DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema veze …nek i oni uplate 5 mil eura za place radnika pa poslje nek se tuze sa vladom…znali smo nekad govorit…”sve ce to narod pozlatit”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Čermak kupio OMV Hrvatska, transakcija vrijedna oko 100 mil. €?

zanimljivo.

p2.sem



Treba poštovati Zakon o trgovačkim društvima – dakle ako se povećava temeljni kapital novim dionicama postoji zakonska procedura.

Temeljni kapital prvo se smanjuje na najnižu moguću razinu, a to je deset kuna po dionici. Nakon toga se povećava. Zakonska procedura nalaže da 75% vlasnika to prihvati. Ježić je vlasnik 75,91%. I eto ti zakonske procedure.
[/quote]

Zakon o trgovačkim društvima propisuje proceduru.
To je bit svega – Zakon propisuje i posebne revizore.
Pa ne može LDPE postrojenje u bilanci biti 90 milijuna kuna – prije bi trebalo biti 90 milijuna eura.
Ili 18,5% Ćuf doo 3 milijuna kuna.
A tako je puno toga popisano.
I na Dini i na Diokiju.

Također – na Dini postoje potraživanja za neuplaćeni a upisani kapital!
Bez uplate nema novih dionica!
Po Zakonu:

Čermak kupio OMV Hrvatska, transakcija vrijedna oko 100 mil. €?

zanimljivo.


veoma zanimljivo, ovdje će biti takvog pripetavanja jer očito se ima s čim.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@Lucijan
kojA je to kompanija?

Na radio rijeci nisu potvrdili info o drugom investitoru ali jesu prnijeli izjavu Linica da je caliskan naplatio svoju garanciju od 5 mil eura i sad krece jos jedna pravna zavrzlama.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Čermak kupio OMV Hrvatska, transakcija vrijedna oko 100 mil. €?

zanimljivo.

po meni je čermak odustao od DIOKI-a i keš preusmjerio u OMV Hrvatska gdje mu je zagarantiran dobar posao bez ***obrisano*** s radnicima, ogromnim dugovima, nerješenim vlasništvom itd.
loše za DIOKI [emo_palacd]

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!



@Lucijan

kojA je to kompanija?

Na vijestima talijanske redakcije radia ri su spomenuli i nisam cuo ime samo “holandska tvrtka”. Cekamo 14:0o ili najkasnije 15:00 kad bi u danas aktualno nesto vise trebali saznat kad vec nema obavjeti od NO ili zse.

Pozdrav

svi smo mi Crobex




@Lucijan

kojA je to kompanija?

Na vijestima talijanske redakcije radia ri su spomenuli i nisam cuo ime samo "holandska tvrtka". Cekamo 14:0o ili najkasnije 15:00 kad bi u danas aktualno nesto vise trebali saznat kad vec nema obavjeti od NO ili zse.

Pozdrav
[/quote]
da nije možda SHELL

Cermak nije preko noci odlucio kupit OMV…samo je OMV sad to odlucio njemu prodat i objavit tu vjest. Tako da sa samim ulaganjem u Dioki ta vjest nebi trebala imat veze.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Cermak nije preko noci odlucio kupit OMV…samo je OMV sad to odlucio njemu prodat i objavit tu vjest. Tako da sa samim ulaganjem u Dioki ta vjest nebi trebala imat veze.

Pozdrav


a gdje OMV skladišti svoje derivate?



Cermak nije preko noci odlucio kupit OMV…samo je OMV sad to odlucio njemu prodat i objavit tu vjest. Tako da sa samim ulaganjem u Dioki ta vjest nebi trebala imat veze.

Pozdrav


a gdje OMV skladišti svoje derivate?
[/quote]

Čim je dao ponudu za suradnju s Diokijem znalo se da će mu OMV prodati svoj business u HR!
Dakle na neki način uvjetovano zbog OMV-ovog i Austrijskog interesa u Diokiju!

New Report

Close