DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene samo zanima zašto radnici ne postave javna pitanja stečajnoj, što se događa ,zašto ne objavljuje pristigle ponude za DIOKI-DINA-LNG.

Gdje su informacije o otkupu potraživanja ,koja su otkupljena i u kojem iznosu.

Kako je prošao razgovor sa kanadskim izaslanstvom i njihovim investitorima vezano za DIOKI-DINA-LNG…

Koliko sam ja pratio postove radnika Žitnjak je donosio profit, za razliku od Dine koja je gomilala samo gubitke.
I za kraj : ako ste svoja ulaganja u DIOKI i svoja saznanja o stanju u firmi, o profitu, gubitcima i sl. temeljili na praćenju postova radnika na ovom forumu, onda stvarno nije ni čudno što vam je investicija tako prošla i što ste tako “dobro upoznati” sa stanjem u DIOKIu.

051

Svoja ulaganja ne temeljim na nikakvim pisanjima na ovom forumu, a još manje išta vjerujem što se piše na ovom forumu.
A kamoli da svoje investicije temeljim na pisanju “radnika Diokija”.

Još jednom ću napisati da radnici Dine zadnjih dvije godine nisu zaslužili plaće.
ako Vi smatrate da je Uprava i direktori zaslužili plaće onda Vam mogu samo zapljeskati.

Da radnika mi je jako žao, samo što Vi miješate nečiji rad i zasluženu, odnosno nezasluženu plaću.

Neću više u to ulaziti već ću posuditi post kolege Lucijana s KSST-a.
Na ovo sam mislio[emo_palacd]

[b]black magic[/b]

Ovo je post kolege Lucijana s Kaštelanskih staklenika.
Molim admin. da ga ostavi, jer to je ono na što sam mislio kad sam napisao da radnici nisu zaslužili plaće.
Prvo sam mislio to korigirati i napisati neki, ali neću.
Svi ste sudjelovali u tome i gledali, pa sad nemojte glumiti anđele.
Da li se radi o državnoj ili privatnoj firmi (kako je postala privatna) potpuno nevažno.

Može se primijeniti na situaciju u Diokiju.

Na fini su objavljena potrazivanja radnika i par sam ih iz radoznalosti isao pregledat. Bivsi predsjednik uprave..direktori..potrazuju od 140 do 215 000 kn..u prilogu prilazu svoje platne liste. Place su im bile od 10 do 15 000 kn neto !!..Radnici koji su dali otkaz ili ga sporazumno dobili potrazuju na ime otpremnina od 120 000 do 150 000 kn..za neisplacene g.o. od 4 do 6 000 kn !!.Bivsi clanovi n.o. po 24 000 kn.i td..itd..Ako se ne varam ukupno potrazivanje radnika je oko 8 mil kuna !!
I to za sta ?..Zato sto tvrtka godinama radi a ne ostvaruje nikakvu dobit..Sto se godinama rasprodaje imovina da bi se pokrile place..sto se godinama pljacka i osiromasuje sama tvrtka . I sad bi ta uprava..ti radnici..trebali na ime toga sto su u tome sudjelovali jos biti i nagradjeni ?!..Pa kome je od njih uopce i bio interes da se pozitivno posluje ?..Pa vecina njih bi bila presretna da tvrtka propadne i oni dobiju “svoje” otpremnine . Pa nitko od njih ni ne zeli radit kad je lakse uzet 150..200 000 kn i nastavit se bavit turizmom ili cim vec a ne se grbit na salati i krastavcima za 3-4 000 kn koje neznas hoces li dobit. I sad se neto buni kad kazemo da treba sve rasprodat..pa naravno da treba..Ovako unistavamo svaku drzavnu tvrtku zbog osobnog interesa a bas nas briga za ukupnu korist…a kamo li za korist vlasnika ili dionicara..Strasno.

Pozdrav

[b]black magic[/b]

u sve si upucen Lula i za sve znas uzrok i posljedicu,pa ipak ostade ti bez 80000 eura… Drz se salate i krastavaca!

Evo gdje su vaše ‘dionice’:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Dioki-ide-u-staro-zeljezo-industrijski-div-prodaje-se-za-1-3-kune-po-kilogramu

Dioki ide u staro željezo: industrijski div prodaje se za 1,3 kune po kilogramu

Fer cijena?

