DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo za podsjetnik

hate red

izgleda kao dokupi ili kupi

VIDTE ME ŠTO SAM LJEP I PAMETAN


Minus je već ukalkuliran sa onom korekcijom sa 700 kn na ovih trenutačnih,…..[smiley1][smiley1]

kolega nemojte obmanjivati javnost, ta nazovimo korekcija nema veze sa vjerojatnim minusom od 7.7mil kn.
i vi i ja znamo od kud nam taj podatak. da li ce taj minus utjecati na cijenu to cemo vidjeti, vjerojatno hoce jer mislim da ce netko taj podatak dati da se cuje(veliki igraci da preplase sve drhtave rucice)
neki dan sam cak i ja prodao jedan dio. doduse ne puno ali ipak. siguran sam da su to mnogi napravili proslih dana i da sada samo cekamo fi pa da vidimo sto ce se dogadjati.

U sljedećem periodu možemo očekivati period akumulacije ove dionice(i izlazak drhtavih ),ali sljedeći šut ide preko 1000 kn.
Ovo je dionica za “buy and hold”(kao i većina drugih na ovako bikovskom tržištu…),neda mi se brokerima plačati provizije kad ono šta sam kupio i držim višestruko raste bez suvišnih pretumbacija portfelja.
JEDINO ME ZANIMA KAKO ĆE SE NOVOPEĆENI HRVATSKI”INVESTITORI”PONAŠATI KADA DOĐE DO PROMJENE TRENDA…!

Rizik je moj prijatelj


…sam cak i ja prodao jedan dio. doduse ne puno ali ipak. siguran sam da su to mnogi napravili proslih dana

ja nisam niti namjeravam. trokvartalnom gubitku uprkos.
čekam dokup, navijam da padne ispod 600, ali bojim se da neću biti te sreće.
a cash se gomila na beskamatnom accountu…[smiley10]
i nakon što obavim svoju posljednju stratešku transakciju u ovu dionicu, nećete me vidjeti ni čuti do 2010. godine.
zbrisat ću forum iz my favoritesa, otkazat pretplatu na mostich i razvrgnut ugovor s abac@trade.
eto, to čekam.[smiley11]

hate red

Kameni fakat, i ja ću tako nekako. Vidjet ću samo kada dionica šusne iznad 1000 hoću li izdržati ne prodati bar jedan dio, vidjet ćemo. Naravno to očekujem do konca godine, a da ne govorim kada se u godišnjem izvješću prikaže zadnji kvartal za kojeg očekujem iskazivanje jedne prave dobiti.
Ali stvarno 3-4 godine je očekivano vrijeme kad će se pokazati puni potencijal ove firme.


radnikdiok: ” …sam cak i ja prodao jedan dio. doduse ne puno ali ipak. siguran sam da su to mnogi napravili proslih dana ” ja nisam niti namjeravam. trokvartalnom gubitku uprkos. čekam dokup, navijam da padne ispod 600, ali bojim se da neću biti te sreće. a cash se gomila na beskamatnom accountu…[smiley10] i nakon što obavim svoju posljednju stratešku transakciju u ovu dionicu, nećete me vidjeti ni čuti do 2010. godine. zbrisat ću forum iz my favoritesa, otkazat pretplatu na mostich i razvrgnut ugovor s abac@trade. eto, to čekam.[smiley11]

Načeo sam jednu temu a u svezi jednog od MOGUĆIH raspleta situacije oko Diokija, a na to me ponukala izjava Beloševića o mogućem IPO 2010. godine.
Kakav je tvoj stav o MOGUĆNOSTI da Dioki Holding AG da ponudu za otkup SVIH dionica Diokija.
Sličan scenario su u Mađarskoj izveli Permira i VCP s Borsodchem. A VCP su do grla u Dioki Holding AG!

Ma kako obmanjujem javnost,koju javnost;ako NETKO poželi dioki može brzo dolje,isto tako more i prema gore.Ja sa svoja 151 komada nemogu utjecati ni na što,ja sam mrav,mrvica prema pojedincima i sad ja obmanjujem javnost.Ako bude korekcije dokupljujte,ako naraste prodajte to mene ne interesira ja znam di je meni granica.Puno sreće svima vama,ja gibam sa ovog foruma,a info koje budu svježe čuvam za sebe,a ne za javnost.


ja nisam niti namjeravam. trokvartalnom gubitku uprkos. čekam dokup, navijam da padne ispod 600, ali bojim se da neću biti te sreće.

Kada je cijena malo skočila,puno se njih uplašilo,pokupilo lovu i zbrisalo. Sada oni koji nisu stigli prodati,
opet čekaju malo bolju cijenu,tako da je,po mojoj procjeni,jako teško da će netko prodavati ispod 600.
Bilo bi to krasno,ali sve se bojim dase ne bi lupali u glavu,što nismo kupovali po ovim cjenama. Netko stavlja mine,a mali si to baš i ne mogu priuštiti,a ozbiljnijih ulagača,čini se baš i nema.

strpljiv-spašen

ja sam govorio da ne srljate jer da će cijena ispod 600. neće to biti sutra i prekosutra, ali bit će. onda smo na ovim razinama par mjeseci i tek onda možemo dalje, otprilike za 5-6 mjeseci. tako je bilo i prošli put, tako je bilo nedavno i tako će vjerojatno biti i slijedeći put. Zato samo strpljivo.

Ide dioki nazad ispod 500 kn čini mi se……ovaj stampedo i naglo dizanje cijene uopće nam nije trebalo, sudeći po omjeru k, p ima dobro da padne………….

k 1965
p 10 926

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


onda smo na ovim razinama par mjeseci i tek onda možemo dalje, otprilike za 5-6 mjeseci.

za 5-6 mjeseci mi smo debelo preko 700 kn, i to da budem oprezno optimističan.


Ide dioki nazad ispod 500 kn čini mi se……ovaj stampedo i naglo dizanje cijene uopće nam nije trebalo, sudeći po omjeru k, p ima dobro da padne

ne vjerujem. nekome očito jako dobro odgovara da cijena što više padne. već nekoliko dana pratim mostich na otvaranju, prvih minutu, dvije i primjećujem zanimljive stvari, naloge na prodaji od preko 1000 dionica, zamisli na kojim cijenama? jedan je iznad 800, drugi na 900, treći na tisuću, neki i više. šta misliš, čemu oni služe?

hate red

evo današnjeg dana

hate red

Kada se oni koji prodaju po 800,900 ili tisuću nakupuju po 600-700 cijena ide gore.
Ili kada se objavi anketa o opredjeljenosti birača u DIJASPORI!
Ili kada u Hrvatskoj HDZ pretekne SDP za min 5%.

Što je tu čudno što ljudi prodaju po 600, pa prije mjesec dana je cijena bila 400. Onaj tko je vidio i htio brzu zaradu to je mogao postići na DIOKI-u. Onaj tko jaše po valovima zna da DIOKI val sada ide dole.
Najbolji su prodali na 700 i sad drže cash. Ja nisam među takvima, iako to nije loša pozicija sada.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close