DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi vjerovnici imaju ili mogu imati ovršne isprave i mogu ako hoće izvršiti ovrhu na NEOPERATIVNOJ imovini!!!!!!
A to je oko 1,5 milijuna m2 zemljišta i dionice NL-a za koje je ZABA u izvansudskoj nagodbi zatražila prodaju.
1,5 milijuna m2 zemljišta se po novom Ovršnom zakonu ne može prodati ispod 50% procjenje vrijednosti ( kao i dionice NL-a ) pa ispada da je samo zemljište u ovrsi vrijedno oko 75 milijuna eura – plus NL i evo nas na skoro 100 milijuna eura!!!!!!

WWW123, 14.11.2011. u 15:54
Svi vjerovnici imaju ili mogu imati ovršne isprave i mogu ako hoće izvršiti ovrhu na NEOPERATIVNOJ imovini!!!!!!
A to je oko 1,5 milijuna m2 zemljišta i dionice NL-a za koje je ZABA u izvansudskoj nagodbi zatražila prodaju.
1,5 milijuna m2 zemljišta se po novom Ovršnom zakonu ne može prodati ispod 50% procjenje vrijednosti ( kao i dionice NL-a ) pa ispada da je samo zemljište u ovrsi vrijedno oko 75 milijuna eura – plus NL i evo nas na skoro 100 milijuna eura!!!!!!

Da i time su vjerovnici namireni (i to je upitno), a sad izmisli još 100 mil. za pokretanje proizvodnje koja će biti profitabilna kasnije…

Svi zaposlenici cekaju sutrasnji sastanak koji je navodno dogovoren u Ministarstvu gospodarstva.Na tom sastanku trebao bi se prihvatiti plan restrukturiranja.Definitivno za lokaciju Zitnjak Ina nemoze osigurati dovoljnu kolicinu etana da bi se isplatilo pokrenuti proizvodnju.Cjena loz plina nije onakva kakva bi bila prihvatljiva.Bojimo se sutrasnjeg sastanka da nam se nedogodi parola OPERACIJA USPJELA PACIJENT MRTAV!Gdje je Gospodin Koncar?Nije vise interesantan.Sada je najbitniji Novi list i nagadjanje za koliko je kupljen,i za koliko ce biti prodan.Nas nemoze spasiti niti pet Novih listova.


Svi vjerovnici imaju ili mogu imati ovršne isprave i mogu ako hoće izvršiti ovrhu na NEOPERATIVNOJ imovini!!!!!!
A to je oko 1,5 milijuna m2 zemljišta i dionice NL-a za koje je ZABA u izvansudskoj nagodbi zatražila prodaju.
1,5 milijuna m2 zemljišta se po novom Ovršnom zakonu ne može prodati ispod 50% procjenje vrijednosti ( kao i dionice NL-a ) pa ispada da je samo zemljište u ovrsi vrijedno oko 75 milijuna eura – plus NL i evo nas na skoro 100 milijuna eura!!!!!!

A što se dogodilo sa (ako me sjećanje dobro služi) 7,6%vlastitih dionica preuzetih iz HFP? Jesmo li i njih popušili? Može li se i to unovčiti ili založiti za kakav kreditić?

Lokacija Krk uskoro nastavlja punim kapacitetom, na lokaciji Zagreb opstaje Doki i Eps. Etilen i PE upitni, a radnike će sindikalna koalicija Pavelić-Rumenović prodati pod škart. Ukoliko Stožer za obranu Diokija ne poduzme adekvatne korake, Ježić i sindikati će nas zatući do kraja. [bye]


Lokacija Krk uskoro nastavlja punim kapacitetom, na lokaciji Zagreb opstaje Doki i Eps. Etilen i PE upitni, a radnike će sindikalna koalicija Pavelić-Rumenović prodati pod škart. Ukoliko Stožer za obranu Diokija ne poduzme adekvatne korake, Ježić i sindikati će nas zatući do kraja. [bye]

S obzirom na silna ulaganja u Doki zadnjih dva desetljeća i proizvodne rekorde EPS-a, budućnost lokacije Žitnjak bez proizvodnog lanca Etilen/Polietilen je vrlo blistava, možete si misliti…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


sava, 15.11.2011. u 09:14
Svi vjerovnici imaju ili mogu imati ovršne isprave i mogu ako hoće izvršiti ovrhu na NEOPERATIVNOJ imovini!!!!!!
A to je oko 1,5 milijuna m2 zemljišta i dionice NL-a za koje je ZABA u izvansudskoj nagodbi zatražila prodaju.
1,5 milijuna m2 zemljišta se po novom Ovršnom zakonu ne može prodati ispod 50% procjenje vrijednosti ( kao i dionice NL-a ) pa ispada da je samo zemljište u ovrsi vrijedno oko 75 milijuna eura – plus NL i evo nas na skoro 100 milijuna eura!!!!!!

Da i time su vjerovnici namireni (i to je upitno), a sad izmisli još 100 mil. za pokretanje proizvodnje koja će biti profitabilna kasnije…
[/quote]
1. Zakon o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona
Narodne novine br.: 125
07.11.2011.

