netko odluči na kupnju ove dionice i prihvati rizik, onda ne bi trebao prodavati čim cijena skoči na 15-20 kn. znate onu: ako uzimaš rizik na sebe, neka ti plate. rizik nije mali, ali ako uspije onda naplatite adekvatnu nagradu za to. moja nagrada je 400-600% na kupovnu cijenu

Čuj stari to ti je veliki rizik…možda ćeš pogoditi…a možda sve izgubiti…

Umjesto toga predlažem ti da odigraš x na Danaska-Hrvatska…tu ti je koeficijent oko 10…a i već sutra ćeš znati rezultat…

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/zito-zakupljuje-dakovstinu,66907.html


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/zito-zakupljuje-dakovstinu,66907.html

Dobre strane ove informacije:
1.Firma će zadržati svoj tržišni udio
2.Troškovi u stećaju tj.gubici će biti manji
3.Smanjenje broja radnika podiže rentabilnost
4.Stećajni vjerovnici nemaju pravo naplačivati kamate na potraživanje firmi u stećaju
-za 2010.g cca 30 mil.kn manji troškovi pasivnih kamata
5.Vjerovnici i država bi mogli iz jamstvenog fonda prolongirati rok otplate i kamate i po toj
osnovi firma bi mogla nastaviti poslovati bez utega nelikvidnosti
6.Valjda netko sa strane prati razvoj situacije i uleti kao potencijalni preuzimatelj.
Ne vjerujem da se to može dogogiti prije rješavanja vjerovnika i intervencije jamstvenog fondaZa nas male dioničare najbolja varijanta.
Ali kako sve izgleda da se pogioduje Žitu-Osijek ne vjerujem u takav raznvoj situacije.

Za sada odlično.Bolje od očekivanja.To znaći da i dalje kupujem.Ali ovi iz Osijeka su jako opasni
igrači.Hoće sve sebi.A to znaći da nama dioničarima trebaju dati što manje.Za sada im dobro.

Žito može od države preuzeti udjele za 1 kunu, ali što je sa ostalim vlasnicima jer država ima 30,75%. Ako Žito želi preuzeti Đakovštinu, to može na dva načina:
1) da iz stečajne mase kupi opremu i nekretnine – u toj varijanti dioničari sigurno gube jer će to biti dovoljno za radnike i vjerovnike – po meni ovo je izgledan scenarij
2) da Žito preuzme udjele od države za neku cifru, a da se država odrekne potraživanja, ali tu opet ostaje problem kako isplatiti plaće radnicima i kako namiriti ostale vjerovnike – u ovom slučaju Đakovštini treba friška lova, a ne znam kako će to Žito riješiti bez da ima kontrolni paket – u ovoj varijanti svi koji kupuju ovih dana trebali bi super zaraditi

meni izgleda varijanta 1 puno izglednija, zato i je tako veliki koeficijent

Država im proda po jednu kunu, oni s hypom dogovore reprogramiranje dugova uz jamčenje vlastitim kapitalom, za taj iznos fiktivno dokapitaliziraju firmu (pitanje po kojoj cijeni, odlučuje stečajni sudac), prodaju nešto za isplatiti ostale vjerovnike i na kraju bez krvi i ispaljenog metka preuzmu većinski udio u firmi. Svi sretni, nema razvlačenja po sudovima.


Država im proda po jednu kunu, oni s hypom dogovore reprogramiranje dugova uz jamčenje vlastitim kapitalom, za taj iznos fiktivno dokapitaliziraju firmu (pitanje po kojoj cijeni, odlučuje stečajni sudac), prodaju nešto za isplatiti ostale vjerovnike i na kraju bez krvi i ispaljenog metka preuzmu većinski udio u firmi. Svi sretni, nema razvlačenja po sudovima.

sve to stoji u jednoj normalnoj atmosferi i okolini,ali kod nas ovakav lagan način ne prolazi-bez potresa,ili bar zajedljivih komentara,natpisa -ili neznam čega … no biti ćemo pametniji nakon godinu ili dvije -kada se stvar dovede u red-dali će treba vidjeti…

Toliko price o ovoj dionici a svi se trpate na kupnju???? Zanimljivo!? Pa šta je kupujete kada vrijedi jednu lipu i šta ste se toliko raspisali. [thumbsup] Već ste na 12 stavili. Nije fora [angry]

Dobar, Loš, Zao

Pola milijarde duga , a vi sve riješili u 3-4 posta ?
Dobro je kupit malo kao hrvatsku express lutriju , ali utemeljit portfelj na ovome je potencijalno ravno osobnom stečaju.

…u dvije godine unazad nije bilo ovoliko komentara na ovoj dionici "KOJA NIŠTA NE VRIJEDI"…hmm…samo za dobrim konjem se praši…nedajte da vas prestraše…upravo ovakvi katastrofičari čuče na kupnji i takmiče se prije 13 DA VAM UZMU ŠTO JEFTINIJE…ZAŠTO AKO NE VRIJEDI…koje licemjerje…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Pola milijarde duga , a vi sve riješili u 3-4 posta ?
Dobro je kupit malo kao hrvatsku express lutriju , ali utemeljit portfelj na ovome je potencijalno ravno osobnom stečaju.

slažem se, parsto komada je OK pa čekat rasplet, veće količine samo ako imate insajd info što će se dogoditi. gubitak svega je moguč ali po meni nije vjerojatan. tipujem na opstanak firme i rast na 50 kn u roku 15 dana. danas ću kupiti malo ako uspijem pogoditi pravu cifru po kojoj će se odigrat transakcija [cool]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

jak je bid danas

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close