Nitko ne može reći što će biti s Diokijevom Dinom u Omišlju, u kojoj predstečajna nagodba, zbog žalbi dijela vjerovnika, još nije zaključena

ZAGREB Zagrebački Dioki, do prije nekoliko godina veliki petrokemijski proizvođač i treći najveći izvoznik u državi, sada i doslovno nestaje s lica zemlje. Od studenog prošle godine u stečaju, Dioki zapravo više ne postoji, što zorno prikazuju i naše fotografije. Stari paromlin u centru Zagreba s početka 20. stoljeća nedavno je pojeo zub vremena i nemara, dok je poznate Diokijeve tornjeve, građene prije pedeset godina, uništila klasična hrvatska privatizacijska priča, i pohlepa.

Od nekadašnja dva tornja za proizvodnju etilena, na zagrebačkom je Žitnjaku ostao samo jedan, i to krnji, no i njega će uskoro, komad po komad, razmontirati i prodati u staro željezo, 1,30 kuna za kilogram. Fer cijena, kažu nam radnici Diokija, od ove godine na burzi, i bez ikakve nade u bolje sutra. Od onoga što je do sada demontirano, a riječ je o tisuću »željeznih« tona, davno su dobili po jednu neisplaćenu plaću, od mnogih koje im uprava duguje, dok se novoj isplati ne nadaju tako skoro.

Nema toga što nisu pokušavali za spas tvrtke, pa su tako u ožujku 2012. godine na platformi svojih etilen-tornjeva, na 50 metara visine, nekoliko dana i štrajkali glađu. I još su uvijek gladni, no sluha za njih, na kraju krajeva za ovu petrokemijsku industriju, u državi više nema.

Što će biti s Diokijevom Dinom u Omišlju, u kojoj predstečajna nagodba zbog žalbi dijela vjerovnika još uvijek nije zaključena, nitko više ne može reći. I opet s nekoliko strana stižu informacije kako će britanski Devon fond, iza kojeg stoji kazahstanski kapital, ovih dana dati svoju konačnu ponudu za preuzimanje Dine i njenih dugovanja te pokretanje proizvodnje, no »ovih dana« je do sada bilo nekoliko, no pomaka nije bilo. Prema riječima Dininih radnika, predstečajna će nagodba biti zaključena skoro, a već se istoga dana nakon toga može dogovarati posao s Kazahstancima, koji čekaju. U Omišalj i Zagreb na razgovore s vjerovnicima navodno dolaze stalno, u posljednje vrijeme sve češće, no konkretnih pomaka za sada još nema

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


u sve si upucen Lula i za sve znas uzrok i posljedicu,pa ipak ostade ti bez 80000 eura… Drz se salate i krastavaca!

Možda je uložio i u Kaštelanske staklenike. 🙂
A možda stvarno nije u redu da se u Dioki-u isplate zaostale plaće i otpremnine. Zašto bi dali npr. vatrogascu plaću kad je dvije godine dežurao u firmi “koja ne ostvaruje dobit” i “brine samo o osobnoj dobiti, a ne o koristi vlasnika ili dioničara”? Možda bi radnici te novce trebali uplatiti u fond solidarnosti iz kojeg bi se isplatili ovi stručnjaci koji su se zaigrali sa dionicama Diokia i ispušili lijepe pare, pa su sada jako ljuti i nervozni.


u sve si upucen Lula i za sve znas uzrok i posljedicu,pa ipak ostade ti bez 80000 eura… Drz se salate i krastavaca!

Gospodine mangupe, zbog čega ste tako nervozni?

Ja Vam se ne bavim poljoprivredom, s time se bavio moj pradjed, pa je prodavao povrće na Trešnjevačkom placu.

Za salate i krastavce se obratite se gradonačelniku Bandiću, on je uspješan poljoprivrednik.
Istina ne dela kompost, ali nije iz Zagreba pa ne zna kaj je to.
Spalionica će biti čist OK.

Vi ste već drugi kaj mi solite pamet što da radim.

Pa napisao sam Vam da će Žitnjak i Dina otići u staro željezo.
Sada niste opet zadovoljni, a to cijelo vrijeme tvrdite da Diokija više nema.
Lacosta ste izludili sa svojim ponavljanjem jedne te iste stvari.
Samo sam napisao ono što Vi tvrdite.

Što se tiče 80.000 eura, nemojte vjerovati sve što ovdje piše.

