DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moja je procijena da će se cijena ustabiliti oko 550 kn, remont je završen te će već godišnje isvješće pokazati pozitivan pomak znaći da cijena može gore već u 11 mjesecu poradi očekivanja pozitivnog izvješća i poslje nove godine nakon izdavanja pozitivnog FI. Naravno ako se tu uplete odluka o LNG-u onda se pozitivan tijek ubrzava.


Kada se oni koji prodaju po 800,900 ili tisuću nakupuju po 600-700 cijena ide gore. Ili kada se objavi anketa o opredjeljenosti birača u DIJASPORI! Ili kada u Hrvatskoj HDZ pretekne SDP za min 5%.

Dioki je jedna od rijetkih dionica na kojoj predstojeći parlamentarni izbori neće imati direktni utjecaj na realizaciju projekta LNG terminala.
HDZ u svom gospodarskom programu ima dosta jaki naglasak na promicanje energetskog sektora, naročito vezano uz projekte koji uključuju i interese EU. LNG je upravo takav.
S druge strane poznato je da neki istaknuti članovi SDP-a u Rijeci imaju svoj izravni ekonomski interes koji je vezan uz našeg Diokicu (pritom mislim čak i na vlasničku strukturu Diokija).
Tako da tu nema zime! [smiley11]

La vita e bella!

sava:

Kada se oni koji prodaju po 800,900 ili tisuću nakupuju po 600-700 cijena ide gore. Ili kada se objavi anketa o opredjeljenosti birača u DIJASPORI! Ili kada u Hrvatskoj HDZ pretekne SDP za min 5%.

Dioki je jedna od rijetkih dionica na kojoj predstojeći parlamentarni izbori neće imati direktni utjecaj na realizaciju projekta LNG terminala.
HDZ u svom gospodarskom programu ima dosta jaki naglasak na promicanje energetskog sektora, naročito vezano uz projekte koji uključuju i interese EU. LNG je upravo takav.
S druge strane poznato je da neki istaknuti članovi SDP-a u Rijeci imaju svoj izravni ekonomski interes koji je vezan uz našeg Diokicu (pritom mislim čak i na vlasničku strukturu Diokija).
Tako da tu nema zime! [smiley11]

Ja u vlasničkoj strukturi Diokija, a posebice Dioki Holding AG, ne vidim nikoga iz Rijeke.
Tijek transakcije iz 2004. godine upućuje na sasvim drugačiju vlasničku strukturu Dioki Holding AG od one koja se sugerira po tiskovinama i ostalim medijima. Položaj u Upravi Dioki Holding AG nema nikakve veze s vlasničkom strukturom iste.

26. 10.
PBZ skrb. +63

evo, jedina promjena u top 10.
ta će se pozicija podebljavat iz dana u dan.
mislim da se RBA skrb. do jučer već istresao.

hate red

Rezultate parlamentarnih izbora , po mojem skromnom mišljenju najmirnije će iščekivati dioničari diokija. Nakon zbora možemo očekivati odluku o početku realizacije projekta LNG , samim time cijenu dionice podići na višu razinu, dok ekstra skok donosi lokacijska odluka (Omišalj), koju jedino može ugroziti mršava pobjeda hdz-a ( eventualni deal sa tri Jakovčićeva “pješaka”). Paradoksalnu situaciju možemo očekivati eventualnom pobjedom sdp-a ( kratkotrajna korekcija cijelog tržišta), dok bi dioki “potegnuo” obrnutim smjerom!!!
Što se tiče vlasničke strukture diokija , najbliže istini je opservacija kolege sava!!!


poznato je da neki istaknuti članovi SDP-a u Rijeci imaju svoj izravni ekonomski interes koji je vezan uz našeg Diokicu (pritom mislim čak i na vlasničku strukturu Diokija). Tako da tu nema zime! [smiley11] ” Ja u vlasničkoj strukturi Diokija, a posebice Dioki Holding AG, ne vidim nikoga iz Rijeke. Tijek transakcije iz 2004. godine upućuje na sasvim drugačiju vlasničku strukturu Dioki Holding AG od one koja se sugerira po tiskovinama i ostalim medijima.

