DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovdje gube nestrpljivi – a moglo bi se reći da je pola plana prošlo, preostaje dogovaranje za drugi dio plana, koji se nastavlja na prvi

pa čemu onda nervoza?

Možda nervoza zato što je ovo što se dešava ono čega se svi dioničari Diokija boje , Dina će se spasiti ( jer je jedina profitabilna . možda ? pod novim vlasnikom ) i preći će u nove ruke, Čermak plus ostali vjerovnici a Dioki nestaje . Gubi vlasništvo nad Dinom, teren za LNG ide HEP-u , ono u Zagrebu ionako ne vrijedi ništa. Radnici Dine imaju posao a ostali na burzu.
[/quote]
Izuzetno zanimljivo razmišljanje, kao i vjerojatno moguć scenarij. Ljudi a što je to, tko su to, SVI NA BURZU tamo ih fali

Još jedna stvar , ako je Čermak dobio Dina-u šta ćemu više ostalo ? Šta je uopće ostalo ?


Očigledno je da če novi plan biti više prihvatljiv za dužnike,da su htjeli stečaj mogli su ga izglasati medeutim glasali su za novi plan,svako gleda svoju računicu morat će naći zlatnu sredinu!

Ako PSN NE USPIJE IDE STECAJ.

Za iduće ročište Uprava mora ponuditi novi plan. U prijevodu, ponovno je potrebno 66% vjerovničkih glasova da bi se prihvatilo. Ovi iz Hep-a nisu se ni pojavili na ročištu, što se automatski tumači da su protiv. Kad se sjetim bahatog Čačića kako je zagovarao stečaj, ništa me ne čudi ovakavav destruktivan stav Hep-a. Nevjerojatno , stečajem gube preko 100 milja, glavno da se inate. Da nije Dolezil imao napismeno par postotaka glasova iz Italije završilo bi stečajem. Na sreću nije.



ovdje gube nestrpljivi – a moglo bi se reći da je pola plana prošlo, preostaje dogovaranje za drugi dio plana, koji se nastavlja na prvi

pa čemu onda nervoza?

Možda nervoza zato što je ovo što se dešava ono čega se svi dioničari Diokija boje , Dina će se spasiti ( jer je jedina profitabilna . možda ? pod novim vlasnikom ) i preći će u nove ruke, Čermak plus ostali vjerovnici a Dioki nestaje . Gubi vlasništvo nad Dinom, teren za LNG ide HEP-u , ono u Zagrebu ionako ne vrijedi ništa. Radnici Dine imaju posao a ostali na burzu.
[/quote]

To su mogli danas riješiti,zašto nisu?

Ovaj je doista bio izvrsno usaglašen[emo_smijeh]

Što jest, jest. [emo_smijeh]


Za iduće ročište Uprava mora ponuditi novi plan. U prijevodu, ponovno je potrebno 66% vjerovničkih glasova da bi se prihvatilo. Ovi iz Hep-a nisu se ni pojavili na ročištu, što se automatski tumači da su protiv. Kad se sjetim bahatog Čačića kako je zagovarao stečaj, ništa me ne čudi ovakavav destruktivan stav Hep-a. Nevjerojatno , stečajem gube preko 100 milja, glavno da se inate. Da nije Dolezil imao napismeno par postotaka glasova iz Italije završilo bi stečajem. Na sreću nije.

A šta se događa ak se plan prihvati, a hep je protiv i odbije kupiti zemljište, a na temelju kojeg se bazira dobar dio PSN?

Teško je sada što govoriti zašto je prošlo za Dinu a nije za Dioki iako se radilo prema istim uzusima – da se razlučni vjerovnici uključe u proces predstečajne nagodbe.

No ja bih upozorio na jednu vrlo važnu činjenicu a ona je sadržana u izjavi Fabia Giacomettia – da očekuje 2 milijuna eura od Čermaka! Ako se pročita izmjenjeni plan financijskog restrukturiranja Dine na stranici 5. piše da je ukupan iznos potrebnih obrntnih sredstava za OBJE lokacije 29 milijuna eura od čega otpada 2 milijuna eura za troškove pokretanja proizvodnje na OBJE lokacije. Fabio Giacometti je izjavio da sada očekuje uplatu tih 2 milijuna eura – što on azna a mi ne znamo?
Također ako su u toj fazi da očekuju 2 milijuna eura za pokretanje proizvodnje na obje lokacije ispada da je Ćermak već uplatio 27 milijuna eura za nabavu sirovine za obje lokacije?


Teško je sada što govoriti zašto je prošlo za Dinu a nije za Dioki iako se radilo prema istim uzusima – da se razlučni vjerovnici uključe u proces predstečajne nagodbe.

Ako ćemo iskreno, baš i nije. Dioki i ostale vlasnički povezane tvrtke bile su same dovoljne da nagodba za Dinu prođe. Kod Diokija je ipak bila potrebna dodatna podrška, koja je izostala.

Fabio Giacometti je izjavio da sada očekuje uplatu tih 2 milijuna eura – što on azna a mi ne znamo?

Meni se čini da taj tip nije baš sav svoj, ali možda se varam.

Također ako su u toj fazi da očekuju 2 milijuna eura za pokretanje proizvodnje na obje lokacije ispada da je Ćermak već uplatio 27 milijuna eura za nabavu sirovine za obje lokacije?

Je uplatio je, kome? tebi? Kako ti sve ove godine dolaziš do krivih zaključaka to mi još uvijek nije jasno… whishful thinking je tvoj problem…

RTL vijesti
Čermak kaže da zna šta ce sa DIOKIJEM I DINOM

Nije mi jasno što očekivate od firme koja je u predstečajnoj nagodbi.

New Report

Close