DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dioki je društvo sa ambicioznim razvojnim planovima koji će u skoroj budučnosti rezultirati ogromnim povečanjem prihoda, a samim time stvoriti preduvjete za poboljšanjem ostalih fundamenata ( realni book je ionako visok).Inplementiranjem efekta LNG-a , ionako ambiciozni planovi dobivaju novi okvir koji će dionicu diokija lansirati kroz srednjoročni rok na visine o kojima ne želim licitirati jer bi mogao izazvati nevjericu. Što se tiče 3kvartalnog izviješća za dioki u ovoj fazi je više nego dobar pošto je plan uprave za 2007. bio gubitak od 30 milijuna , a realno do kraja godine je za očekivati čak i pozitivan rezultat jer trenutne cjenovne margine idu tome u prilog.


Za Cartmanna – ne znam zašto si postavio pitanje, ali dao sam odgovor, iako se iz aviona vidi sva kompleksnost, aprema tome i vrijednost Diokija u odnosu na Petrokemiju.

Vaš link
Vaš link
Vaš link

Mozes li malo detaljnije o tome sto se vidi iz aviona, naime i ptkm ima “konja za trku”, nakon dugo vremena je poslovala s dobiti, vec nekoliko mjeseci nije rasla tj. rast nakon posljednjeg FI je ocito sprijecilo sveopce crvenilo na trzistu. Dioki je svoj rast vec odradio, posljednjih tjedana je vrlo volatilan (s 750kn na 550kn i obrnuto), sreca da mi broker nije mogao zaprimati naloge pa mi je minus relativno mali, ok, bio bi u minusu i s PTKM, ali ipak manje nego sto sam s DIOKIjem.

Odluka je 50/50, vec nekoliko puta sam krenuo prodati DIOKI i s tim novcem kupiti PTKM, ali uvijek odustanem posljednji trenutak.

ps. na anketi mogu glasat gosti, traje 3 dana.

http://www.cartmann.com/vb/showthread.php?goto=newpost&t=3

no nešto je drugo interesantno za DIOKI u LNG-u…
***obrisano***

Kameni, ako nešto značajno želiš zadržati za sebe to je čini mi se i više nego u redu, ali onaj nemoj zezat.
Ako si nam već izazvao radoznalost, a čini mi se ne prvi put, pa onda budi faca pa reci do kraja o čemu se radi!

prije kojih sat vremena na kapital network programu je bio gost Čačić (mislim da je emisija reprizirana, a vezana za izbore i program hns-a). anyway, na pitanje o lng terminalu odgovorio je da je za to definitivno, ali da Hrvatska mora imati 50%+1 dionicu vlasništva i da ako oni dodju na vlast (čitaj sdp) da će se ići u revidiranje sadašnjem stanja gdje se za hrv predvidja 25%…To dakle znači u najboljem slučaju prolongiranje priče s lng terminalom…znam da će cayman reći da dioki vrijedi i bez te priče s lng-om, ali kako je dobar dio ekipe u diokiju radi lng-a morao sam podijeliti ovo s vama. Ispričavam se ako je netko ovo već spominjao ranije…

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


Za Cartmanna – ne znam zašto si postavio pitanje, ali dao sam odgovor, iako se iz aviona vidi sva kompleksnost, aprema tome i vrijednost Diokija u odnosu na Petrokemiju.

Vaš link
Vaš link
Vaš link

@ sava
čestitam kolega, mislim da je sada i pučkoškolcima sve jasno….[smiley11]
ako i dalje ima onih koji ne znaju u kakvoj su koleraciji LNG (plin), teške komponente u njemu (etan) i PVC (polivinil klorid), bolje da se ostavi Diokija.
eno mu Petrokemije koja kubik plina dobiva od Ine uz diskont od 40 posto
[smiley7]

hate red


dobro nam došao matrix90. mi ovdje imamo velika očekivanja. trenutno ne cvatu ruže dioki-u jer je zadnje izvješće jako loše, dužni su gradu Zagrebu za otpadne vode (sa još 2 velike firme) oko 80.000.000,00 kuna, ali radi se na tome da se to podmiri jer dioki ima svoj pročistač. proizvodnja je dobra, većina se izveze, nešto sitno ostaje u RH, kojih 2%. to je bez LNG-a, a sa LNG-om stvari će biti drukčije jer će dioki imati jeftiniji plin u slučaju da rusi zavrnu ventile. Zato sam ja unutra.

Dug za vodu je čisti pritisak grada na DIOKI koji podmiruje račune za vodu,a otpadne vode obračunavaju po potrošenoj vodi u proizvodnji iako veliki dio vode otpari što može vidjeti svaki laik koji prođe pored Žitnjaka.

pixma

postavicu ovak pitanje , ne mislite da ce cijena u petak biti postavljana na onu iz lipnja?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


postavicu ovak pitanje , ne mislite da ce cijena u petak biti postavljana na onu iz lipnja?

Ne mislimo!

kakvo pitanje, takav i odgovor [smiley1]


@ sava
čestitam kolega, mislim da je sada i pučkoškolcima sve jasno….[smiley11]
ako i dalje ima onih koji ne znaju u kakvoj su koleraciji LNG (plin), teške komponente u njemu (etan) i PVC (polivinil klorid), bolje da se ostavi Diokija.
eno mu Petrokemije koja kubik plina dobiva od Ine uz diskont od 40 posto
[smiley7]

Ovo je dobro štivo, za one koji su u Diokiju, ali i za one koji to tek žele postati!

Vaš link

kamenac:

@ sava
čestitam kolega, mislim da je sada i pučkoškolcima sve jasno….[smiley11]
ako i dalje ima onih koji ne znaju u kakvoj su koleraciji LNG (plin), teške komponente u njemu (etan) i PVC (polivinil klorid), bolje da se ostavi Diokija.
eno mu Petrokemije koja kubik plina dobiva od Ine uz diskont od 40 posto
[smiley7]

Ovo je dobro štivo, za one koji su u Diokiju, ali i za one koji to tek žele postati!

Vaš link

[

sava:

kamenac:

@ sava
čestitam kolega, mislim da je sada i pučkoškolcima sve jasno….[smiley11]
ako i dalje ima onih koji ne znaju u kakvoj su koleraciji LNG (plin), teške komponente u njemu (etan) i PVC (polivinil klorid), bolje da se ostavi Diokija.
eno mu Petrokemije koja kubik plina dobiva od Ine uz diskont od 40 posto
[smiley7]

Ovo je dobro štivo, za one koji su u Diokiju, ali i za one koji to tek žele postati!

Vaš link

Ne znam zašto ga ne otvara na Poslovnom.
Predlažem da kopirate link i otvorite stranicu u GOOGLE-u!

New Report

Close