DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kaj se događa sa udrugom bivših radnika Dioki-a

vrlo dobro pitanje, da nisu na “plaći”?


Na kraju balade, još će radnici biti i jedini koji će biti osuđivani. U kakvoj močvari živimo, uopće me nebi začudilo da jednog dana pročitamo kako su za propast Diokia krivi radnici koji "nisu htjeli dolaziti na posao".

Pa to je normalno.

Ako ste u radnom odnosu, a ne dolazite na posao….

Što mislite, tko je kriv?

Kada sam Vam ovo ljeto pisao da ih tužite, tražite svoje plaće i stečaj…

Onda ste me ismijavali.

Sada Vas ismijava stečajna upraviteljica.

Pardon, ne ona, jer niste u stečaju.

Kad svaki mjesec sjedne plaća….

svaki petak


Radnici dioki- a: okupimo se pred upravnom zgradom na Žitnjaku i tražimo svoje novce od lopuže stečajne upraviteljice u protivnom izbacimo ju vani zajedno sa našim bivšim kolegama a sada njezinim plaćenicima.Kaj se događa sa udrugom bivših radnika Dioki-a

nije li malo prekasno?

Pa to je normalno.

Ako ste u radnom odnosu, a ne dolazite na posao….

Što mislite, tko je kriv?

Ne, nije normalno. Veze ti nemaš prijatelju. Šta misliš da ljudi ne dolaze na posao jer su tako odlučili? Ne, majstore. Radnici su dobili “Odluku o privremenom prestanku potrebe za radom “, odnosno “čekanje” uz debelo smanjenje plaće. Donedavno su radnici uredno dobijali i platne liste, ali navodno više nema papira za printanje lista, a vjerojatno i dragovoljaca koji bi pravili budale od sebe i besplatno ih printale i distribuirale jer je plaća odavno smanjena na 0 kn. Dina je postala firma koja kao da je ispala iz Alana Forda.


Pa to je normalno.

Ako ste u radnom odnosu, a ne dolazite na posao….

Što mislite, tko je kriv?

Ne, nije normalno. Veze ti nemaš prijatelju. Šta misliš da ljudi ne dolaze na posao jer su tako odlučili? Ne, majstore. Radnici su dobili "Odluku o privremenom prestanku potrebe za radom ", odnosno "čekanje" uz debelo smanjenje plaće. Donedavno su radnici uredno dobijali i platne liste, ali navodno više nema papira za printanje lista, a vjerojatno i dragovoljaca koji bi pravili budale od sebe i besplatno ih printale i distribuirale jer je plaća odavno smanjena na 0 kn. Dina je postala firma koja kao da je ispala iz Alana Forda.

[/quote]

Ako Vas je firma poslala na čekanje imate pravo na mislim 70-75 % plaće.

Za to vrijeme niste dužni dolaziti u poduzeće, dok Vas ponovno službeno ne pozovu.

Ali firma Vam mora i dalje isplaćivati plaću.

Nije mi jasno kako se vodi firma kad neki nemaju informaciju da su radnici na čekanju, već kažu da ljudi samovoljno ne dolaze na posao?

Ali ne mislim više pitati jer će me se ponovno ismijavati.

Napisao sam Vam prije nekoliko godina što trebate napravite, a Vi i dalje čekate Godoa.

Što su se sad izmislili?

Da se čekaju novi izbori?

U ovoj zemlji se jedino sami možete izboriti za nešto.

Dignite šator na Korzu u Rijeci i prosvjedujete.

1.Ako Vas je firma poslala na čekanje imate pravo na mislim 70-75 % plaće.

2.Za to vrijeme niste dužni dolaziti u poduzeće, dok Vas ponovno službeno ne pozovu.

3.Ali firma Vam mora i dalje isplaćivati plaću.

4.Nije mi jasno kako se vodi firma kad neki nemaju informaciju da su radnici na čekanju, već kažu da ljudi samovoljno ne dolaze na posao?

