DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ako će ga prodati gazpromu, nadam se bar da će to dooooobro, dobro naplatiti (mislim na državu i ne samo na cijenu zemljišta), ali nekako sumnjam da smo sposobni za tako nešto

Liepo je čuti da je Gazprom interesent i to nije ništa nova – ponavlja se priča od prije 10-15 godina.
I treba mu nešto dati – naravno po dobroj cijeni.
No mišljenja sam da će najveći dio kolača dobiti zapadni partneri što kroz LNG terminal ali i kroz petrokemijski kompleks!
[/quote]
Hoćeš reći da vlada ne želi ruse na Krku..


Ako ulazi Gazprom, sve ispod 100% rasta dionice je jadno [emo_plazi]

Inače, Vladi RH jamačno je u interesu da Rusi kupe terminal, kako na njemu ne bi gradili LNG, kako bi imali monopol na plin. I sve to za 20-30 milja eura koje će otić Hypo banci.

Da se razumijemo, i ja smatram da su našoj vladi sjede kreteni, ali baš da su tolki…




ako će ga prodati gazpromu, nadam se bar da će to dooooobro, dobro naplatiti (mislim na državu i ne samo na cijenu zemljišta), ali nekako sumnjam da smo sposobni za tako nešto

Liepo je čuti da je Gazprom interesent i to nije ništa nova – ponavlja se priča od prije 10-15 godina.
I treba mu nešto dati – naravno po dobroj cijeni.
No mišljenja sam da će najveći dio kolača dobiti zapadni partneri što kroz LNG terminal ali i kroz petrokemijski kompleks!
[/quote]
Hoćeš reći da vlada ne želi ruse na Krku..
[/quote]

Ruski interes je nedvojben a zorno se vidi po zadnjem na brzinu dogovorenom dolasku u HR i benefitima koje nude i već su dali.
No i drugi su zainteresirani i neće olako dopustiti da se film odvija na njima neželjen način.
Prvenstveno – Krk je geostrateški pojam u bilo kojem pogledu.

lebowski
kolega jel se voliš hvalit po drugim forumima kako si zatrejdo na DIOKIJU i kako si dobro zaradio



Ako ulazi Gazprom, sve ispod 100% rasta dionice je jadno [emo_plazi]

Inače, Vladi RH jamačno je u interesu da Rubašsi kupe terminal, kako na njemu ne bi gradili LNG, kako bi imali monopol na plin. I sve to za 20-30 milja eura koje će otić Hypo banci.

Da se razumijemo, i ja smatram da su našoj vladi sjede kreteni, ali baš da su tolki…
[/quote] baš me briga za kretene u vladi, samo nek prodaju da mi bivši radnici dobijemo svoja potraživanja, ionako ništa od diokia nece biti!

pixma





ako će ga prodati gazpromu, nadam se bar da će to dooooobro, dobro naplatiti (mislim na državu i ne samo na cijenu zemljišta), ali nekako sumnjam da smo sposobni za tako nešto

Liepo je čuti da je Gazprom interesent i to nije ništa nova – ponavlja se priča od prije 10-15 godina.
I treba mu nešto dati – naravno po dobroj cijeni.
No mišljenja sam da će najveći dio kolača dobiti zapadni partneri što kroz LNG terminal ali i kroz petrokemijski kompleks!
[/quote]
Hoćeš reći da vlada ne želi ruse na Krku..
[/quote]

Ruski interes je nedvojben a zorno se vidi po zadnjem na brzinu dogovorenom dolasku u HR i benefitima koje nude i već su dali.
No i drugi su zainteresirani i neće olako dopustiti da se film odvija na njima neželjen način.
Prvenstveno – Krk je geostrateški pojam u bilo kojem pogledu.
[/quote]
Ako druga strana ne pokaže interes moguća je da ruje dobiju monopol uz uvjet da im plin mora biti jeftiniji kao što je rješena ona zadnja količina na PTKM, u svakom slučaju rukavica je bačena.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ovo će vjerovatno ubrzati i prodaju zemljišta .. Možda ne bude cijenkanja kako to sada radi hep jer bi mogao na kraju ostat bez njega…

idući tjedan će bit bolje...