Uostalom, Dioki ima dovoljno zemljišta da se dioničari naplate.

[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

Naravno na zemljištu se neće uzgajati krastavci.

Kaj se tiče Dine, ulagačima se više isplati kupiti zemljište na Žitnjaku i sagraditi novu tvornicu nego da ulažu na Krku.
Prvo bi trebali kupiti tvornicu, a onda još preuzeti i dugove koje Dina ima prema Diokiju, pa uložiti još nekoliko 10 milijuna dolara da je dovedu u funkcionalno stanje…

Puno jeftinija je zagrebačka varijanta, sada kada smo vidjeli zbog čega je Bandić i Holding glasali protiv stečajne nagodbe Diokija.

Ipak je zemljište atraktivno, a ne žele spalionicu i centar otpada na tom mjestu.

Više je isplativo im graditi to na Resniku gdje će morati upotrijebiti tone i tone betona za nove tankvane, a o preskupoj i prevelikoj spalionici da ne govorimo.

Još jedna stvar o mulju iz pročišćavaća otpadnih voda.

Meni je jasno zbog čega Nijemci pozivaju Bandića svake godine u Njemačku za Božić. Ne znam koliko godišnje plaća Zagreb penale jer nije osigurao njegovo zbrinjavanje.
Znači stvar je u zbrinjavanju opasnog otpada, a ne koliko ima ogrjevnu vrijednost.

a svako zbrinjavanje košta.
Druga je stvar da li ima jeftiniji način da se mulj otpadnih voda zbrine.

Lp

ps. Koliko je bespovratnih novaca došlo iz fondova EU za pročiščavać otpadnih voda?

i zapitajte se zašto Bandić ne koristi te fondove?
Tam se svaki euro treba objasniti crno na bijelo.[emo_namigusa]

[b]black magic[/b]

i zapitajte se zašto Bandić ne koristi te fondove?
Tam se svaki euro treba objasniti crno na bijelo.Namiguša

zapravo bilo bi dobro da se stečaji i predstečaji sufinanciraju iz EU.

Oni Vam i nakon 5 godina nakon što je projekt izveden dođu u inspekciju i morate svaki Euro opravdati.

Inače morate sav novac vratiti, a o kaznenoj odgovornosti neću.

Lp

[b]black magic[/b]

Gospon Lula, ne solim vam ja nista, na kraju krajeva ja sam u Dioki-u radio, znaci cifre tipa 80000 eura za mene su totalna nepoznanica. Meni je zao radnika koji su zivjeli od rada u Diokiu i s njegovom propasti nemaju apsolutno nista,jer oni nisu donosili nikakve odluke,samo su radili ono sto im je bilo naređeno. A dali mi je zao kokosara koji su htjeli okrenut lovu na dionicama? Nikako,pa zasto bi bilo? Lovu koju ste vi i ostatak ekipe spremno ubacili u bubanj ja nikad nisam mogao ni sanjati jer sam zivio od prvog do prvog…

Gospodine mangup

Ja sam napisao već nekoliko puta da mi je žao radnika.
Gledam tu hrvatsku kemijsku industriju kako propada i užasno mi je žao.
Naročito zato jer sam te struke, a to zatvaranje čeka i moju INU.

Ok. Nesposobne uprave i njihovih glasnogovornika(predsjednika sindikata)koji su pred tv kamerama izjavljivali o ulagačima i presicama sljedeći tjedan nije.
Što je by the Way i utuživo.
Makar uopće ne sumnjam da će biti isplaćeni za svoje zasluge.

Što se tiče ulaganja U Vašu firmu, ulagao sam jer sam smatrao da dioki ima kvalitetan proizvod i da može poslovati pozitivno.

Znači smisao je bio da većina ljudi ostane raditi i zarađivati.
Nisu ulagači, mali dioničari krivi za Vašu situaciju.
Uostalom, da sam htio zaraditi na Vašoj muci mogao sam odavno prodati i zaraditi.

Ono što mene ljuti je to što sam smatrao da će se nakon stečaja Diokija prodati sva ona silna zemljišta (neoperativna imovina), na osnovu toga uzeti i još neki kredit od banke i nastaviti proizvodnju.
I u Zagrebu, i na Krku.
Dobro možda ne bi sva postrojenja radila, ali mogla su se izgraditi druga, pa čak i to zbrinjavanje otpada unutar Žitnjaka..

