DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega jabulani…procitajte clanak sa danasnje sjednice zupanjie pgž…

“”Na poštivanje zakona podsjetio je i vijećnik Akcije Mladih Alen Sanković upitavši što je s isplatama plaća za sedam zaposlenika Veletržnice ribe Rijeka u stečaju, koji su dobili i sudske presude za sedam neisplaćenih plaća, ali ne mogu naplatiti svoja potraživanja jer Veletržnica nema nikakve imovine koja bi u stečajnom postupku mogla biti prodana.

– Tko će im isplatiti plaće, s obzirom da su većinski vlasnici bili država, županija i Grad Rijeka, pitao je Sanković.

Odgovorio mu je županijski pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i poduzetništvo Berislav Tulić, kazavši da će plaće biti isplaćene »ako bude imovine koja se može prodati u stečaju«.

– Ako nema imovine, neće se isplatiti ni plaće, ali o tome odlučuje sud u stečajnom postupku, rekao je Tulić.

Takav je odgovor izazvao trenutačnu Sankovićevu reakciju.

– Kad privatni poduzetnik ne isplati plaću radnicima naziva ga se kriminalcem. Što smo mi? Kad se odlučuje, onda smo mi odgovorni i nadležni, a sada se odgovornost prebacuje na sud, rekao je Sanković zaključivši kako je riječ o duboko moralno upitnom stavu županije””

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Vujic-opet-kontra-HNS-a-Nadam-se-da-ce-Vlada-likvidirati-bakarski-Koksar

U ovom slucaju je drzava vlasnik pa vidite koliko ih je briga za place radnika..a kamo li tek kad nema apsolutno nikakve veze s vlasnistvom u firmi. To su samo njihove floskule i prodavanje magle…skupljanje politickih poena i skrivanje svoje nesposobnosti za obavljanje funkcija na kojima se nalaze.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Zanimljivo,nitko ni riječi o poslovanju firme,koliki su troškovi proizvodnje,koliki profit,cijena održavanja postrojenja koje stoji jako dugo-samo zakonska ispitivanja koštaju enormno puno-neda mi se sada nabrajati koja-svi šefovi održavanja znaju-barem bi trebali,zakaj su uopće nastali takvi gubici-preporučam novom vlasniku-iako valjda znaju njegovi suradnici-ako ga bude-češljanje svih vanjskih dobavljača i pružatelja usluga,kao i naručitelja.Kladim se da su svi vanjski izvođači vrlo uspješni poduzetnici kao i na brodogradilištima.Samo privatni vlasnik može sve ove probleme riješiti-ne onaj koji je kupio ili dobio za kunu,ali će morati u svakom slučaju uložiti veliki novac i puuuuno truda.Da li bu ili nebu,bumo vidjeli.

imamo nekih korekcija u top 10 al ništa znacajno
6.DELIĆ JELENA (76879031620) -2900
10.BUTKOVIĆ ZVONIMIR (02286513296) novi u top 10

de malo probajte s onim huuuu-huuuuu, ili buuuuu-buuuuuu…Kao trebali bi se plašiti eto što će dionica padati!

Šta mislite odakle se ojavio dug prema Hanžekoviću – možda je ono u svezi s HEP-om i JANAF-om?

Prošla predstečajna – mirno spavajte – rj Čermak i Klem sec. bdiju nad vama!

Ali ipak me brine što će biti s onih ostalih nekoliko tisuća sumnjivih predstečajnih – kao npr Dalekovod.
ConIng je navodno papa ……ima ih još!


…a tko zna kad će i da li će uopće ovdje biti dobrih vijesti? što ako vjerovnici odbiju čermaka?!? u ovakvoj situaciji ne isplati se dati više od 12-13 kn za dionicu, a i to je veliki rizik

Evo ja znam da ce (vrlo vjerojatno) dobrih vijesti biti 4.4.2013. To je vrlo blizu.

Za one koji ne znaju, tada je sastanak vjerovnika DINE vezano za predstecajnu nagodbu. Tamo ce se (isto vrlo vjerojatno) prihvatiti Cermakov plan i onda cijena hladno probija 30.