najsmješnije mi je da će gazprom kupiti dina petrokemiju. pa ne bi nas amerikanci uveli u nato da im se rusi mješaju u strateške planove.
to može samo index.hr izbaciti.bolje im je da se bave severininim filmićima umjesto navlakušama

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.seebiz.eu/gazprom-zeli-preuzeti-dina-petrokemiju/ar-55840/
ovo nije index.hr


lebowski
kolega jel se voliš hvalit po drugim forumima kako si zatrejdo na DIOKIJU i kako si dobro zaradio

Pa i nije baš neka zarada, čisto onak za malo jaču večeru. Ali to su bila druga vremena. Danas bih svakako ulagao u DIOK da postoji opcija šortanja. To je sigurnije nego klađenje da će sutra nakon noći osvanuti dan.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-gazprom-zeli-kupiti-dinu-petrokemiju/660059.aspx
RUSKI gigant Gazprom zainteresiran je za kupovinu Dine Petrokemije, ali i kutinske Petrokemije, doznajemo iz izvora bliskih vladi. Prema istim izvorima, prvo ulaganje Gazproma bit će preuzimanje Dina Petrokemije od turskog Čališkana koji, očito, nije ni imao namjeru pokrenuti proizvodnju u Dioki Grupi. Zanimljivo je da se kao lobist Gazproma u Hrvatskoj pojavio zagrebački poduzetnik Boro Maletić, kojeg se povezivalo i s turskim Čališkanom te se spominjalo i njegovo prijateljstvo s ministrom Slavkom Linićem.

Maletić je ovih dana jednom tjedniku demantirao svoju povezanost s Čališkanom. No, upravo zbog pojavljivanja Maletića kao posrednika oko Gazproma, premijer Zoran Milanović odbio je mimo protokola razgovarati s direktorom Gazproma Aleksejom Millerom, inače jednim od najmoćnijih poslovnih ljudi u Rusiji.

Rukovodstvo Gazproma prilikom nedavnog posjeta Hrvatskoj izrazilo je želju za strateškim ulaganjima u domaću energetiku i petrokemiju. Aleksej Miller najavio je izgradnju kraka plinovoda Južni tok prema Hrvatskoj, povećanu isporuku i povoljnije cijene plina. Zbog najava povoljnijih ugovora s ruskim dobavljačima, hrvatska je Vlada kratkoročno odustala od planiranog ulaganja u LNG terminal na Krku, oko kojeg se diglo puno prašine prilikom nedavnog posjeta Kataru.

Index doznaje kako su predstavnici Gazproma zainteresirani i za zemljište na Krku koje je u okviru Dioki grupe predviđeno za gradnju terminala. Zemljište je u cijelosti u hipotekarnom posjedu Hypo Alpe Adria Banke, koja je, inače, izuzeta iz skupine vjerovnika koji se u predstečajnoj nagodbi odriču svojih potraživanja od Dioki grupe. Državni HEP se, pri tome, odriče više od 200 milijuna kuna svojih potraživanja.

Ukoliko Gazpromu pođe za rukom da preuzme zemljište na Krku, za koje HEP, navodno, više nije zainteresiran, to će značiti orijentiranost Hrvatske isključivo na ruskog dobavljača. Najave ruskih medija da bi Gazprom mogao inicirati i razgovore o preuzimanju hrvatskog dijela Ine otkrivaju daleko veće ambicije strateških ruskih tvrtki, od onih koje su najavljene prilokom nedavnog posjeta Zagrebu.

Pa Gazprom je u talu sa MOL-om i do sada bio!pa vidimo gdje INA ide[emo_ljut]sačuva nas Bože ruskog kapitala![emo_palacd]

Nije stvar u sačuvavanju boga od ruskog kapitala, možemo mi govoriti što hoćemo ali ukoliko je Gazprom zaista zainteresiran to nam govori koliko je značajan taj lokalitet a time i dioki i dina općenito. Nama uvijek netko drugi mora reći koliko što vrijedi jer svoje ne cijenimo. Sjetimo se Ina-e na 900 kn a slijedeće jutro na 2800.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close