Članak 4.

U članku 148. stavci 2. i 3. mijenjaju se i glase:

»(2) Na drugom i trećem ročištu za dražbu nekretnina se ne može prodati ispod jedne polovine njezine utvrđene vrijednosti.

(3) Između ročišta za dražbu mora proteći najmanje trideset dana.«.

U stavku 4. u prvoj rečenici riječ: »drugom« zamjenjuje se riječju: »trećem«.

Ova izmjena Ovršnog zakona podigla je vrijednost Diokijevij nekretnina – neoperativne imovine za 67%!!!!!
To sam htio upozoriti – dakle svi vjerovnici imaju prostora za osiguranje tražbina!!!!

1. Zakon o rokovima ispunjenja novčanih obveza
Narodne novine br.: 125
07.11.2011.

Članak 2.

(1) Ugovorom među poduzetnicima može se ugovoriti rok ispunjenja novčane obveze do 60 dana.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka može se ugovoriti i duži rok ispunjenja novčanih obveza.

(3) Ako ugovorom među poduzetnicima nije ugovoren rok za ispunjenje novčane obveze, dužnik je dužan, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, ispuniti novčanu obvezu u roku od 30 dana.

I ovo s rokovima plaćanja ide na ruku Diokiju.

Dakle Dioki svojom neoperativnom imovinom može podmiriti sva dospjela dugovanja i pokrenuti investicije i proizvodnju!
Na Dini tj HAAB krediti su 10-godišnji pa te i ne uračunavam u probleme Diokija.

Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

TALIJANI MOGUĆI VLASNICI

Redakcija Business.hr

Izvješće nezavisne revizorske kuće Pricewaterhouse Coopers, koja je radila reviziju poslovanja Novog lista u 2010. godini, utvrdilo je da ukupna imovina te novinske kuće vrijedi oko 83 milijuna kuna, što je samo tri milijuna kuna manje od cijene koju je Zagrebačka banka istaknula kao početnu u natječaju za prodaju 80,3 posto Novog lista.

Koliko ima istine u ovome glede potencijalnog kupca?

Inače isklična cijena je 2/3 procjenjene vrijednosti.
Procjenjena vrijednost je 129 milijuna kuna.

na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

ne mari za male stvari i ostat ce male


na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

svaki dan šalješ svoje umotvorine na temu DIOK i svaki put promašiš…pa kako ti više ne dosadi igrati se proroka???

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!



na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

svaki dan šalješ svoje umotvorine na temu DIOK i svaki put promašiš…pa kako ti više ne dosadi igrati se proroka???
[/quote]

nepisem svaki dan (bar mislim), mislim da sam vecinom u pravu, normalno i da grijesim koji put ali to je normalno, nemoj da se sekiras ako si prodao dionice, nisi imao zivaca to je normalno

ne mari za male stvari i ostat ce male


Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?



Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.




Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?

Savo do kada ti misliš LAGATI OVAJ NAPAĆENI NAROD, SAD BI TE IZVRIJEĐO KO ZADNJE S…E ALI ZNAM DA MI NEĆE PROĆI KOMENTAR.

PVC VCM JE KRIMINALNI PROJEKT KOJI USKOK I DORH MORAJU ISTRAŽITI. HALO LJUDI PROBUDITE SE. Za krivo parkiranje moraš platiti kaznu, ali za kriminalni projekt NEE???

evo TI vijesti iz ICISa od jučer:

Oltchim’s Q3 net loss increases to New Lei 109m, output cut further
14 November 2011 15:07 [Source: ICIS news]

LONDON (ICIS)–Oltchim suffered a net loss of Romania New Lei (New Lei) 109m in the third quarter compared with a loss of New Lei 1m a year ago, with production restricted because of financial difficulties, the company said on Monday.

Sales revenue fell by 7% year on year to New Lei 342m ($107.9m, €78.1m), while the operating loss grew to New Lei 62m from New Lei 2.6m, the Romanian company added.

In tandem with the release of its latest quarterly results, Oltchim also announced that it would be further cutting production and extending the technical unemployment of 1,025 of its 3,454 employees because it could not finance its working capital to buy raw materials.

In August, Oltchim cut overall output to 30% of installed capacity, while in late October it temporarily suspended all its polyvinyl chloride (PVC) production. Oltchim did not specify by how much more production will now be reduced.

In August employees were placed in technical unemployment for one month, but that period has been extended several times, with the latest announced extension taking it to 30 November.

Each affected employee would continue to receive 75% of their salary, Oltchim said.

The main shareholder in Oltchim is the Romanian state, which owns 54.8% of the firm.

The government said it intends to privatise the stakeholding during 2012.

Oltchim’s main products are PVC, polyols, dioctyl phthalate (DOP) and caustic soda.

($1 = New Lei 3.17, €1 = New Lei 4.38)

For more on PVC and caustic soda visit ICIS chemical intelligence

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.

[/quote]

New Report

Close