Cermakov plan ce proci iz vise razloga:

– banke mu vjeruju i uvijek imao podrsku banaka u svim projektima. (tako on sam kaze)
– drzava ce mu pomoci otpisom duga i u pregovorima sa bankama. (kao sto je Linic rekao, Vrdoljak potvrdio,…)
– covjek ce pokrenuti proizvodnju u ZGu na Krku, te ima dugorocne projekte za daljnji razvoj tvrtke
– vladajucima jako treba pozitivna prica tako da mislim da ima njihovu bezuvjetnu podrsku
– Cermak je dokazano sposoban covjek koji je oko sebe okupio odlican tim (kako kaze, vrhunske odvjetnike i financijske strucnjake)
– radnici i javnost ga podrzavaju…
– sa vjerovnicima je vec pregovarao 2 mjeseca prije davanja ponude
– tesko da ce vjerovnici dobiti ikada bolju ponudu i toga su svjesni…
– … sigurno ima jos toga… 🙂

.. ali naravno to ne znaci da ce sutra dionica rasti…ili mozda hoce…

LeoNT
kolega to je gotova stvar samo je formalnost
nebi Cermak tako izlazio sa eskuzivom da preuzima DIOKI grupu
brzo cemo se mi vratit na 20kn


ako padne kupite-ionako slijedeći mjesec, a i prije, dionica može biti ponovo katapultirana.

zašto bi bila katapultirana? nagodba čermaka s vjerovnicima može biti jako loša za male dioniačare i može prouzročiti jaki pad dionice, čak i ispod 10 kn tako da se nemoj razbacivati izjavama o katapultiranju…

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@Joka14
Bila je gotova stvar i s Turcima, a svi znamo kako je to završilo.

Zanimljivo,nitko ni riječi o poslovanju firme,koliki su troškovi proizvodnje,koliki profit,cijena održavanja postrojenja koje stoji jako dugo-samo zakonska ispitivanja koštaju enormno puno-neda mi se sada nabrajati koja-svi šefovi održavanja znaju-barem bi trebali,zakaj su uopće nastali takvi gubici-preporučam novom vlasniku-iako valjda znaju njegovi suradnici-ako ga bude-češljanje svih vanjskih dobavljača i pružatelja usluga,kao i naručitelja.Kladim se da su svi vanjski izvođači vrlo uspješni poduzetnici kao i na brodogradilištima.Samo privatni vlasnik može sve ove probleme riješiti-ne onaj koji je kupio ili dobio za kunu,ali će morati u svakom slučaju uložiti veliki novac i puuuuno truda.Da li bu ili nebu,bumo vidjeli.

Ponavljam post,samo da netko napiše nekaj o poslovanju ove tvrtke-pa kaj zbilja mislite da bu neko platil i kunu ,ako ne vrijedi ,ako može naprijed napišite zakaj-G.Čermak nije naivan da bu platil nekaj na čemu nemože debelo zaraditi-pitanje za dioničare je jasno-ili sve ili ništa,a za zaposlenike nadam se dobrih zarada za obavljeni rad.Inače G.Čermak mora kupiti-izdanih novih dionica minimalno 4.042.058 tj.jednu više da ima 50% plus jednu dionicu,pa si svi dioničari izračunajte koliko će vrijediti-bilo bi vam puno lakše da razgovarate kaj firma radi i kak može,a ne nabacivati cifre ovak i onak.

lustig,
možda si u pravu no sa obzirom na vrijednost imovine Diokija ali i perspektivu proizvodnje meni je njegova vrijednost bliža 5 eura nego 1-2 eura, sa time da vrijednost može rasti- kroz nekoliko mjeseci,godina ,
l.p.


lustig,
možda si u pravu no sa obzirom na vrijednost imovine Diokija …

BV Diokia je negativan, dugovi su preko 2 milijarde tako da ti je računica više nego upitna….no sretno…i oprezno

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


de malo probajte s onim huuuu-huuuuu, ili buuuuu-buuuuuu…Kao trebali bi se plašiti eto što će dionica padati!

Šta mislite odakle se ojavio dug prema Hanžekoviću – možda je ono u svezi s HEP-om i JANAF-om?

Prošla predstečajna – mirno spavajte – rj Čermak i Klem sec. bdiju nad vama!

Ali ipak me brine što će biti s onih ostalih nekoliko tisuća sumnjivih predstečajnih – kao npr Dalekovod.
ConIng je navodno papa ……ima ih još!

hvalis dioki od cjene nekih 100 pa do 10 kn..cisto me zanima koliki ti je prosjek ulaza ,,,dali je barem 40-50 kn ?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close