ako ne vjeruješ posejdonu, onda vjeruj meni i posjedonu (novinarski zakon provjere osjetljive neslužbene informacije prije njezine objave: potvrditi je iz dva potpuno neovisna izvora).
‘crveni’ riječani, dakle, jesu čvrsto u diokiju, vlasnički i politički.

hate red

ajde ljudi, opet nepotrebno gušenje teme. pustimo dionicu da odradi svoje i to je to. cijena će još dolje a onda pred kraj godine idemo opet prema gore i to je cijela mudrost. kad sam ga preporučio za kupnju još davno na 200 kuna, svi su me popljuvali a vidi ih sada kako hvale naš dioki. Svi znamo što će biti i zato treba biti stpljiv.

ako ne vjeruješ posejdonu, onda vjeruj meni i posjedonu (novinarski zakon provjere osjetljive neslužbene informacije prije njezine objave: potvrditi je iz dva potpuno neovisna izvora).
‘crveni’ riječani, dakle, jesu čvrsto u diokiju, vlasnički i politički.

Moje in tvoje informacije su u potpunoj protuRIJEČNOSTI ( dolazi valjda od riječi Rijeka )-

Ovo je službena informacija….

CE Oil & Gas Trading AG, a subsidiary of VCP Capital Partners, has acquired a 25 % stake in Dioki d.d.

“CE Oil & Gas Trading AG, a subsidiary of VCP Capital Partners, has acquired a 25 % stake in the petrochemical company Dioki d.d. from the Croatian Privatisation Fund. With an annual turnover of approximately EUR 120 m and production facilities in Zagreb and on the Croatian island of Krk, Dioki ranks among the country’s leading export businesses. For VCP this acquisition constitutes an interesting financial investment and a complementation of its petrochemical portfolio in New Europe.

Additionally, VCP acted as an advisor to the Hypo-Alpe-Adria Group in purchasing a majority of Dioki’s shares on June 15, 2004.”

Sve ostalo je bajka za naivne.

@ sava
kolega, si ti kad imao u ruci knjigu dioničara diokija? mislim, svih dioničara tvrtke, ne samo velikih?

hate red

premješteno iz teme ddjh-r-a
Iz dolje navedenog dokumenta vidimo da se iza Pbz skrbnickog racuna u top 10 dionicara npr. Atlantske plovidbe, Tehnike, Ingre,… krije fond Pbz Equity.
http://www.hrportfolio.com/dokumenti/izvjestaji/0706_PBZ_Equity_fond.pdf
Dalje,
Imovina pod upravljanjem PBZ Investa premašila 6 milijardi kuna
http://www.pbzinvest.hr/main.aspx?id=8416

Mislim da ovo daje jasniju sliku da se iza Pbz skrbnickog na Djuri radi o jednom od dva Pbz-ova fonda.

premješteno iz teme: diok-r-a
26. 10.
PBZ skrb. +63

evo, jedina promjena u top 10.
ta će se pozicija podebljavat iz dana u dan.
mislim da se RBA skrb. do jučer već istresao

[smiley7]

hate red

Kada PBZ ulazi to je fantastičan znak…, ali što znači 63 komada[smiley13]


Kakav je tvoj stav o MOGUĆNOSTI da Dioki Holding AG da ponudu za otkup SVIH dionica Diokija. Sličan scenario su u Mađarskoj izveli Permira i VCP s Borsodchem. A VCP su do grla u Dioki Holding AG!

nemam nikakav stav o tome jer se ne kuzim u to[smiley3]


Kada PBZ ulazi to je fantastičan znak…, ali što znači 63 komada[smiley13]

UPOZORENJE SVIM KORISNICIMA PBZ INVESTORA: Iz do sada neutvrđenog razloga, dionice registrirane s njima se NE VIDE na stanju u SDA

UPOZORENJE SVIM KORISNICIMA PBZ INVESTORA: Iz do sada neutvrđenog razloga, dionice registrirane s njima se NE VIDE na stanju u SDA

Pa da ste pročitali ugovor prije nego ste ga potpisali vidjeli biste da ugovarate SKRBNIČKI RAČUN….

Korekcija je iza nas...tralalalala

Dakle, ništa od PBZ Equityja.

I to me malo muči…

Zašto našim fondovima DIOKI nije zanimljiv?

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

New Report

Close