1. 80%
2. Hvala na dragocjenoj informaciji, ali to znamo od prvog dana.
3. Stvarno? Mora isplaćivati plaću? Mora se ponašati po zakonu? Morala je odavno proglasiti stečaj? Morao je netko odgovarati za sve ovo? U Rvackoj? Dobra šala.
4. Tko to nema informaciju da su radnici na čekanju? Priučeni novinari? Političari koji se prave ludi pa mnogo štošta “nisu znali”?
A kako se vodi firma, to svi jako dobro vidimo.

051

Umjesto da mene napadaš i pokušavaš biti duhovit, odi pred Vladu i Sabor dignuti šator i prosvjeduj.

To ne znači da radnici moraju biti potpuni i.dioti i ne tužiti firmu koja im ne isplaćuju plaću, da onda neki daju izjave da radnici ne dolaze na posao.

Ne mislim s tobom više ulaziti u rasprave.

Bio sam ti napisao prije 2-3 godine što će biti s radnicima ako se sami ne pokrenu.
Nisam ja kriv što se sve obistinilo.

Zbog dugova firma je mogla postati ponovno državna (prije je bila u INI), i onda bi Vam bar isplaćivali plaće, kako je DUDI isplatio onim metalcima.


051

Umjesto da mene napadaš i pokušavaš biti duhovit, odi pred Vladu i Sabor dignuti šator i prosvjeduj.

To ne znači da radnici moraju biti potpuni i.dioti i ne tužiti firmu koja im ne isplaćuju plaću, da onda neki daju izjave da radnici ne dolaze na posao.

Ne mislim s tobom više ulaziti u rasprave.

Bio sam ti napisao prije 2-3 godine što će biti s radnicima ako se sami ne pokrenu.
Nisam ja kriv što se sve obistinilo.

Zbog dugova firma je mogla postati ponovno državna (prije je bila u INI), i onda bi Vam bar isplaćivali plaće, kako je DUDI isplatio onim metalcima.

Nitko te ne napada, samo mi je muka od onih koji pametuju, a blage veze nemaju o situaciji u firmi i puni su praznih priča o zakonima, pravima i propisima , i o tome šta je moglo biti.
Dizanje šatora prepuštam nekom drugom. Ja vrlo ozbiljno razmišljam da pokupim obitelj i zauvijek odem iz ove zemlje Dembelije.


051

Umjesto da mene napadaš i pokušavaš biti duhovit, odi pred Vladu i Sabor dignuti šator i prosvjeduj.

To ne znači da radnici moraju biti potpuni i.dioti i ne tužiti firmu koja im ne isplaćuju plaću, da onda neki daju izjave da radnici ne dolaze na posao.

Ne mislim s tobom više ulaziti u rasprave.

Bio sam ti napisao prije 2-3 godine što će biti s radnicima ako se sami ne pokrenu.
Nisam ja kriv što se sve obistinilo.

Zbog dugova firma je mogla postati ponovno državna (prije je bila u INI), i onda bi Vam bar isplaćivali plaće, kako je DUDI isplatio onim metalcima.


ma tko tebe napada??? Ti svako toliko provociras , ako nitko ne odgovori pocinjes iznova… svojevremeno sam odgovorio na tvoj provokativni post od prije dva mjeseca, i gle cuda admin mi ga obrisao??? Neznam koji je tvoj smisao pisanja na forumu i pozivanje na neka pravila u stecajnom i svako ZAKONSKOM postupku kad i sam znas da se pravni poredak u RH provodi selektivno.

Poštavani,

stižu pitanja na fb stranicu Udruge.

“„Pozdrav svim “bivšima”! Jedno pitanje, ako je istina da Bojan “radi” u Oki-ju, da li je još uvijek u predsjedništvu Udruge? Ako je, mislim da bi bilo u redu da ga se smjeni“

Odgovor Udruge:

Bojanovu smjenu mogu zatražiti naši članovi, bivši radnici Diokija, kroz skupštinu udruge ili se on može sam povući s dužnosti u udruzi.

Sutra 05.03. na Novoj TV, emisija “Provjereno” u 22,00 sata reportaža o DINA-i.

Mogli su staviti i u emisiju Na rubu znanosti

New Report

Close