A stečajna upraviteljica vodi tako stečaj da zatvori sve pogone i razreže ih.
A plana za pokretanje proizvodnje nema, samo rezanje pogona, i ponovo bulažnjenje o nekakvim investitorima.
Umjesto da se oslonimo na vlastite snage, ne sigurno na ove koji su doveli Dioki tu di je.

Ono zbog čega sam Vam postao KSST je taj da vidite da (seljaci kaj se bave krastavcima) radnici su zatražili svoja potraživanja, te da uzmete odvjetnika da se realiziraju Vaša potraživanja u što kraćem roku.

Da Vas ne prevare.

Kaj se tiče Dine tu sam lijepo napisao da im nisu isplaćene plaće, tri zadnje a to je kazneno djelo.
I za to su me dušebrižnici napali.

Da kod nekih se pojačava nervoza.

Kaj se kokošara tiče, Vi svakog tko kupi dionicu na ZSE smatrate kokošarom.

Bio je ADPL na 30 kn, Petrokemija na 30 kn i opet je, Belje na 30 kn (makar su ga neki kupili i za 1 kn) INGR na 1500 kn, DLKV na 300 kn.

Sada je sve to puno manje…

Mirovinski fondovi su ulagali u Dalekovod na 150 kn, Petrokemiju.

Njih bi nazvali vjerojatno konjokradicama.

Ja bi volio da više ljudi ulaže u naše firme, jer to donosi radna mjesta.
A ne u obveznice Republike Hrvatske koje su u smeću.

Kada mislite o malim ulagačima tako, a mnogi tu pljuju i sam Dioki i njegove mogućnosti, onda se čovjek stvarno zapita tko bi tu došao ulagati i zašto?

Ili ne daj bože zaraditi.

Da li je bilo i špekulanata na ovoj dionici. Vjerojatno.
Ali većina, uključujući i mene nije.

Lp

[b]black magic[/b]

Ja imam dionice DINEMARIN u vrijednosti 150000 EUR, i kaj kad bude to propalo kriviti cu radnike da su oni KRIVI…. jer su slabo veslali i nisu isporučivali na vrijeme sirovine tankerom…što se tiče DIOKI-a nitko ne napada “BIGG BOSS-a” nego udri po radnicima i NISU… zaslužili nikakve plače već ih treba strpati u zatvor jer su dugogodišnjem radom u pogonu TROŠILI i stvarali gubitke udisanjem klora..VCM… i ostalih otrova… a danas su bolesni i takvi opterecuju drzavni proracun ….i oni bi neke novce…..!!!, a vlasnicima takvih firmi skupimo novce i podignimo spomenike u Zagrebu pokraj BANA JELAČIĆA jer su to zaslužili i oni ako su slučajno bolesni …ne opterecuju drzavni proračun… več se liječe vani sa svojim teško zarađenim novcem…!

Pozivati se na te nebuloze je totalno promašeno!
Projekt ne ugrožava živote i zdravlje jer inače ne bi bio kreditiran od strane EIB-a. Posjeduje i sve relevantne dozvole.
Uspoređujući Dinu s npr Plominom, Rfinerijom u Rijeci ili Urinjem Dina je mala beba.
Kao i npr Žitnjak – on je zagađivao višestruko manje no što to radi Jakuševec.

Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Nije, stecajna oduglovaci u nadi da ce Kazani povecati ponudu, a navodno za zbrinjavanje zg lokacije s pocetnih 6 milja eura sada trazi 12. Tom trosku treba jos pridodati zaostale place u Dini i jos par miliona za eventualni start Dine. Kako milioni nikome ne padaju s neba, sad su i kazani ustuknuli jer vide da ih stecajna zavlaci i da to nadmudrivanje moze potrajati…. Njoj placa jasno i dalje ide … a sanse da se Dina sacuva od prodaje kao sekundarna sirovina sve su manje…



Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Nije, stecajna oduglovaci u nadi da ce Kazani povecati ponudu, a navodno za zbrinjavanje zg lokacije s pocetnih 6 milja eura sada trazi 12. Tom trosku treba jos pridodati zaostale place u Dini i jos par miliona za eventualni start Dine.
[/quote]

pa cuj, govorili su o silnim stotinama milijuna eura koje su spremni uloziti. Ako je zbilja tako, ne vidim sta se cigane oko par milja eura.

New Report

Close